Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi
Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
75 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al

İzmir Nevşehir Otobüs Bileti

İzmir Nevşehir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 75 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 763 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 40dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Nevşehir arası giden otobüs firmaları ortalama 14 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Esadaş firmasıdır.

İzmir Nevşehir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İzmir Nevşehir güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İzmir Nevşehir seyahatinize başlamadan önce, İzmir ve Nevşehir hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İzmir ve Nevşehir şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İzmir Nevşehir Otobüs Biletleri

İzmir Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? İzmir Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Acıgöl Kasabası’nın batısında yapılan kazılarda ele geçen buluntular, yörede yerleşimin Neolitik Çağ’da başladığını göstermektedir. MÖ 17-12. yüzyıllar arasında Hititlerin yurdu olan yöreye daha sonra Frigler egemen oldu. MÖ 7. yüzyılda Kimmerlerin istila ettiği yöre aynı yüzyılın sonlarında Medlerin, MÖ 6. yüzyıl ortalarında da Perslerin yönetimine girdi. Sırasıyla Kapadokya Krallığı, Pontus Krallığı ve Büyük Dikran’ın yönetiminde kaldıktan sonra MS 17’de bütün Kapadokya ile birlikte Roma’ya bağlandı. Bizans döneminde önce Sasanilerin, ardından Arapların saldırısına uğradı. 11. yüzyılda Anadolu Selçukluları yöreyi ele geçirdi. Haçlı Seferleri sırasında yakılıp yıkıldı. 13. yüzyıl ortalarında başlayan İlhanlı yönetimini 14. yüzyılda sırasıyla Eretna Beyliği, Karamanlı ve Kadı Burhaneddin Devleti egemenlikleri izledi. Sonunda Karamanidarın eline geçen yöreyi 1398’de I. Bayezid (Yıldırım) aldıysa da, Ankara Savaşı’m (1402) kazanan Timur bu toprakları gene Karamanlılara verdi. Tüm Karamanlı ülkesiyle birlikte 1515’te Osmanlı Devleti’ne bağlandı.

Celali Ayaklanmalarına sahne olan Nevşehir yöresi 19. yüzyıl sonlarında Konya vilayetinin Niğde sancağına bağlı bir kaza olarakyönetiliyordu. 1954’te siyasal bir kararla ilçeye dönüştürülen Kırşehir’i de kapsamak üzere il yapıldı. Bugünkü sınırlarına Kırşehir’in yeniden il yapıldığı 1957’de kavuştu.

İzmir'in keyifli üzüm bağları, zeytin ağaçlarının gölgesi, kiraz bahçelerinin neşesi ve İzmir köfte, boyoz, lokma gibi lezzetlerinden Nevşehir'in masalları anımsatan Kapadokya'sına, Beylikler dönemi eserleriyle süslü caddelerine uzanan konforlu bir otobüs yolculuğu planlayabilirsiniz. İzmir'den Nevşehir'e yapacağınız otobüs yolculuğunun konforlu ayrıntılarını NeredenNereye.com'un size sunacağı kolay online otobüs bileti satın alma platformuyla satın alabilirsiniz. İzmir- Nevşehir arasındaki tüm otobüs seferlerini, tek bir sayfadan görüntülemek, sadece 2 adımda otobüs bileti satın almak üstelik de en uygun fiyatlı Nevşehir otobüs biletini kolayca tespit edebilmek seyahatinizin konforunu arttırabilir.

İzmir Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? İzmir Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Nevşehir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Esadaş 75 TL
Lider Muş Tur 80 TL
Muş Yolu Turizm 80 TL
Lider Elbistan 100 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Nevşehir Hakkında
Nüfus:
168,771
Yüzölçümü:
5.391,64 km²
Plaka:
50
Telefon kodu:
(384)
Otogar:
Nevşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.