Yolcu Sayısı
1

Gevaş otobüs bileti

Gevaş Otobüs Bileti

En popüler Gevaş otobüs rotaları

Gevaş otobüs bileti fiyatları, Gevaş otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Gevaş otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KovancılarGevaş400 TL13
BingölGevaş400 TL12
BayrampaşaGevaş650 TL12
ElazığGevaş80 TL11
KayseriGevaş590 TL11

Gevaş otobüs biletleri

Doğu Anadolu bölgesinin en büyük yüz ölçümüne sahip olan illerinden Van hakkında merak edilen bilgileri sizler ile paylaşmaya devam edelim. Özellikle Van’ın en eski yerleşim yerlerinden olduğunu bilmenizde fayda var. Tarihte bilinen en eski medeniyetlerin Anadolu toprakları üzerinde kurdukları şehirlerin kalıntılarına son derece rahat bir şekilde rastlanan bu ilimizin Gevaş ilçesi hakkında mera edilen bilgileri sizler ile paylaşamaya devam edelim.


Gevaş ilçesinin Van ilinin merkezine olan uzaklığı sadece 38 km. Gevaş’ta sadece görmeniz gereken bir yer hakkında bilgi vermek aslında sizler için yeterli olacaktır. Anadolu’da kurulan ilk beylikler döneminden kalma eserlerin ortaya çıktığı bu ilçemize geldiğiniz zaman Akdamar adasına mutlaka bir ziyaret gerçekleştirmek zorundasınız bunun nedeni ise adanın içerisinde bulunan kilise , okul , hastane gibi yapıların Urartular döneminden beri ayakta kalmasıdır.

Akdamar adası özellikle tarih kitaplarında karşımıza çıkan en önemli tarihi mekanların başında gelmektedir. İşte bu yüzden Gevaş ilçesine gelenlerin bu adaya ziyaretleri kaçınılmaz olmalıdır. Adanın içerisinde bulunan en önemli yapının Akdamar kilisesi olduğunu bilmenizi istiyoruz. Kiliseni duvarlarında bulunan resimlerin o dönemlerin izlerini taşıdığını düşündüğünü zaman son derece etkileneceksiniz. Gevaş otobüs bileti alarak bu yerleri daha yakından gözlemleyebilirsiniz.

Kilisenin içinde bulunan resimlerde krallara ait yazıların ve resimlerin bulunması burada yapılan araştırmaları daha derinlemesine oluşturuyor. Son derece önemli eserleri bulunduran bu ada mutlaka görmeniz gereken ilk yerlerin başında gelmektedir.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr