Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
35 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al

Yalova İstanbul Otobüs Bileti

Yalova İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 176 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 17dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Yalova İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Yalova İstanbul otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Yalova İstanbul otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Yalova İstanbul otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Yalova İstanbul Otobüs Biletleri

Yalova İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Yalova İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Belediye Müzesi, Atatürk Bulvarı’nda, Bozdoğan Kemeri’nin hemen altındaki Gazanfer Ağa Medresesi'nde yer alır. 1599’da Gazanfer Ağa tarafından yaptırılan medrese, geneksel avlulu mimariye göre düzenlenmiştir.

Müzede Osmanlı İstanbul'undaki hayatı ortada koyan çeşitli fotoğraf, resim ve belgeler sergilenmektedir. İstanbul'un çeşitli dönemlerine ilişkin planlar, eski paralar, tarikat eşyası, madalyalar, Karagöz takımları, İstanbul'a getirilen ilk piyano, ölçü araçları, el işlemeleri, çeşmi bülbüller, kahve takımları, berber ve sünnet araçları, hacamat usturaları müzede sergilenen diğer eşyalar arasındadır.

Mozaik Müzesi, Sultanahmet Meydanı’nda Sultan Ahmet Camisi'nin arkasındaki Torun Sokak'ta yer alır. 17. yy'da külliyeye vakıf olarak ve Eski Bizans Sarayı'nın kalıntıları üzerine yapılan arasta binalarından oluşur. 1935'te başlayan kazılarda, sarayın taban mozaikleri ortaya çıkarıldı ve yerinde restore edilerek korundu. Beyaz bir zemin üzerinde yer alan mozaikler 4. ve 5. yy'lara tarihlenmektedir. Söz konusu mozaiklerde mitolojik sahneler, av sahneleri, vahşi hayvanlar ve kır manzaraları betimlenir.

Tanzimat Müzesi, Gülhane Parkı içinde yer alır. Tanzimat dönemine ilişkin pek çok resim, anıt ve eşyanın sergilendiği müze, ilk olarak Ihlamur Kasrı'nda 1952'de açıldı. Buradan 1969'da Yıldız Sarayı Parkı içindeki Çadır Köşkü'ne taşındı. 1983'ten bu yana ise bugünkü yerinde işlev görmekte olan müze, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlıdır.

Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Sultanahmet Meydanı’nda İbrahim Paşa Sarayı’nda yer alır. 1913'te Evkaf-ı İslamiye adıyla kurulan müze, kuruluşundan 1983'e kadar Süleymaniye Külliyesi'nin imarethanesinde hizmet verdi, daha sonra bugünkü yerine taşındı. Günümüzdeki adını 1927'de alan müzede, değişik dönemlere ait çok çeşitli Türk ve İslam yapıtları sergilenmektedir. Bunlar arasında Anadolu, İran, Kafkas ve Selçuk halıları, Halife Osman ve Ali'nin el yazması Kuranlarının aslı, çeşitli İslam el yazmaları ve ciltler ayrı bir önem taşır.

Gülhane Parkı, Suriçi'nde Sarayburnu-Alay Köşkü-Topkapı Sarayı arasında yer alır. Osmanlı döneminde içinde bir koru vardı ve sarayın dış bahçesi durumundaydı. İstanbul Şehreminisi Cemil Paşa (Topuzlu) zamanında düzenlenerek park haline getirildikten sonra halka açıldı. 100 dönümlük bir alan kaplayan parkın girişinde, sağ tarafta İstanbul şehremini ve belediye başkanlarının büstleri vardır. Sarayburnu kısmında da Atatürk'ün Cumhuriyet’ten sonra dikilen ilk heykeli (3 Ekim 1926) bulunur.

Girişin paralı olduğu parkta, çocuk bahçesi, çeşitli büfeler, dinlenme ve piknik yerleri, kahveler yanında, içinde akvaryum ve botanik bahçesi bulunan bir de sarnıç vardır. Kıvrılarak boğaza doğru inen yokuşun sağındaysa Romalılardan kalma Gotlar Sütunu yer alır. Yaz aylarında çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçinin gezdiği parkta çeşitli konserler ve halk şölenleri düzenlenmektedir.

Yalova İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Yalova İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Yalova İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Güney Akdeniz 35 TL
Metro Turizm 40 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Yalova Hakkında
Nüfus:
155,016
Yüzölçümü:
850,46 km²
Plaka:
77
Telefon kodu:
(226)
Otogar:
Yalova Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.