Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Gaziantep Diyarbakır Otobüs Bileti

Gaziantep Diyarbakır Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 317 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 9dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Gaziantep Diyarbakır arası giden otobüs firmaları ortalama 22 sefer düzenlenmektedir.

Gaziantep Diyarbakır otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Gaziantep Diyarbakır güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Gaziantep Diyarbakır seyahatinize başlamadan önce, Gaziantep ve Diyarbakır hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Gaziantep ve Diyarbakır şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Gaziantep Diyarbakır Otobüs Biletleri

Gaziantep - Diyarbakır Otobüs Bileti
Gaziantep, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve sanayi, tarım gibi birçok alanda bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gelişmiş şehri olarak kabul edilen ilidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Gaziantep otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden şehre kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz şehir otogarı üzerinde son bulacaktır. Gaziantep Otogarı içinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.
Gaziantep, halk arasında bilinen adı ile “Antep” Türkiye’nin yakın dönem tarihi açısından önemli bir şehirdir. “Doğu’nun Paris’i” olarak anılan şehir Milli Mücadele döneminde göstermiş olduğu üstün direniş ve başarılar neticesinde isminin başına “Gazi” unvanı almıştır. Gaziantep, eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesişim noktasında kurulmuş olan şehir son derece köklü bir geçmişe sahiptir. On binlerce yıl boyunca toprakları üzerinde yaşayan farklı medeniyetlerin bırakmış olduğu tarihi ve kültürel değerler bugün şehri dünyanın farklı noktalarından gelen ziyaretçiler için bir cazibe merkezi haline getirmektedir. On binlerce yıllık tarihi geçmişin şehre kazandırdığı önemli özelliklerden biri de kendine özgü mutfak kültürüdür. Şüphesiz Gaziantep mutfağının en önemli lezzetlerinin başında baklava gelmektedir. Baklava yalnızca yurt içinde değil yurt dışında da son derece sevilen bir tatlıdır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Gaziantep otobüs bileti satın alarak Gaziantep Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Bakırcılar Çarşısı, Zeugma Mozaik Müzesi, Zincirli Bedesten, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Ömer Ersoy Kültür Müzesi, Hızır Yaylası, Tarihi Millet Hanı, Rumkale” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Gaziantep - Diyarbakır otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz Diyarbakır’da yolculuğunuz şehir otogarı üzerinde son bulur. Diyarbakır otogarı içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin önemli illerinden biri olmak ile birlikte aynı zamanda önemli geçiş noktalarından da biridir. Bu nedenle karayolu trafiği açısından büyük önem taşır. Tarihi açıdan da incelendiğinde son derece önemli kentlerden biri olduğu görülecektir. Eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesişim noktalarında kurulmuş olan Diyarbakır, oldukça fazla sayıda tarihi ve kültürel değere ev sahipliği yapmaktadır. Bugün Türkiye’nin farklı noktalarından satın aldığınız Diyarbakır otobüs bileti ile şehri ziyaret ederek modern kent yapısı içerisinde bu eserleri görebilirsiniz.
“Vangölü, Star Diyarbakır, Öz Diyarbakır, Yeni Diyarbakır Seyahat, Siirt Petrol, Lider Siirt Turizm, Lüks Batman Seyahat” gibi firmaların en uygun Gaziantep - Diyarbakır otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden satın alabilirsiniz.

  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
  Diyarbakır Hakkında
Nüfus:
1,607,437
Yüzölçümü:
15.204,00 km²
Plaka:
21
Telefon kodu:
(412)
Otogar:
Diyarbakır Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.