Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
110 TL
Bilet Al
124 TL
Bilet Al
130 TL
Bilet Al
130 TL
Bilet Al
135 TL
Bilet Al
140 TL
Bilet Al
140 TL
Bilet Al
150 TL
Bilet Al
150 TL
Bilet Al
150 TL
Bilet Al
150 TL
Bilet Al

İstanbul Erzurum Otobüs Bileti

İstanbul Erzurum Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 110,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1225 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 16sa 9dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 11 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Erzurum arası giden otobüs firmaları ortalama 15 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Iğdırlı Turizm firmasıdır.

İstanbul Erzurum bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Erzurum bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İstanbul Erzurum otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İstanbul Erzurum Otobüs Biletleri

İstanbul Erzurum otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Erzurum otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kuzey, Güney ve Doğu Anadolu’da Batı ve Orta Anadolu anıtları kadar büyük bir zenginlik yoktur.

Erzurum, Doğu Anadolu şehirlerimizden biridir. Bu bölgede ilk çağlarda Hurriler, Urartular, Asurlular yaşamışlardır. Bu bölgeye Kimerler ve İskitler akınlar yapmışlardı. Bir ara İranlılar, sonra da Romalılar, bunları takiben de miladi 422’de Bizanslılar hakimiyet kurmuşlardır. Arapların istilasına da uğramıştı. 1048 tarihinde Tuğrul Bey Erzurum’u almıştır. Sonra burası Saltukoğulları’nın idaresine geçti. 1242’de de İlhanlıların eline geçti. Bundan sonra Ertenaoğulları, Karakoyunlular ve Akkoyunlular hakim oldular. Erzurum’u 1514’de Yavuz Sultan Selim aldı. 3 Temmuz 1919’da burada Erzurum Kongresi yapılmıştır.

Erzurum’daki tarihi eserlerden en meşhuru Çifte Minareli Medrese veya Hatuniye Medresesi’dir. Bu binayı Alaaddin Keykubat I’in kızı Hund Hatun 1253’te yaptırmıştır. Dört eyvanlı medreselerin en büyüğüdür. Kapısı pek süslüdür. Kapının üstünde yarısı yıkık iki minare vardır. Medrese kısmı günümüzde müzedir.

1563’te yapılan Lala Mustafa Paşa Camii’de güzeldir. 1573’te Kuyucu Murad Paşa da bir cami yaptırmıştır. Yakutiye medrese ve mescidi 1303 yılında İlhanlılar tarafından inşa edilmiştir. Ahmediye medresesi 1314’te yapılmıştır. Erzurum’un kalesini 415’te Bizans İmparatoru Antonius yaptırmıştır. Saat kulesini de Saltukoğulları gözleme kulesi olarak yaptırmışlardır.
 
Osmanlı Dönemi’ne ait güçlü izler bulabileceğiniz İstanbul’dan Anadolu Selçuklu Dönemi’ne ait taş eserlerin hala büyük bir ihtişamla ayakta durduğu Erzurum’a konforlu ve keyifli bir otobüs yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Erzurum’da gelişmiş bir Anadolu kentinin tarih kokan sokaklarında gezmek, fotoğraflar çekerek anılarınız için güzel kareler biriktirmek, Palandöken’de kayak yapmak gibi güzel aktivitelerle vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda ülkemizin önemli üniversitelerinden Atatürk Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapan Erzurum’dan Oltu cağ kebabı, kadayıf dolması, çivil peyniri, yumurta pilavı, demir tatlısı, herle aşı gibi Erzurum yemeklerini tatmadan dönmeyin.
İstanbul-Erzurum otobüs yolculuğunuz için en uygun fiyatlı otobüs biletini NeredenNereye.com’dan seçebilirsiniz. Ayrıca sadece 2 adımda kolayca online olarak İstanbul’dan Erzurum’a otobüs biletinizi satın almanın konforunu yaşayabilirsiniz. 
İstanbul Erzurum otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Erzurum otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Erzurum otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Ağrı Kösedağı Turizm 110 TL
Iğdırlı Turizm 124 TL
Doğuş Iğdır Turizm 130 TL
Dadaş Turizm 130 TL
Öz Doğu Kars Turizm 135 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
  Erzurum Hakkında
Nüfus:
766,729
Yüzölçümü:
25.330,90 km²
Plaka:
25
Telefon kodu:
(442)
Otogar:
Erzurum Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.