Gaziantep Zonguldak Otobüs Bileti

Gaziantep Zonguldak Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 120,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 939 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 14sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Gaziantep Zonguldak arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Gaziantep Zonguldak bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Gaziantep Zonguldak bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Gaziantep Zonguldak otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Gaziantep Zonguldak Otobüs Biletleri

Gaziantep, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehir, bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gelişmiş illidir. Bu özelliği çevresinden göç almasına ve bu sebeple nüfusunu arttırmasın, dolaylı yoldan da etnik çeşitliliğinin fazlalaşmasına neden olmaktadır. Güneydoğu Anadolu’nun bu en gözde kentinden, Karadeniz semalarına bir yolculuk yapmaya ne dersiniz? 

Zonguldak, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Ülkede az görülen doğal liman özelliğine sahiptir. Zonguldak Limanı özellikle Türkiye’nin Karadeniz ülkeleri ile olan ticareti açısından oldukça büyük önem teşkil etmektedir.

Zonguldak ili, yeraltı kaynakları bakımından oldukça zengin bir ildir. Bu kaynakların en önemlilerinden biri belki de taş kömürüdür. Taş kömürü fosil yakıt olarak kullanılmak ile birlikte asıl olarak demir-çelik sanayinde kullanılmaktadır.

Zonguldak ayrıca son zamanlarda doğal güzellikleri de adından söz ettirmektedir. Zonguldak ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Cehennem ağzı mağaraları, Gökgöl Mağarası, Çayır Köyü Su Mağarası, Tieion Antik Kenti, Cumayanı Mağarası, Halil Paşa Konağı, Billaos Antik Kenti, Filyos Kalesi yer almaktadır.

Zonguldak aynı zamanda ülke içerisinde yöresel lezzetleri ile de ünlüdür. Zonguldak ziyaretçilerinin yerinden tatması gereken lezzetler arasında, beyaz baklava, pırasa dolması, sütlü armut, kestaneli el böreği, kabak tatlısı, kabaklı tatlı böreği, beyaz helva, baklaç yer almaktadır.

Zonguldak bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile Karadeniz ikliminin özelliklerini yansıtmaktadır. Yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Yörenin doğal bitki örtüsü ormandır. Yeşil ve yapraklarını dökmeyen çam türü ağaçlar bu ormanlara hakimdir.

Ankara İstanbul otobüs bileti alımlarınız için de NeredenNereye.com sitemizi kullanabilirsiniz. Gaziantep üzerinden zaman kaybetmeden Zonguldak’a gitmek için Süha Turizm gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinde satın alabilirsiniz. 

  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
  Zonguldak Hakkında
Nüfus:
355,771
Yüzölçümü:
3.309,86 km²
Plaka:
67
Telefon kodu:
(372)
Otogar:
Zonguldak Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.