Kayseri Yozgat Otobüs Bileti

Kayseri Yozgat Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 30,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 175 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 13dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Kayseri Yozgat arası giden otobüs firmaları ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metatur firmasıdır.

Kayseri Yozgat bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Kayseri Yozgat bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Kayseri Yozgat otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Kayseri Yozgat Otobüs Biletleri

Kayseri Yozgat otobüs bileti mi aradınız?  Kayseri Yozgat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 1.245 km2 olan Yerköy ilçesi kuzey ve doğuda Merkez ilçe, güneydoğuda Şefaatli ilçesi, güney ve batıda Kırşehir, kuzeybatıda da Kırıkkale ve Çorum illeriyle çevrilidir.

İlçenin kuzeybatı kesimini Zincirli Dağı (Yellibelen Tepesi’nde 1.633 m) engebelendirir. Öteki kesimleri kaplayan dalgalı düzlükler hayvancılık açısından önem taşır. İlçe topraklarından kaynaklanan suları Kızılırmak’ın başlıca kollarından Delice Irmağı toplar. Bu ırmağın vadi tabanının genişlediği kesimde yer alan Yerköy Ovası ilçenin başlıca tarım alanıdır.

 

İlçe halkı geçimini daha çok tarımdan sağlar. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler buğday, arpa, şekerpancarı, patates, soğan ve elmadır.

 

Yerköy, ilin en çok buğday üretimi yapılan ilçelerindendir. Ankara keçisini de kapsayan küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği önemli bir gelir kaynağıdır.

 

İlin ve ilçenin başlıca sanayi kuruluşu olan çimento fabrikası Sarayköy’dedir. 1973’te kurulan bu fabrikada üretilen çimentonun bir bölümü ihraç edilir. Öteki sanayi kuruluşları un, tuğla ve briket fabrikalarıdır. İlçe topraklarında kayatuzu ve iyi nitelikli çimento hammaddesi yatakları ile şifalı madensuyu kaynakları vardır.

İlçe, kara ve demir yolu ulaşımı açısından önemli bir konumdadır. Kırıkkale ile Kırşehir’i Yozgat’a bağlayan karayolları ilçe topraklarından geçer. Irmak-Kayseri demiryolu ise batıda doğal sınır oluşturan Delice Irmağı’nın vadisini izler.

 

Yerköy 1935’te bucak, 1945’te de ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi de 1945’te kuruldu. Eskiden bir köy olan ilçe merkezi 1930’da Ankara’yı Kayseri’ye bağlayan demiryolunun açılmasından sonra Yozgat ve Kırşehir’in istasyonu olarak önem kazandı. 1935’te yalnızca 350, 1950’de de 3.550 olan nüfusu 1965’te 10 bini, 1980’de de 20 bini, 1985’te de 25 bini aştı. Yerköy 2000’de Yozgat ve Sorgun’dan sonra ilin üçüncü büyük merkeziydi. Delice Irmağı vadisinde kurulmuş olan kent, ilçenin güney kesiminde ve Kırşehir il sınırının hemen yakınında yer alır. Türkiye’nin başka bir yerinde görülmeyen biçimde Kırşehir’e bağlı Çiçekdağı kasabasıyla bitişmiş durumdadır. İl merkezi Yozgat’a uzaklığı 39 km’dir. İlçedeki en önemli tarihsel yapı 1749’da Ahmed Paşa’nın yaptırdığı Sarayköy’deki Çapanoğlu Camisi’dir. 

Kayseri Yozgat otobüs bileti mi aradınız? Kayseri Yozgat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Kayseri Yozgat otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Has Turizm A.Ş. 35 TL
Lüks Kahramanmaraş Turizm 35 TL
Metro Turizm 35 TL
Metatur 35 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
  Yozgat Hakkında
Nüfus:
26,447
Yüzölçümü:
14.074,09 km²
Plaka:
66
Telefon kodu:
(354)
Otogar:
Yozgat Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.