Çorum İstanbul Otobüs Bileti

Çorum İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 85,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 614 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 18dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Çorum İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.

Çorum İstanbul otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Çorum İstanbul otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Çorum İstanbul otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Çorum İstanbul Otobüs Biletleri

Çorum İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Çorum İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Karaca Ahmet Türbesi, Üsküdar'daki Karacaahmet Mezarlığı'ndadır. Yapım tarihi tartışmalıdır. Kapısında 1866 tarihli onarım yazıtı vardır. Dört köşeli, kiremit örtülü bir yapıdır. Türbede Hacı Bektaş Veli nin müridlerinden Karaca Ahmet sandukası bulunmaktadır. Sandukanın önünde 1803 tarihli yazıt yer alır.

Zeynep Kamil Türbesi, Zeynep Kamil Hastanesi’nin ön bahçesindedir. 1876'da yaptırıldı. Tek kubbeli ve sekiz köşeli bir yapıdır. Alt bölümü mermerdendir. Türbede Sadrazam Mustafa Yusuf Kamil Paşa, Prenses Zeynep Kamil ve Kavalalı Ahmet Ali Paşa gömülüdür.

Kız Kulesi, İstanbul'un simgesi haline gelmiş olan yapı, Boğaz'ın girişinde Harem ile Salacak kıyıları arasında yer alır. MÖ 41 Komutan Alkibiades, Karadeniz'den gelen gemileri gözetlemek için yaptırdı. Bizans İmparatoru Aleksios Komnenos bu kuleyi kaleye dönüştürdü. Osmanlı egemenliği sırasında tekrar kule haline getirildi. Ahşap kule yanınca Ahmet III döneminde taştan yapıldı. 1857'de Fenerler İdaresi’ne verildi. Çok bilinen söylenceye göre Leandros sevgilisine ulaşmaya çalışırken bu kule çevresinde boğulur. Bu nedenle kule Leandros Kulesi adıyla da bilinir. 

  Çorum Hakkında
Nüfus:
369,163
Yüzölçümü:
12.796,21 km²
Plaka:
19
Telefon kodu:
(364)
Otogar:
Çorum Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.