Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
33 TL
Bilet Al
35 TL
Bilet Al
35 TL
Bilet Al
35 TL
Bilet Al
35 TL
Bilet Al
35 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al
42 TL
Bilet Al
45 TL
Bilet Al
55 TL
Bilet Al
60 TL
Bilet Al

Ankara Kırşehir Otobüs Bileti

Ankara Kırşehir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 25,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 185 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 11dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 12 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Kırşehir arası giden otobüs firmaları ortalama 113 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Ankara Kırşehir bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Kırşehir bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Kırşehir otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Kırşehir Otobüs Biletleri

Ankara Kırşehir otobüs bileti mi aradınız? Ankara Kırşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kırşehir ili, Anadolu’nun orta kesimindeki geniş dalgalı düzlüklerde yer alır. Yüzölçümü 6.501 km2 olan il doğuda Yozgat ve Nevşehir, güneyde gene Nevşehir ve Aksaray, batıda Ankara, kuzeybatıda Kırıkkale, kuzeyde Yozgat illeriyle çevrilidir.

İl toprakları, Kırşehir Masifi olarak adlandırılan eski temelin daha genç malzemeler ve volkanik kayaçlarla örtülmesi sonucunda ortaya çıkan Kırşehir Platosu’ndan oluşur. Bu plato, üstünde birkaç dağ kütlesi yükselen ve akarsu vadileriyle yarılmış dalgalı bir düzlüktür. Kuzey kesimini Çiçek Dağı (1.691 m), orta kesimini de Baran Dağı (1.677 m) ile Kervansaray Dağı (1.679 m) engebelendirir. İlin en yüksek noktası Akpınar ilçe merkezinin güneydoğusunda 1.706 m’ye erişen Buzluk Tepesi’dir. Kabaca, bir paralelkenarı andıran il topraklarını batı ve güneybatıda Kızılırmak, kuzeydoğuda da Delice Irmağı sınırlar. Başlıca akarsular Kızılırmak ile bu ırmağın kollarından Delice Irmağı ve Kırşehir Çayı’dır. Baran Dağı’ndan kaynaklanan Kılıçözü Deresi Kırıkkale iliyle doğal sınır çizer ve güneydoğudan gelen Malaközü Deresi kolunu aldıktan sonra ili terk edip Delice Irmağı’na katılır. Baran Dağı’nın kuzey yamaçlarından çıkan Kırşehir Çayı, Kırşehir Kılıçözü Deresi olarak da anılır. Önce doğuya yönelen akarsu, kuzey-güney doğrultusunda Kırşehir kentinden geçtikten sonra Kızılırmak’a katılır. İlin doğu kesiminde yer alan sığ Seyfe Gölü yazın tuzlu bir bataklığa dönüşür. Dışa akışı olmayan Seyfe Gölü’nden sularının tuzluluğu nedeniyle sulamada yararlanılamaz. Nevşehir sınırı yakınında da küçük bir obruk gölü vardır. İldeki yapay göller Çoğun ve Karaova baraj gölleridir. Hirfanlı ve Kesikköprü baraj göllerinin bazı bölümleri de il sınırları içinde kalır.

Kırşehir Platosu’ndaki başlıca ovalar Seyfe Gölü’nün doğu ve kuzeydoğusunda yaklaşık 400 km2’lik bir alanı kaplayan Seyfe (Mal-ya) Ovası ile Kırşehir Çayı boyundaki Çoğun ve Güzler ovalarıdır.

Kırşehir, İç Anadolu’daki öbür iller gibi karasal bir iklimin etkisi altında kalır. Gün içinde ve mevsimler arasındaki sıcaklık farkları büyüktür. Kışlar soğuk, donlu ve karlı, yazlar ise kısa, sıcak ve kurak geçer.

Ankara'nın Orta Anadolu'nun en gelişmiş şehri olması bir yana, ona çok yakın olan Kırşehir için de güzel bir Anadolu etkisinden bahsedebiliriz. Kızılırmak Nehri'nin suladığı verimli tarlalardan gelen ürünlerle hazırlanan yemekleri ile tipik Anadolu mutfağı etkilerini sofranıza taşıyacak olan Kırşehir'de keyifli zaman geçirebilirsiniz. 

Ankara'dan Kırşehir'e Şanal Kırşehir Turizm, Mermerler Turizm, Gülaras Turizm, Metro Turizm ve Kahramanmaraş Turizm gibi otobüs firmalarının her gün farklı saatlerde seferleri bulunmaktadır. Ankara-Kırşehir otobüs biletinizi alırken NeredenNereye.com'daki otobüs firmalarının size sunduğu avantajlı fiyatları görerek seçim yapabilirisiniz. Ankara'dan Kırşehir'e giden en ucuz otobüs bileti fiyatları, en konforlu otobüs seyahati, yolculuk saatleri, yolculuk boyunca verilen molaların mekanları gibi bilgileri kolayca öğrenebilirsiniz.

 

Ankara Kırşehir otobüs bileti mi aradınız? Ankara Kırşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Kırşehir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lüks Afşınlılar Seyahat 33 TL
Hedef Turizm 35 TL
Metro Turizm 35 TL
MALATYA BEYDAGI 35 TL
Medine Turizm 35 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Kırşehir Hakkında
Nüfus:
165,717
Yüzölçümü:
6.530,32 km²
Plaka:
40
Telefon kodu:
(386)
Otogar:
Kırşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.