Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
90 TL
Bilet Al
103 TL
Bilet Al

İstanbul Çorum Otobüs Bileti

İstanbul Çorum Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 85,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 614 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 17dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Çorum arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

İstanbul Çorum otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Çorum güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Çorum seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Çorum hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Çorum şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Çorum Otobüs Biletleri

İstanbul Çorum otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Çorum otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Çorum, Orta Anadolu şehirlerinden biridir. Tarihi anıtlar bakımından önemlidir. Anadolu’nun en eski tarihini açan Hitit İmparatorluğu’nun anayurdudur. Hititlerin başkenti Hattuşaş Çorum topraklarındadır. Çorum’a Firigler ve Asurlular da gelmişlerdir. İskender, MÖ I. Yüzyılda, Romalılar da sonrasında hakim olmuşlardır. Yıldırım Beyazıt zamanında Osmanlılara geçmiştir. Şehirde Selçuklu eseri olan Ulu Cami, İnayet Cami, Ali Paşa Hamamı, Karakeçili Camii, Mevlevihane, Abdi Bey Camii, Han Camii, Sancaktar Camii ile Kerem Gazi ve Mehmet Paşa Türbeleri vardır. Meydanda bir de yüksek saat kulesi bulunmaktadır.

Orta Anadolu medeniyetinin kurucularıdır Hititlerdir. Anadoluya MÖ 4000 yılından önce gelmişlerdir. Kızılırmak kıvrımı içinde Hattuşaş şehrini kurmuşlardır. Şimdi burada Boğazköy vardır. Sungurlunun 30 kilometre güney batısındadır. Arazisi sevimli ve yemyeşildir.

Boğazköy’deki Hattuşaş şehrinin genişliği altı kilometre yer işgal etmektedir. Şehrin etrafını çeviren surlar MÖ 1400’de yapılmıştır. Üç büyük kapısı vardır: Aslanlı Kapı, Yer Kapısı, Kral Kapısı. Kapıların ağzında sfenksler vardır. Kral kapısında şehir mabudunun kabartma bir tasviri vardır. Şehrin içinde beş tapınak bulunmaktadır. Tapınağın erzak depoları görülmektedir. Bir avludan sonra bir çeşme vardır. Avludan ve sütunlu bir galeriden dini ayinlerin yapıldığı salona gelinir. Hattuşaş’ta bir küp şeklinde yeşil bir kaya vardır. Dört tarafı düzeltilmiş, üzeri parlaktır. Bu taşın bir meteor olma ihtimali vardır. Bu taşın, tapınağın kutlu taşı olduğu düşünülmektedir. Bu bir heykel kaidesi değildir. Anadolu halkını toplayan mukaddes taştır. Hattuşaş tepelere kadar uzanmaktadır. Geniş bir alana yayılmış ve ovaya hakimdir.
 
Erguvan şehri İstanbul’dan leblebisi meşhur Çorum’a otobüsle gitmek için NeredenNereye.com’dan otobüs biletinizi kolayca satın alabilirsiniz. Karadeniz ve Orta Anadolu özelliklerini bir arada taşıyan Çorum’da su böreği, Çorum köftesi, yeşil fasulye kavurması, ufamaç, ıspanaklı mıhlama, leblebili yumurta, taşlık kavurması gibi Çorum’a özgü lezzetleri deneyebilirsiniz.
Ülkemizin leblebicisi Çorum’a İstanbul’dan otobüs bileti almanın en kolay yolu NeredenNereye.com’dur. Sistemin size sunacağı online otobüs bileti satın alma uygulamasıyla İstanbul-Çorum otobüs bileti için en ucuz otobüs biletini sunan firmayı karşılaştırmalı olarak bulabilirsiniz. NeredenNereye.com’da en uygun fiyatlı İstanbul-Çorum otobüs biletini görüntüleyip online olarak güvenle satın alabilirsiniz. 
 
İstanbul Çorum otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Çorum otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Çorum otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Kargı Turizm 90 TL
Metro Turizm 103 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
4. Levent Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Ataşehir Otogarı
  Çorum Hakkında
Nüfus:
369,163
Yüzölçümü:
12.796,21 km²
Plaka:
19
Telefon kodu:
(364)
Otogar:
Çorum Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.