Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
90 TL
Bilet Al

İzmir Kırşehir Otobüs Bileti

İzmir Kırşehir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 755 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 15dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Kırşehir arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Kırşehir Şanal firmasıdır.

İzmir Kırşehir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İzmir Kırşehir güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İzmir Kırşehir seyahatinize başlamadan önce, İzmir ve Kırşehir hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İzmir ve Kırşehir şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İzmir Kırşehir Otobüs Biletleri

 İzmir Kırşehir otobüs bileti mi aradınız? İzmir Kırşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kentin bugünkü yerinde MÖ 2. yüzyılda Aquae Saravenae adlı bir yerleşme vardı. Daha sonraları Mokissos olarak anılan yerleşmeye Bizans döneminde Mokissos İustinianopolis ya da İustinianopolis adı verildi. 11. yüzyıldan sonra Türkmenlerin Kırşehri biçiminde andığı yerleşmenin adı zamanla Kırşehir’e dönüştü.

Kırşehir kenti Kırşehir Çayı vadisinde kurulmuş eski bir yerleşim merkezidir. Anadolu Selçukluları döneminin ünlü Türkmen pazarlarından birinin kurulduğu kent günümüzde çevresine hizmet veren yönetsel bir merkezdir. Hirfanlı Barajı’nın yapımı nedeniyle toprakları kamulaştırılan köylülerin kente göç etmesiyle vadi yamaçlarına doğru genişledi.

Kentteki yükseköğretim kurumları Gazi Üniversitesi’ne bağlı Kırşehir Eğitim ve Kırşehir Fen Edebiyat fakülteleri ile Kırşehir Beden Eğitimi ve Spor, Kırşehir Sağlık ve Kırşehir Meslek yüksekokullarıdır. Ankara-Kayseri karayolunun geçtiği kent Nevşehir’e 91 km, Kayseri’ye 134 km, Ankara’ya 185 km, Adana’ya 374 km, Gaziantep’e 487 km, İstanbul’a 638 km ve İzmir’e 755 km uzaklıktadır.

Kent yakınlarındaki Malkaya kaya yazıtı Hititlerden kalmadır. Kentteki en önemli tarihsel yapı 1272’de gözlemevi olarak yapılmış, günümüzde cami olarak kullanılan Caca Bey Medresesidir. Öteki önemli tarihsel yapılar Alaeddin Camisi (1242), 13. yüzyıl yapısı olduğu sanılan Kale Camisi, 14. yüzyıl yapısı Ahi Evran Camisi ve Türbesi, Melik Gazi Türbesi, Aşık Paşa Türbesi ile ikisi de 1248 tarihli olan Kesikköprü köyündeki 13 gözlü Kesikköprü ve Nureddin Cebrail tarafından yaptırılmış Kesikköprü Kervansarayı’dır.

İl çevresinden toplanan arkeolojik ve etnografik yapıtlar 1975’te kurulan, 1996’da yeni binasına taşınan Kırşehir Müzesi’nde sergilenmektedir. Kentte her yıl Ahi Evran’ın anıldığı ve ahiliğin tanıtıldığı bir şenlik düzenlenir.

İzmir Kırşehir otobüs bileti mi aradınız? İzmir Kırşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Kırşehir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Kırşehir Şanal 90 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Kırşehir Hakkında
Nüfus:
165,717
Yüzölçümü:
6.530,32 km²
Plaka:
40
Telefon kodu:
(386)
Otogar:
Kırşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.