İstanbul Yozgat Otobüs Bileti

İstanbul Yozgat Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 65,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 672 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa 16dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Yozgat arası giden otobüs firmaları ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.

İstanbul Yozgat bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Yozgat bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İstanbul Yozgat otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İstanbul Yozgat Otobüs Biletleri

İstanbul Yozgat otobüs bileti mi aradınız?  İstanbul Yozgat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yozgat, İç Anadolu’nun kuzey kesimine özgü sert bir karasal iklimin etkisi altında kalır. Uzun ve soğuk geçen kışlar donlu ve karlıdır. İl merkezine Ekim’den Nisan sonuna kadar kar düşer. Ortalama olarak 108 gün don olayı meydana gelen kent ortalama 57 gün karla örtülüdür. Yazlar kısadır ve sıcak geçer. Yozgat’ta hava sıcaklığının 25°C ve üzerinde olduğu ortalama gün sayısı yalnızca 55’tir. Kentte ölçülen en düşük hava sıcaklığı -24,4°C (23 Şubat 1985), en yüksek hava sıcaklığı 37,1°C (31 Temmuz 1957), yıllık ortalama sıcaklık ise 8,8°C’dir. En düşük hava sıcaklığı Boğazlıyan’da -30°C’yi, en yüksek hava sıcaklığı da Aydıncık istasyonunda 41,5°C’yi bulabilmektedir. İlkbahar yağışlarının bol olduğu bir bölgede yer almasına karşın Yozgat’ta en yağışlı mevsim kıştır. Kentte yıllık ortalama yağış miktarı 546,1 mm’dir. Yüksek kesimler daha fazla yağış alır.

 

Başçavuşoğlu Camisi, Yozgat kentindedir. 19. yüzyılın hemen başında yapılmış. En önemli özelliği içindeki ahşap işçiliği örnekleri ve Batı resim anlayışından izler taşıyan duvar resimleridir.

 

Kadıpınarı orman içi dinlenme yeri, Akdağmadeni kenti yakınındaki piknik alanıdır.

 

Yozgat Çamlığı Milli Parkı, Yozgat kentine 5 km uzaklıktadır. 264 ha’lık bir alanı kaplar. Kuruluşu 1958’dir. Türkiye’nin ilk ulusal parkıdır. Kara çam korusu ve piknik alanıdır.

 

Yozgat Ulucamisi, 1777-1779 arasında Çapanoğullarınca yaptırılmıştır. Tek kubbeli, tek minareli yapının özgün öğeleri zaman içindeki onarımlarla kısmen kaybolmuştur. 

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
  Yozgat Hakkında
Nüfus:
26,447
Yüzölçümü:
14.074,09 km²
Plaka:
66
Telefon kodu:
(354)
Otogar:
Yozgat Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.