Kayseri Amasya Otobüs Bileti

Kayseri Amasya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 65,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 348 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 57dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. Kayseri Amasya arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Tokat Yıldızı firmasıdır.

Kayseri Amasya bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Kayseri Amasya bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Kayseri Amasya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Kayseri Amasya Otobüs Biletleri

 Kayseri Amasya otobüs bileti mi aradınız? Kayseri Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kayseri Amasya arası otobüs yolculuğunuz 4 saat 28 dakika sürecektir. İki il arasında ki toplam mesafe 374 kilometredir. Kayseri Amasya otobüs yolculuğunuz esnasında güzergahta Bünyan, Sarıoğlan, Gemerek, Şarkışla, Yıldızeli, Geyras, Tokat ve Turbal il ve ilçeleri bulunmaktadır. Amasya kentinde kent tarihini yansıtan görülmesi gereken mekanları bulunmaktadır. Amasya Kalesi bu tarihi mekanların başında gelmektedir. Amasya kentinde ziyaret edilmesi gereken konaklar da bulunmaktadır. Hazeranlar Konağı Hasan Talat Efendi tarafınca 1872 yılında kız kardeşine yaptırılmıştır. Konak zarif bir mimariye sahiptir. Tarihin bütün dokusunun yer aldığı bu konak ziyaretçiye açıktır. Belli saatlerde konağı gezebilirsiniz. Konakta bir çok oturma ve yatak odası, kahve odası, selamlık adını verdikleri oda ve ocaklı oda bulunmaktadır. Konağın girişi çift kanatlı alçak tavanlı bir kapıdır. Kentte görülmesi gereken bir başka yer ise bir efsanesi bulunan mağaradır. Aynalı Mağara kentte görülmesi gereken yerlerden en önemlilerin arasındadır. Bu efsaneye göre Kralın kızı Güzelcekız çok güzel bir kısmış. Güzelliğinden etkilenenlerden dolayı peçe takarak gezmeye başlamış. Kral kızını evlendirmeye karar vermiştir ve kralın kızının peçesini açmaya cesaret edenı kızı ile evlendireceğini açıklamıştır. Bir çok kişi peçeyi açmak için gelse de cesaret gösterip açamamışlardır. Köyün birinden fakir bir ailenin oğlu kralın kızının peçesini açmak için gelir ve peçeyi açar. Peçe açılır açılmaz her yeri alev sarmıştır. Alevler yok olduktan sonra herkes kafasını kaldırır ve fakir oğlan ile kralın kızının kömür olduğunu görürler. Rivayete  göre de bu iki genç mağaraya gömülmüşlerdir. Aynalı Mağara'nın parlaklığının kral kızının müthiş güzelliğinden geldiği düşünülmektedir. Mutlaka bu efsanevi yeri kendi gözleriniz ile görmelisiniz. Kayseri Amasya otobüs biletleri aldıysanız seyahatiniz için sizlere şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Kayseri Amasya otobüs bileti mi aradınız? Kayseri Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Kayseri Amasya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Has Turizm A.Ş. 65 TL
Metro Turizm 65 TL
Tokat Yıldızı 68 TL
Tokat Seyahat 70 TL
Süha Turizm 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.