Yolcu Sayısı
1

Köyceğiz otobüs bileti

Köyceğiz Otobüs Bileti

En popüler Köyceğiz otobüs rotaları

Köyceğiz otobüs bileti fiyatları, Köyceğiz otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Köyceğiz otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AydınKöyceğiz450 TL13
İzmirKöyceğiz400 TL13
BodrumKöyceğiz30 TL6
ÇineKöyceğiz200 TL5
TefenniKöyceğiz175 TL5

Köyceğiz otogarı

  • Köyceğiz(252) 262 41 64

Köyceğiz otobüs biletleri

Muğla'nın eşsiz güzelliklerinden biri olan Köyceğiz’in tarihi M.Ö 3400'üncü yıllara dayanmaktadır. İlçede ilk uygarlıklar yerleşik hayata geçmiştir. İskitler, Asurlar, iyonlular, persler, akalar, Romalılar, Selçuklular, Osmanlılar gibi tarihe yön veren medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Eşsiz bir güzelliğe sahip olan Köyceğiz gölü tarihin en eski limanlarından olan Eğe ile Akdeniz'in birleştiği yerde yani Kaunos şehri zamanının en önemli ticaret merkeziydi. Harap ve Susan kaleleri bölgenin en önemli tarihi eserlerinden biridir. İlçe sıcak-soğuk su termal kaplıcaları, çamur banyoları, sağlık turizmi bakımından çok önemli bir yere sahiptir. Köyceğiz gölü ile sahilin birleştiği alanda kurulan Karia'nın önemli limanları ve ticaret merkezi olan Kaunos şehri bölgenin turistik özelliğini arttırmaktadır. Köyceğiz otobüs bileti burada!


Uzun plajı, yat limanı, su sörfü, yüzme için çok elverişli olan bu yer hem macera tutkunlarını hem de dingin bir hayat yaşamak isteyenler için ideal bir güzelliktir. Dalaman çayı rafting ve trekking spor dalları için biçilmiş kaftan niteliği taşımaktadır. Ölemez dağının doğusunda sultaniye köyünde bulunan termal kaplıcalar turizm ve sağlık bakanlığı tarafından yapılan araştırmalar ile pek çok kaplıca ve içme kaynakları keşfedilmiştir. Geçimini tarım, ormancılık, turizm ve hayvancılık ile sağlayan bir ilçedir. Turistlik bir yer arayışına girenler için kaçınılmaz bir fırsattır. Köyceğiz yöresel yemeklerinin yanında gölde tutulan balıkları ile yapılan yemekleri ile ünlüdür. Ulaşım kolaylığı, tarihi eser yerleri, kaplıcaları, macera tutkunları için rafting ve eşsiz doğa maceraları ile köyceğiz Muğla'nın keşfedilmeyi bekleyen güzelliğidir.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr