İzmir Mersin Otobüs Bileti

İzmir Mersin Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 85,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 883 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 15sa 14dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Mersin arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Güney Akdeniz firmasıdır.

İzmir Mersin bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İzmir Mersin bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İzmir Mersin otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İzmir Mersin Otobüs Biletleri

İzmir Mersin otobüs bileti mi aradınız? İzmir Mersin otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Mersin’in meşhur bir anıtı Kız Kalesi’dir. Hakkında efsaneler uydurulmuştur. Bu büyük kale denizde bulunan bir adacık üzerinde kurulmuştur. Buna Kız Kalesi denilmiştir. Karşısındaki sahilde de büyük bir kale daha vardır. Bu iki kale vaktiyle bir yolla birbirlerine bağlı imiş. Sahildeki kaleye Korikos denirmiş. Burası bir liman şehri idi. Buradaki korsanları Romalılar çıkarmışlar. Şehir suyunu Toroslardan su kemerleriyle getirmişlerdir.

Kız Kalesinin efsanesi şöyledir: “Korikos kralının çok güzel bir kızı varmış. Bu kız daha çocukken o zamanın kahinleri babasına bu kızı yılanlar sokarak öldürecek dediler. Kızını çok seven kral yavrusunu yılanlardan korumak için deniz ortasındaki bir adaya kale yaptırır, kızını buraya yerleştirmek suretiyle yılanlardan korumak ister. Fakat kaleye getirilen bir üzüm sepetine gizlenen zehirli bir yılan bu güzel kızı sokarak öldürür.” Bu sebeple bu kaleye Kız Kalesi denilmiştir.

Bir rivayete göre de bu kaleyi Kıbrıslılar almak istiyorlar. Fakat bir türlü ele geçiremiyorlardı. Bir hile düşündüler. Gayet cesur bir asker kadın kıyafetine girip kucağına bir çocuk alarak kaleye girmiş ve kapıları açarak kaleyi ele geçirmişlerdir. Bu sebeple de Kız Kalesi denilmektedir. 

İzmir Mersin otobüs bileti mi aradınız? İzmir Mersin otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Mersin otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lüks Mersin 110 TL
Köksallar 110 TL
Kontur Turizm 110 TL
Isparta Petrol 120 TL
Güney Akdeniz 160 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Mersin Hakkında
Nüfus:
1,705,774
Yüzölçümü:
15.512,25 km²
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Mersin Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.