Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

İstanbul Çankırı Otobüs Bileti

İstanbul Çankırı Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 497 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Çankırı arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

İstanbul Çankırı otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Çankırı güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Çankırı seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Çankırı hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Çankırı şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Çankırı Otobüs Biletleri

İstanbul Çankırı otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Çankırı otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Eskipazar, Çankırı ilinin kuzeybatısındaki ilçe merkezi yerleşmedir. Ormanlık bir arazide kurulan kentin yakınından Ankara-Zonguldak demiryolu ile Bolu-Karabük karayolu geçer. Yerleşmenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanır. Kent, antik çağlarda Paphlagonialılar döneminde bir pazar yeriydi. Adının buradan geldiği söylenir. Romalılar döneminde Hadrianopolis (Adrianopolis) adıyla anılırdı. Kentin bu dönemde önem kazandığı, adına para basıldığı bilinmektedir. Eskipazar, Bizanslılar döneminde piskoposluk oldu. Mehmet II dönemiminde Osmanlı topraklarına katılan kentin çevresinde Hadrianopolis kalıntılarına rastlanır.

Hadrianopolis kalıntıları, Çaylı ve Budaklı köyleri arasında yer alır. Ancak yeterli araştırma yapılmış değildir. Yörede, çok sayıda kaya mezarına rastlanır.

Delikkaya Mezarları, 7 ve 6 odalı iki dizi halinde sıralanmaktadır. Mezarlar, kubbe ya da tonozla örtülüdür.

Hisariçi Kaya Mezarı, Romalılar döneminden kaldığı sanılmaktadır. Mezar, bir oda ve çevresinde üç nişden oluşur.

Samail Kaya Tünelleri, kentin kuzeydoğusunda Samail Köyü yakınında ve Asar Kaya adıyla anılan yerdedir. İkinci tünel dereye doğru basamaklarla inmektedir.

Asar Kalesi, Samail Köyü yakınında aynı adlı kaya üzerine inşa edilen kaledir. Günümüze çok az şey kaldı.

Kentin doğusundaki İmamlar Köyü yakınında bulunan şifalı su kaynakları, kayalar üzerinde üç doğal havuz oluşturur. 25°C sıcaklıktadır. Bileşiminde yüksek oranda karbondioksit ve kükürtlü hidrojen bulunur. Su; kronik iltihaplar, kadın hastalıkları ve romatizma tedavisinde kullanılır. Akkaya Hamamı olarak isimlendirilmiştir.

Şerafettin İçmesi, kentin batısındaki Beytarla (Şerafettin) Köyü yakınındadır. 22.5 °C sıcaklıktaki su, bir dere yatağından çıkar. Bol gazlı, alkalik bikarbonata içme suyu yeterince değerlendirilememektedir. Yerleşme dışında alt yapısı bulunmadığı için yeterince değerlendirilemeyen Bölme İçmesi ile ilçeye 15 km uzaklıktaki günübirlik kullanılan İsmet Paşa ve 10 km uzaklıktaki İnören dinlenme yeri vardır. 

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Çankırı Hakkında
Nüfus:
119,476
Yüzölçümü:
7.491,89 km²
Plaka:
18
Telefon kodu:
(376)
Otogar:
Çankırı Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.