Gaziantep Edirne Otobüs Bileti

Gaziantep Edirne Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 1352 km'dir.

Gaziantep Edirne otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Gaziantep Edirne güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Gaziantep Edirne seyahatinize başlamadan önce, Gaziantep ve Edirne hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Gaziantep ve Edirne şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Gaziantep Edirne Otobüs Biletleri

Araban Kalesi, Türkiye’nin Gaziantep ili sınırları içerisinde yer alan ve ait olduğu dönemin özelliklerini yansıtan tarihi bir kalıntıdır. Bu kalıntı Araban ilçesi içerisinde yer almaktadır. İlçenin en yüksek noktası olan höyüğe kurulmuştur. Tarihi ve kültürel yerlerin meraklısı olan ziyaretçiler için oldukça iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Kale üzerinden gerçekleştirilen arkeolojik çalışmalar sonucunda kalenin ortaçağ dönemine ait olduğu belirlenmiştir. Bu dönmede “Rabban” ismi ile anılmıştır.

Gaziantep, bağlı bulunduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en gelişmiş illerinden biridir. Bu nedenle istihdam sağlar ve çevresinden göç alarak nüfusunu arttırmaktadır. 
 
İl sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin kurak bir biçimi görülmektedir. Bu durum tarımsal üretimi ve yemek kültürü üzerinde de etkili olmuştur. 
 
Gaziantep ziyaretçilerinin tatması gereken yöresel lezzetler arasında, Alaca Çorbası, Firik Pilavı, Sarımsak Kebabı, Antep Baklavası, Yuvalama, Şıveydiz, Simit Kebabı, Maş Çorbası, Ali Paşa Pilavı, Cacıklı Arap Köftesi yer almaktadır. 
 
Gaziantep, ülkenin olduğu kadar dünyanın da sayılı tarihi kentlerinden bir tanesidir. 
Edirne, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Marmara Bölgesi’nde yer almaktadır. İl coğrafi olarak, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Ege Denizi, Evros, Hasköy ile komşuluk içerisindedir. Edirne oldukça düzlük bir alan üzerine kurulmuştur. Edirne ziyaretiniz sırasında boylu boyunca uzanan sarışın ayçiçeği tarlalarını rahatlıkla görebilirsiniz. 
 
Edirne misafirlerinin görmesi gereken noktalar arasında, Meriç Nehri, Lozan Anıtı ve Müzesi, Gala Gölü, Edirne Adalet Kasrı, Sarayiçi Balkan Savaşı, Muradiye Camii, Saatli Medrese yer almaktadır.
 
Ankara Gaziantep otobüs bileti alarak da Gaziantep'e gidebilirsiniz. Gaziantep üzerinden zaman kaybetmeden Edirne’ye gitmek için otobüs firmalarının Gaziantep Edirne otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
  Edirne Hakkında
Nüfus:
279,508
Yüzölçümü:
6.097,91 km²
Plaka:
22
Telefon kodu:
(284)
Otogar:
Edirne Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.