Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

İstanbul Yalova Otobüs Bileti

İstanbul Yalova Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 40,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 176 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 52dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Yalova arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.

İstanbul Yalova otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Yalova güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Yalova seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Yalova hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Yalova şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Yalova Otobüs Biletleri

İstanbul Yalova otobüs bileti mi aradınız?  İstanbul Yalova otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yalova Türkiye’nin en yeni illerindendir. Yüzölçümü 817 km2 olan il doğuda Kocaeli, güneyde Bursa illeri, batıda Marmara Denizi, kuzeyde de Marmara Denizi ve İzmit Körfezi ile çevrilidir. Türkiye’nin 77. ilidir.

 

İl toprakları, İzmit Körfezi ile Gemlik Körfezi arasında Marmara Denizi’ne doğru bir çıkıntı oluşturan Armutlu Yarımadası’nın batı ucundaki Bozburun’dan, doğuda Karamürsel yakınlarına kadar uzanır. Akarsu vadileriyle parçalanmış olan bu toprakları Samanlı Dağları engebelendirir. Bu dağ dizisi üstünde yer alan ve Armutlu kasabasının hemen doğusunda 921 m’ye erişen Daz Dağı ilin en yüksek noktasıdır.

 

Düzlükler dere ağızları ile dar kıyı şeridindeki küçük ovalardan ibarettir. İlçe topraklarından kaynaklanan sular Marmara Denizi’ne dökülür. Bu akarsuların başlıcaları Kocadere, Karpuz (Teşvikiye) Deresi, Laledere, Sansu Deresi, Safran Deresi ve Sellimandıra (Samanlı) Deresi’dir. İldeki tek göl, Çınarcık ilçesine bağlı Kocadere Köyü yakınlarındaki Delmece Yaylası’nda bulunan Dipsizgöl’dür. Yalova kentinin su ihtiyacı Sellimandıra Deresi üzerindeki Gökçe Baraj Gölü’nden sağlanır. 1990’da İstanbul’un su sıkıntısının bir bölümünü gidermek amacıyla Gökçe Baraj Gölü’nün sularından yararlanmak için Yalova kenti yakınlarına kadar borular döşendi. Boru hattıyla kıyıya akıtılan sular tankerlerle İstanbul’daki Kuruçeşme kıyısına taşınarak buradan şehir şebekesine verildi.

 

Üç yanı denizle çevrili olan ilin önemli bir bölümü Armutlu Yarımadası’ndadır. İl kıyılarının kuzeydoğu bölümü İzmit Körfezi’ne, güneybatı kesimi de Gemlik Körfezi’ne bakar. Kuzey ve kuzeybatı kıyılar ise Marmara Denizi’ne komşudur. İl kıyılarındaki başlıca çıkıntılar kuzeydoğudaki Hersek Burnu ve batıdaki Bozburun’dur.

 

Kuzey Anadolu Fayı’nın bir kolu ilin kuzey kıyılarını izleyerek Marmara Denizi’ne dalar. 17 Ağustos 1999’da bu fayın bir bölümünün kırılması sonucunda oluşan Kocaeli depremi Yalova ilinde de büyük ölçüde can kaybına ve hasara yol açtı. Afet Bölge Valiliği’nin 8 Ağustos 2000 tarihli raporuna göre bu felakette il sınırları içinde 2.502 kişi hayatını kaybetti, 4.486 kişi de yaralandı. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’na bağlı Afet İşleri Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre depremde 13.723 yapı yıkıldı ya da ağır hasar gördü.

 

Yalova ili ılıman bir iklimin etkisi altında kalır. İlin kuzey kesiminin iklimi İstanbul ilinin Karadeniz kıyılarında görülen iklimini andırır. Bu kesimde yazlar sıcak, kışlar serin ve zaman zaman kar yağışlı geçer. Güneybatı kesimdeki Gemlik Körfezi’ne bakan Armutlu yöresinde yazlar kuzey kesime göre daha sıcaktır. Yıllık ortalama sıcaklığı 14,3 °C olan Yalova kentinde yıllık ortalama yağış miktarı 759,7 mm’dir. İl merkezinde kar yağışlı günler ortalaması 3 gündür. Kışın bol kar yağışı alan yüksek kesimlerde yıllık yağış ortalamaları 1.000 mm’yi aşar. 

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Yalova Hakkında
Nüfus:
155,016
Yüzölçümü:
850,46 km²
Plaka:
77
Telefon kodu:
(226)
Otogar:
Yalova Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.