İzmir Kayseri Otobüs Bileti

İzmir Kayseri Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 75,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 867 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 12sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 17 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Kayseri arası giden otobüs firmaları ortalama 40 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma MALATYA BEYDAGI firmasıdır.

İzmir Kayseri bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İzmir Kayseri bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İzmir Kayseri otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İzmir Kayseri Otobüs Biletleri

İzmir Kayseri otobüs bileti mi aradınız? İzmir Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kayseri Kalesi, sur ve iç kalesi ile şehrin içindedir. Sağlam kalmıştır. Doğu taraf surları Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. Osmanlılar da tamir ettirmişlerdir. Kuzey tarafı da Bizans İmparatoru Jüstinyen zamanında yapılmıştır.

Ulu Camii, 1335 tarihinde Danişmendoğullarından Melik Mehmet Gazi tarafından yaptırılmıştır. Bir minaresi vardır. Diğer bir cami de Küllük Camii’dir. 1205’te yaptırılmıştır. Mihrabı çinilerle süslüdür. Hamamı ve medresesi vardır. Ahmet Paşa’nın 1584’te yaptırmış olduğu Kurşunlu Camii’sinin kubbesi kurşunludur. Osmanlı zamanlı eseri olup Mimar Sinan’ın memleketi Kayseri’de planı üzerine yapılmıştır.

Selçuklu eserlerinin şaheser yapıtlarından biri de kervansaraylardır. Yolcular bu hanlarda ücret ödemeden kalırlardı. Kayseri’nin önemli bir anıtıdır. Sultan Alaaddin tarafından yaptırılmış olan Sultan Hanı’dır. Sivas yolu üzerindedir. En büyük kervansaraydır. Bir de Karatay Hanı vardır. 1255’te Selçuklu vezirlerinden Karatay yaptırmıştır. Kayseri’nin İncesu ilçesinde Kara Mustafa Paşa kervansarayı da büyük ve çok güzeldir. XVII. yüzyılda Kara Mustafa Paşa yaptırmıştır. Camii, hamamı ve çarşısı vardır.

Sahabiye Medresesi, 1267 yılında Selçuklu vezirlerinden Sahipata tarafından yaptırılmıştır. Kapısının görünümü güzeldir. Müze olarak kullanılmaktadır.

Ege Bölgesi'nin en büyük ili olan İzmir'den Kayseri'ye otobüsle gitmek şimdi, NeredenNereye.com'la çok kolay. Ege sahillerinde güneşlendikten, Alsancak'ta balık yedikten ya da boyoz, yumurtayla kahvaltı ettikten sonra Kayseri'nin geleneksel Doğu Anadolu mimarisini görmeye, mantı, pastırma yemeye ve kış sporlarıyla eğlenmeye Kayseri'ye gidebilirsiniz. İzmir'den Kayseri'ye otobüs biletinizi NeredenNereye.com'dan kolayca satın alabilirsiniz. İzmir- Kayseri arasında otobüs seferleri olan firmaları NeredenNereye.com'da listeleyerek size sunacakları hizmetin detaylarını görüp, otobüs bileti fiyatlarını öğrenip kararınızı karşılaştırma fırsatından yararlanarak verebilirsiniz. Ege'nin incisi İzmir'den Erciyes'in eteğindeki Kayseri'ye yapacağınız seyahatinizde iyi yolculuklar dileriz.

İzmir Kayseri otobüs bileti mi aradınız? İzmir Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Kayseri otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Öz Elbistan 80 TL
Lüks Afşınlılar Seyahat 80 TL
Lider Elbistan 80 TL
Esadaş 80 TL
Medine Turizm 80 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.