Gaziantep Van Otobüs Bileti

Gaziantep Van Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 110,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 695 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 45dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Gaziantep Van arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Vangölü Turizm firmasıdır.

Gaziantep Van bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Gaziantep Van bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Gaziantep Van otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Gaziantep Van Otobüs Biletleri

Gaziantep, Türkiye’nin illerinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gelişmiş ilidir. Bu özelliğinden dolayı çevresinden göç alarak nüfusunu arttırmaktadır. Bunun yanı sıra etnik çeşitliliğinin renklenmesi üzerinde etki olmaktadır. 

Gaziantep ilinin halk arasında bilinen ismi Antep’tir. İsminin başındaki gazi unvanı ise milli mücadele yıllarında göstermiş olduğu üstün başarı nedeni ile kendisine verilmiştir. Bu açıdan ülkenin yakın tarihi açısından önemli bir şehirdir.

Gaziantep, hem ülkenin hem de dünyanın en eski yerleşim noktalarından bir tanesidir. Bunun nedeni ilin eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesişim noktalarından birine kurulmuş olmasıdır. Bu açıdan birçok tarihi ve kültürel değer il sınırları içerisinde ev sahipliği yapmaktadır. 

Gaziantep Kalesi, şehrin tarihi değerlerine verilebilecek en güzel örneklerden bir tanesidir. Kale yapıldığı dönemin mimari ve kültürel değerlerini günümüze taşımak konusunda bir hayli başarılır ve bu özelliği ile her yıl yerli ve yabancı binlerce misafiri ağırlamaktadır. 

Van, Türkiye’nin illerinden biri olup, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehir, ülkenin yükseltisi en fazla olan illerinden bir tanesidir. Bununla birlikte ülkenin en büyük göllerinden biri olan Van Gölü’ne ev sahipliği yapmaktadır. Yerleşim dağ eteklerinin etrafında gerçekleşmiştir. Yüksekliğinden ve bağlı bulunduğu coğrafyadan dolayı karasal iklimin sert bir türevi görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve sert kar yağışlı geçmektedir. Bu  nedenle kırsal kesimlerinden tarım yerine hayvancılık yapılmamaktadır. 

Gaziantep üzerinden vakit kaybetmeden Van’a gitmek için Vangöllü Turizm, Best Van Turizm, Metro Turizm gibi otobüs firmalarının biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. Gaziantep Van dışında Ankara Kuşadası otobüs bileti alımı da yapabilirsiniz.

Gaziantep Van otobüs bileti mi aradınız? Gaziantep Van otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Gaziantep Van otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Vangölü Turizm 110 TL
Star Diyarbakır 110 TL
Best Van Turizm 110 TL
Metro Turizm 110 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
  Van Hakkında
Nüfus:
1,070,113
Yüzölçümü:
22.983,06 km²
Plaka:
65
Telefon kodu:
(432)
Otogar:
Van Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.