Yolcu Sayısı
1

Haskova (Bulgaristan) otobüs bileti

En popüler Haskova (Bulgaristan) otobüs rotaları

Haskova (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Haskova (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Haskova (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BursaHaskova (Bulgaristan)600 TL7
BayrampaşaHaskova (Bulgaristan)650 TL7
İstanbulHaskova (Bulgaristan)650 TL7
GebzeHaskova (Bulgaristan)600 TL5
SelimpaşaHaskova (Bulgaristan)90 TL5

Haskova (Bulgaristan) otobüs biletleriHaskovo, Bulgaristan’ın sevimli bir şehri olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Haskovo otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Haskovo otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Haskovo ulaşım merkezinde son bulur. Haskovo ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Haskovo otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Haskovo (Hasköy), Bulgaristan'ın, Türkiye ile Yunanistan sınırına yakın, 96 000 nüfuslu bir kenttir. Yukarı Meriç vadisi boyunca uzanmaktadır.

Haskovo yada Türkçe adıyla Hasköy, Bulgaristan’ın Türkiye sınırı yakınında bulunan bir şehri. Yukarı Meriç vadisi boyunca uzanan şehir Bulgaristan’ın en eski şehirlerinden biri olma ünvanına da sahip. 1887 yılında 14.191 nüfuslu olan şehir günümüzde yaklaşık 100 bin nüfusa sahip. Haskovo bir zamanlar Osmanlı himayesi altında olduğu için şehirdeki Türk nüfusu da oldukça fazla. 12.507 kişilik nüfusuyla Türkler, Bulgarlardan sonraki en kalabalık ırk olarak biliniyor. Şehrin %80’i Ortodoks Hristiyan, %20’si ise Müslüman. Köklü geçmişi dışında bulunduğu coğrafi konumu sebebiyle de hareketli bir destinasyon olan Haskovo, tütün tarımının da baş merkezi aynı zamanda. Ülkedeki çoğu tütün tarlaları burada olduğu için en büyük sigara fabrikaları da Haskovo’da bulunuyor.

Haskovo otobüs bileti satın alarak şehre seyahat ederek görebileceğiniz yapılardan biri Bukelon Kalesi, şehrin sembollerinden biri olarak karşımıza çıkar. Bulgaristan topraklarında yer alan nadir Orta Çağ kalelerinden biri olan bu yapının 10. yüzyıl dolaylarında yapıldığı tahmin ediliyor. Günümüze kadar son derece başarılı olarak korunarak gelmiş olmasından ötürü günümüzde şehrin sembol yapılarından biri olarak kabul ediliyor.

Haskovo otobüs bileti satın alarak şehri ziyaret ettiğinizde görebileceğiniz bir diğer yapı ise Meryem Ana Anıtı’dır. Ülkenin en çekici turizm noktalarından biri olan bu anıt 2003 yılında inşa edilmiştir. Yıl içerisinde yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçi ağırlayan eser şehirde görülmeye değer noktalardan bir tanesidir. Dünyanın en büyük Meryem Ana anıtlarından biri olan eser son derece ilgi çekicidir.

Haskovo (Hasköy) otobüs bileti satın alarak şehre geldikten sonra Eski Saat Kulesi’ni de görmeniz yerinde olacaktır. Şehrin ekonomik kalkınmasının simgesi olarak inşa edilen bu yapı, günümüzde şehir simgelerinden biri olarak göze alınıyor. Zaman içerisinde hasar görmüş olan yapı 2012 yılında yenilenmiştir.

Çan Kulesi de şehrin ilgi çekici bir başka turistik noktası olarak bilinir. Meryem Ana Anıtı’nın yanına konumlandırılan Çan Kulesi, görenleri hayran bırakan bir şehir manzarasına sahiptir. 23 metre yüksekliği bulunan Çan Kulesi aynı zamanda dünyanın en ikonik yapılarından biri olarak Londra’da yer alan Big Ben çanının hazırlandığı dökümhane tarafından hazırlanmıştır.

Osmanlı döneminde Türklerin yaşadığı bu şehirde günümüzde de Türk kültürünün izleri görülebilmektedir. Bu nedenle şehir ziyaretçisi olan vatandaşlarımız kültürel açıdan çok ta yabancılık çekmez.

Haskovo otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Haskovo otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Haskovo şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Haskovo otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr