Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
150 TL
Bilet Al
150 TL
Bilet Al

Kayseri Van Otobüs Bileti

Kayseri Van Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 135,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 918 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 39dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Kayseri Van arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Vangölü Turizm firmasıdır.

Kayseri Van otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Kayseri Van güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Kayseri Van seyahatinize başlamadan önce, Kayseri ve Van hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Kayseri ve Van şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Kayseri Van Otobüs Biletleri

Kayseri Van otobüs bileti mi aradınız?  Kayseri Van otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 600 km2 olan Edremit ilçesi doğu ve güneydoğuda Gürpınar, güneyde Gevaş ilçeleri, batı ve kuzeybatıda Van Gölü, kuzeyde de Merkez ilçeyle çevrilidir.

 

Eskiden Merkez ilçeye bağlı Gümüşdere bucağına 1990’da çıkarılan bir yasa uyarınca Merkez bucağından iki, Gevaş ilçesinden de iki köy eklenerek ve adı Edremit biçiminde değiştirilerek Sarmansuyu kasabası merkez olmak üzere ilçe yapıldı. İlçe merkezindeki belediyenin kuruluş tarihi 1972’dir.

 

Yüzölçümü 1.334 km2 olan Saray ilçesi doğuda İran, güneyde Başkale, güneybatıda Gürpınar, batıda ve kuzeyde de Özalp ilçeleriyle çevrilidir. Eskiden Özalp’e bağlı bir bucak olan Saray 1990’da çıkarılan bir yasayla ilçe yapıldı. Saray Belediyesi’nin kuruluş tarihi 1987’dir.

 

24 Kasım 1976’da yerel saatle 15:22:19’da Van’ın Çaldıran ilçesinde meydana geldi. Depremin merkezüstü koordinatları 39° 07' 12" kuzey enlemi, 44° 01' 48" doğu boylamı ve derinliği 36 km’dir. Depremin aletsel büyüklüğü yüzey dalgası büyüklüğü cinsinden 7,3’tür. Deprem, Doğu Anadolu’nun büyük bölümü ile İran, Gürcistan, Ermenistan ve Irak’ta hissedilmiştir. Van iline bağlı Erciş, Muradiye ve Özalp ilçeleri ile Ağrı iline bağlı Diyadin ve Taşlıçay dolaylarını etkileyen deprem 3.840 kişinin ölümüne, 497 kişinin yaralanmasına ve 9.232 konutun yıkılmasına ya da ağır hasar görmesine neden olmuştur. Depremde en büyük hasar, o dönemde bölgenin en yaygın yapı tipi olan, damı kavak ağaçları, kamış ve toprakla örtülen yığma yapılarda ortaya çıkmıştır. Oluşan hasarlar depremin şiddetinin 9’u bulduğunu göstermektedir.

 

Depremde 50 km uzunluğunda bir yüzey kırığı oluşmuştur. Çaldıran depremini oluşturan fayın batıdan doğuya doğru Erciş’in Yankıtepe Köyü kuzeyindeki bir köy altı yerleşmesi olan Sankök ile Çaldıran arasında andezit ve bazaltları, Çaldıran’dan Güngören’e kadar alüvyon alanları, Güngören köyünden güneydoğuya doğru Eosen Bölüm (57,8-36,6 milyon yıl önce) kalkerlerini ve Mezozoyik (İkinci) Zaman’a (245-66,4 milyon yü önce) ait birimleri aşarak ilerlediği görülmektedir. Yüzey kırığı boyunca oluşan sağ yanal atımlar kırığın kuzeybatı ucunda büyük iken, güneydoğuya doğru ilerledikçe azalmaktadır. Kırığın kuzeybatı ucunda ortalama 350 cm, Çaldıran yakınlarına rastlayan orta bölümünde ortalama 220 cm ve güneydoğu ucunda 10 cm’lik sağ yanal karakterli atımlar ölçülmüştür. Deprem etkisiyle Van Gölü’nün kuzey kıyısının 16 cm yükseldiği de belirtilmektedir.

Deprem sırasında küçük çaplı yer kaymaları ve kaya düşmeleri meydana gelmiş, düşen kayaların bazı evlere zarar verdiği görülmüştür. Depremden sonra oluşan artçı şoklar bir süre devam etmiştir. 

Kayseri Van otobüs bileti mi aradınız? Kayseri Van otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Kayseri Van otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 150 TL
Vangölü Turizm 150 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
  Van Hakkında
Nüfus:
1,070,113
Yüzölçümü:
22.983,06 km²
Plaka:
65
Telefon kodu:
(432)
Otogar:
Van Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.