Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Hanönü Otobüs Bileti

Hanönü Otobüs Bileti

Hanönü Otobüs Biletleri

Son zamanların en dikkat çekici illerinin başında gelen Kastamonu yeni yeni yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya başladı. Özellikle Karadeniz bölgesinde bulunan ilimizin Hanönü ilçesi hakkında sizlere bilgiler sunmaya çalışalım.

Özellikle tarihi olarak son derece kritik bir nokta olan Kastamonu , Hanönü’de Pontus Rum devletinden kalma eserler dikkat çekmektedir. Doğa güzelliği bulunan ancak daha çok tarihi yerleri ile dikkatleri üzerine çeken bu güzide ilçemizde Pompeipolis en çok rağbet gören yerlerin başında gelmektedir.
Son derece önemli bir tarih olan Pompeipolis yerleşim yerinde bulunan bu ilçemizde bu eserin içerisinde yapılan kazılardan çok önemli eserler gün yüzüne çıkmaktadır. Bu durum karşısında uzun zamandır arkeolojik kazılarına devam eden arkeologların son derece titiz bir çalışma yürüttüğü bu ilçemizin Pompeipolis antik şehrinden başka önemli eseleri de bulunmaktadır. 
Özellikle sulama kanalları, köprüleri ve kemerleri, müzeleri son derece dikkat çekici yerleri olarak karşımıza çıkıyor. Hanönü ilçesine geldiğiniz zaman gitmeniz gereken arkeolojik müzelerin olduğunu bilmenizde fayda var. Son zamanlarda oldukça fazla karşımıza çıkan bu müzelerde bulunan eserlerin ilgi çekmesinden sonra sizlere de ilk olarak önerimiz bu tarz müzelere gitmek ve Kastamonu’da bulunan tarih hakkında bilgi elde etmek olacaktır. İşte son derece önemli olan bu eserler karşısında sizleri Hanönü ilçesine davet ediyoruz. Hanönü otobüs bileti almak için zaman kaybetmeden www.neredennereye.com adresini kullanabilirsiniz.