İstanbul Kırşehir Otobüs Bileti

İstanbul Kırşehir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 638 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 41dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 20 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Kırşehir arası giden otobüs firmaları ortalama 57 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Süha Turizm firmasıdır.

İstanbul Kırşehir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Kırşehir güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Kırşehir seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Kırşehir hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Kırşehir şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Kırşehir Otobüs Biletleri

 İstanbul Kırşehir otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Kırşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Hashöyük ve Kaletepe’de yapılan kazılarda ele geçen buluntular, yöreye ilk Tunç Çağı’nda yerleşildiğini göstermektedir. MÖ 1600’lerden MÖ 1200’lere değin Hititlerin yaşadığı yöre daha sonra MÖ 675’e değin Friglerin yönetimindeydi. MÖ 7. yüzyılda Medlerin, MÖ 6. yüzyıl ortalarında da Perslerin eline geçti. MÖ 332’de kurulan Kapadokya Krallığı’nın sınırları içinde kalan yöre,MÖ 2. yüzyıl sonlarında Pontus kralı Mithradates’in yönetimine girdi. Bu yüzyıllarda Aquae Saravenae adıyla anılan kenti İmparator Tiberius MS 17'de tüm Kapadokya’yla birlikte Roma topraklarına kattı. 6. yüzyılda Sasani, 7. ve 8. yüzyıllarda da Arap saldırılarına uğrayan yöre 11. yüzyıl sonunda Selçukluların eline geçti. 12. yüzyılda kısa bir süre Danişmendlilerin egemenliği altında kaldıktan sonra, önce Anadolu Selçukluları’nın ve daha sonra da İlhanlıların yönetimine girdi. 13. yüzyılda ortaya çıkan ahilik örgütü Kırşehir’de zanaat ve ticaretin gelişmesine katkıda bulundu. Daha sonra önce Eretna Beyliği’ne, ardından da Kadı Burhaneddin Devleti’ne bağlanan Kırşehir’i ilk kez 14. yüzyılın son yıllarında I. Bayezid (Yıldırım) Osmanlı topraklarına kattı. Ankara Savaşı’nı (1402) kazanan Timur Kırşehir’i Karamanlılara verdi. II. Murad döneminde yeniden Osmanlı topraklarına katılan yöre 16. yüzyıl ve sonrasında Celali Ayaklanmaları’ndan etkilendi. Önceleri Karaman Eyaleti’ne bağlıyken 19. yüzyıl sonlarında Ankara vilayetine bağlı Kırşehir sancağının sınırları içindeydi. Kırşehir Belediyesi 1870’te kuruldu. Kurtuluş Savaşı sırasında patlak veren Yozgat Ayaklanmaları’ndan etkilenen Kırşehir 1924’te vilayet (il) yapıldı. 30 Mayıs 1954’te siyasal nedenlerle ilçe olarak Nevşehir’e bağlandı. 1 Temmuz 1957’de yeniden il yapıldı.

İstanbul Kırşehir otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Kırşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Kırşehir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Can Dersim Tuncelililer 70 TL
Öz Elazığlılar 70 TL
Lüks Afşınlılar Seyahat 75 TL
Medine Turizm 75 TL
Medine Turizm 75 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Kırşehir Hakkında
Nüfus:
165,717
Yüzölçümü:
6.530,32 km²
Plaka:
40
Telefon kodu:
(386)
Otogar:
Kırşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.