Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Kırşehir Ankara Otobüs Bileti

Kırşehir Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 30,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 185 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 42dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Kırşehir Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 84 sefer düzenlenmektedir.

Kırşehir Ankara otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Kırşehir Ankara güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Kırşehir Ankara seyahatinize başlamadan önce, Kırşehir ve Ankara hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Kırşehir ve Ankara şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Kırşehir Ankara Otobüs Biletleri

Kırşehir - Ankara Otobüs Bileti
Kırşehir, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken şehirlerinden bir tanesdir. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından Kırşehir otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden şehre kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz şehir otogarı üzerinde son bulacaktır. Kırşehir Otogarı çevresinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Kırşehir, 1867 yılında bucak, 1869 yılında ilçe, 1870 yılında sancak olmuş, Avanos, Keskin ve Mecidiye (Çiçekdağı) ilçeleri Kırşehir'e bağlanmıştır. 1921 yılında bağımsız mutasarrıflık, 1924 yılında il olan Kırşehir'e Avanos, Çiçekdağı, Hacıbektaş, Mucur ilçeleri bağlanmıştır. 1944 yılında ilçe olan Kaman, Kırşehir'e bağlanmıştır.
Anadolu’nun pek çok kenti gibi Kırşehir de geçmişi boyunca onlarca farklı kadim medeniyete ev sahipliği yapmıştır topraklar üzerine kurulmuştur. Cumhuriyet döneminin ardından nüfusunu arttıran şehir bugün modern bir görünüm kazanmıştır. Ancak sahip olduğu köklü tarihi geçmişin bir neticesi olarak şehrin bugün içinde bulunduğu modern kent görünümün yanı sıra çok sayıda tarihi ve kültürel değeri bir arada gözlemlemek mümkün olmaktadır. Kendisine bağlı ilçeler hem yurtiçinden hem de yurtdışından çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Bu durum Kırşehir’in yolcu trafiği karşılama, konaklama, hizmet gibi farklı alanlarda gelişim göstermesine neden olmuştur. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kırşehir otobüs bileti satın alarak şehir otogarına giriş yaptığınızda, “Seyfe Gölü Kuş Cenneti, Kırşehir Müzesi, Kesikköprü Kervansarayı, Kalehöyük Arkeoloji Müzesi, Aşık Paşa Türbesi, Mucur Yeraltı Şehri” gibi kentin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Kırşehir - Ankara otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz Ankara’da yolculuğunuz AŞTI otogarı üzerinde son bulacaktır. AŞTI çevresinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ve çevre ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan aynı zamanda ülkenin başkenti olan şehridir. Siyasi konumu nedeniyle ülkenin en gelişmiş ikinci şehri olan Ankara, özellikle cumhuriyet döneminin ardından sürekli olarak nüfusunu arttırmaya devam etmiştir. İç Anadolu Bölgesinin en gelişmiş şehri iken aynı zamanda ülkenin de en gelişmiş ikinci şehri konumunda yer alır. Kırşehir - Ankara otobüs bileti satın alarak, Ankara (AŞTI) Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Harikalar Diyarı Parkı, Beypazarı Yaşayan Müze, Malıköy Tren İstasyonu Müzesi, Mogan Gölü, Kırmızı Ebe Türbesi, Suluhan Cami” gibi şehrin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
Kırşehir - Ankara güzergahı üzerinde sefer düzenleyen, “RH Turizm, Lider Elbistan, Süha Turizm, İnci Turizm, Medine Turizm, Lider Ağrı Doğuş Turizm, Şanal Kırşehir Turizm, Sivas Hedef Turizm, Aksu Turizm” gibi otobüs firmalarının en uygun Kırşehir - Ankara otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

  Kırşehir Hakkında
Nüfus:
165,717
Yüzölçümü:
6.530,32 km²
Plaka:
40
Telefon kodu:
(386)
Otogar:
Kırşehir Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.