Gaziantep Diyarbakır Otobüs Bileti

Gaziantep Diyarbakır Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 317 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 9dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 14 firma sefer düzenlemektedir. Gaziantep Diyarbakır arası giden otobüs firmaları ortalama 22 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Öz Diyarbakır firmasıdır.

Gaziantep Diyarbakır bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Gaziantep Diyarbakır bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Gaziantep Diyarbakır otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Gaziantep Diyarbakır Otobüs Biletleri

Gaziantep, Güneydoğu Anadolu’nun en gözde şehirlerinden biridir. Şehir ülkenin en gelişmiş şehirlerinden biri olmak ile beraber bağlı bulunduğu coğrafya olan İç Anadolu Bölgesi’nin en gelişmiş ilidir. Gaziantep’in halk arasında bilinen ismi Antep’tir. İsminin başında bulunan gazi unvanı ise milli mücadele döneminde göstermiş olduğu üstün başarı nedeni ile sonradan kazanılmıştır. 
 
Şehir, ülkenin aynı zamanda dünyanı ne köklü şehirlerinden bir tanesidir. Eski Mezopotamya medeniyetlerinin geçiş noktalarından biri üzerine kurulmuş olduğundan, döneme ait pek çok tarihi ve kültürel eseri günümüze taşımayı başarmıştır. Şehir içerisinde farklı etnik guruplar uzun yıllar boyunca bir arada yaşamayı başarmıştır. 
 
Akdeniz ikliminin tipik özelliklerini sergilemesi ile birlikte, denizin ılımanlaştırıcı etkisinden biraz daha uzak olmasından dolayı daha kurak olarak geçirmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. 
 
Gaziantep ziyaretçilerinin mutlaka görmesi gereken noktalardan bir tanesi de Gaziantep Kalesi’dir. Bu kale oldukça köklü bir tarihi geçmişe sahiptir ve dönemin mimari kültürünü günümüze kadar taşımayı başarmıştır.
 
Diyarbakır, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan illerinden bir tanesidir. Şehir oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Diyarbakır il merkezinin yaklaşık olarak dokuz bin yıllık bir tarihi olduğu düşünülmektedir. Bu nedenden dolayı il sınırları içerisinde birçok tarihi ve kültürel kalıntıya rastlamak mümkündür. 
 
İl sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin kurak bir şekline rastlanmaktadır. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Yılın büyük zamanı kavurucu sıcaklık hakimdir. 
 
Adana Gaziantep otobüs bileti alarak da Gaziantep'e gidebilirsiniz. Gaziantep üzerinden zaman kaybetmeden Diyarbakır’a gitmek için Batman Seyahat, Has Diyarbakır, Yeni Diyarbakır, Star Batman, Has Bingöl, Özlem Diyarbakır, Best Van Turizm gibi otobüs firmalarının biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
Gaziantep Diyarbakır otobüs bileti mi aradınız? Gaziantep Diyarbakır otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Gaziantep Diyarbakır otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Isparta Petrol 35 TL
Has Diyarbakır 46 TL
Siirt Has Turizm 50 TL
Lüks Batman Seyahat 50 TL
Star Batman 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
  Diyarbakır Hakkında
Nüfus:
1,607,437
Yüzölçümü:
15.204,00 km²
Plaka:
21
Telefon kodu:
(412)
Otogar:
Diyarbakır Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.