İstanbul Amasya Otobüs Bileti

İstanbul Amasya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 671 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 32dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 25 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Amasya arası giden otobüs firmaları ortalama 27 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Tokat Seyahat firmasıdır.

İstanbul Amasya bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Amasya bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İstanbul Amasya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İstanbul Amasya Otobüs Biletleri

İstanbul Amasya otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Amasya, Anadolu’nun kuzey bölgesine yakındır. İki dağ arasına kurulmuştur. Ortasından Yeşil Irmak geçmektedir. Eski tarihi MÖ 3000’den başlar. Hititler ve Firigler yerleşmişlerdir. Eski adı Amaseia idi. Pontus Krallığı’na merkez olmuştu. Sonra Romalılar ve Bizanslılar burada hakim olmuşlardır. Meşhur coğrafyacı Strabon Amasya’lıdır. 1193’te Selçuklular, 1703’te Danişmendliler almışlardır. Sonra da Osmanlılara geçmiştir. Buraya şehzadeler vali tayin olmuşlardır.

Amasya Kalesi, Helenistik devre aittir. Kalede saray kalıntısı olarak cami, zindan, yeraltı yolu ve burçlar vardır. Saray Kapısı, Belkıs Kapısı ve Maydonos Kapısı olmak üzere 3 kapısı vardır. Fethiye Camii, 1116’da kiliseden camiye çevrilmiştir. Gök Medrese 1267’de Burmalı Minare Camii, Beyazıt Paşa Camii 1414’te, Yörgüç Paşa Camii 1430’da, Sultan Beyazıt Camii 1486’da, Hatuniye Camii 1509’da, Şirvanlı Camii ve Türbesi 1869’da yapılmıştır.

Ayrıca türbeler de vardır. 1225’de yapılan Hilafet Gazi Kümbeti, Sultan Mesud Türbesi ve Taruntay Türbesi vardır. Ayrıca 1267’de yapılan Gök Medrese Külliyesi, 1309’da yapılan Tımarhane ve 1483’te Bedesten yapılmıştır. Bir de Kızlar Sarayı vardır. 1896’da Hacı Mehmet Paşa da bir han yaptırmıştır.

Merzifon şehrinde de Çelebi Mehmet Medresesi (1416), Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Camii (1666), Duri Mehmet Efendi Medresesi (1733) ve bir de hamam vardır.

İstanbul’dan ucuz otobüs bileti ile Amasya’ya ulaşmak için bilet alımınızı sitemizden yapabilirsiniz.  İki şehir arasındaki 682 km’lik mesafe 7 saate yakın bir seyahat süresine denk geliyor. Seyahatler verilen molalar nedeniyle süre olarak uzayabilse de; mola verilen tesislerde alışveriş yapabilir ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu sürede yolcuların konforunu ön planda tutarak tasarlanan otobüslerde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Genel televizyon veya müzik yayınının yanı sıra; koltuk arkalarında bulunan ekranlardan dilediğiniz filmi izleyebilirsiniz. Mobil cihazlarınızla ücretsiz wi-fi ağına bağlanarak internette ister işlerinizi halledebilir isterseniz de eğlenceli zaman geçirirsiniz.  Farklı firmalar tarafından düzenlenen seferleri görüntüleyip size en uygun olanı seçtikten sonra bilet alımınızı kolayca yapabilirsiniz. Pek çok otobüs 2+1 oturma düzenine sahip tek başınıza yolculuk edeceksiniz bu otobüslerde daha rahat edebilirsiniz.
İndirimli otobüs bileti ile seyahat edilebilen Amasya; Yeşilırmak nehri boyunca sıralanan yalı evleri ve leziz elması ile tanınır. Tarihte önemli bir yere sahip şehirlerimizdendir. Padişahlık yapmış olan pek çok Osmanlı şehzadesinin doğup, yöneticilik yaptığı şehrin tarihi; Antik çağlara kadar dayanmaktadır. Hititler, Persler, Bizanslılar, İlhanlılar ve Selçukluların toprakları üzerinde egemen olduğu şehir; bu medeniyetlerin izlerini günümüzde de taşımaktadır. Zengin tarihi mirası ile Orta Karadeniz’in bu en eski ve güzel şehrinde gezebileceğiniz yerler şöyle sıralanabilir.
Amasya’da Roma döneminden kalma tek köprü olarak bilinen Meydan Köprüsü; Osmanlı döneminde iki kere elden geçirilerek güçlendirilmiştir. Günümüzde kullanılmaya devam eden köprü İstasyon ve Hacı İlyas Mahallelerini birbirine bağlamaktadır. Şehirde Osmanlı mimarisinin ürünü olan pek çok ev ve konak bulunmaktadır. Yalı evleri olarak adlandırılan ve Yeşilırmak boyunca inşa edilmiş evler en çok bilinenleridir. Selçuklular döneminde nehir kenarına inşa edilen ve klasik Selçuklu süslemelerine sahip Amasya Camisi ile komşu olan Hazeranlar Konağı da; Osmanlı döneminin bir başka eseri. 1865 yılında defterdar Hasan Talat Efendi’nin yaptırdığı ev ahşaptan ve iki katlı olarak inşa edilmiştir. Yüksek yamaçlara oyularak yapılan Kral Kaya Mezarları; Pontus geleneklerinin bir eseridir. Kralların öldükten sonra yeniden dirileceklerine inandıkları için rahat edebilmeleri için onlara geniş ve görkemli mezarlar hazırlamışlardır.
Otobüs bileti kampanyaları ve indirimlerden yararlanmak için sitemiz en doğru adres. Bunun için ayrıca sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsiniz. Mobil uygulamamızı kullanarak dilediğiniz yerde kolaylıkla bilet satın alabilir ve yolcu yorumlarına da ulaşabilirsiniz. Siz de yolculuğunuzun ardından seyahat ettiğiniz firma hizmetleri ile ilgili puanlama yapabilir ve yorumunuzu paylaşabilirsiniz.
Amasya’da ne yenir? Bakla sarması, güveçte pişirilen kuru fasulye, Amasya çöreği şehrin en bilinen lezzetleri. Amasya’da bulunurken bu lezzetleri deneyebilir. Eğer mevsimiyse sadece şehirde yetişen mis kokulu Amasya elmasından bol bol yiyebilirsiniz.

İstanbul Amasya otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Amasya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Dadaş Turizm 80 TL
Gülen Turizm 80 TL
Ağrı Kösedağı Turizm 80 TL
Erzincan Başak 80 TL
Öz Doğu Kars Turizm 80 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.