Amasya İstanbul Otobüs Bileti

Amasya İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 87,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 671 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 21dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 17 firma sefer düzenlemektedir. Amasya İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 18 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Esadaş firmasıdır.

Amasya İstanbul bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Amasya İstanbul bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Amasya İstanbul otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Amasya İstanbul Otobüs Biletleri

Amasya İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Amasya İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Babüssaade Ağası Camii (Sel- man Ağa Camii, Horhor Camii), Üsküdar Selmanağa Caddesi'ndedir. 1506'da yapıldı. Duvarları tuğla ve taş; çatısı, son cemaat yeri ve minberi ahşaptır. Önünde Horhor Çeşmesi vardır.

Baki Efendi Camii, Üsküdar Sultantepesi’ndedir. Tartışmalı olmakla birlikte 1644'te yapıldığı sanılmaktadır. Kagir duvarlı ve ahşap çatılı bir yapıdır. Mihrabı mermerden, minaresi taştandır.

Bostancı Camii (Kuloğlu Camii), Bostancı’da Çatal Çeşme'dedir. 1912'de Vakıflar tarafından yaptırıldı. Mimar Kemalettin Bey'in yapıtıdır. Kare planlı ve tek kubbelidir.Üç kubbeli bir son cemaat yeri vardır. İçi çinilerle kaplıdır. Minaresi sağındadır.

Caferağa Camii, Kadıköy Moda Caddesi'ndedir. İlk yapının yapım tarihi tartışmalıdır. Yandığından dolayı 1900'de Vakıflarca yeniden inşa ettirildi. Kagir duvarlı ve ahşap çatılı bir yapıdır. Çimento sıvalı minaresinin merdivenleri ahşaptır.

Çakırcıbaşı Camii (Doğancılar Camii), Üsküdar Doğancılardadır. Çakırcıbaşı Haşan Ağa tarafından 1558'de yaptırıldı. Harap duruma geldiğinden 1858'de köklü biçimde onarıldı. Kagir duvarlı yapının çatısı ve son cemaat yeri ahşaptır. Minaresi ise taştandır. Arkasında İsfendiyaroğulları'ndan Hacı Ahmet Paşa'nın türbesi vardır.

Davut Paşa Camii (Kara Davut Paşa Camii), Üsküdar Hakimiyeti Milliye Caddesi'ndedir. Yaptıranı Kara Davut Paşa 1505'te öldüğüne göre bu tarihten önce yapılmış olmalıdır. 17. yy'da ve 1837'de onarım gördü. Küfeki taşından yapının merkezi kubbesi onarımlar sırasında çatıyla örtüldü. Minaresinin şerefesi demir parmaklıklıdır. 

Amasya İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Amasya İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Amasya İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Erektaş Turizm 88 TL
TorosNet Turizm 90 TL
Lüks Amasya İtimat 90 TL
Gülen Turizm 90 TL
Esadaş 90 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.