Diyarbakır Gaziantep Otobüs Bileti

Diyarbakır Gaziantep Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 317 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 28dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 15 firma sefer düzenlemektedir. Diyarbakır Gaziantep arası giden otobüs firmaları ortalama 29 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Öz Diyarbakır firmasıdır.

Diyarbakır Gaziantep bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Diyarbakır Gaziantep bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Diyarbakır Gaziantep otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Diyarbakır Gaziantep Otobüs Biletleri

Diyarbakır, Türkiye’nin illerinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Diyarbakır, bağlı bulunduğu bölgenin en gelişmiş illerinden biridir. Bununla birlikte tarihi açıdan da oldukça değerli bir şehirdir. Diyarbakır, şehir merkezinin yaklaşık olarak dokuz bin yıllık bir tarihi olduğu düşünülmektedir. Bu özelliğinden dolayı tarihi kültürel bakımdan oldukça zengin olmakla ile birlikte, etnik çeşitlilik bakımdan da zengindir. Şehirde, Araplar, Süryaniler, Türkler gibi etnik gruplar uzun yıllar boyunca birlikte yaşamışlardır. 
 
İklimsel olarak Akdeniz ikliminin kurak bir şeklini göstermektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak devam etmektedir. İklimi tarımın ekonomisinde önemli bir rol oynamasında etkili olmuştur. 
Diyarbakır ziyaretçilerinin mutlaka görmesi gereken noktalar arasında, Diyarbakır Müzesi, Şeyh Mutahhar Camii, Behram Paşa Camii, Mar Pedyum Kaldani Kilisesi, Ziya Gökalp Müzesi, Melik Ahmet Paşa Camii, Birkeleyn Mağaraları, Diyarbakır Ulu Camii, Nebi Camii, Dicle Nehri yer almaktadır. 
 
Gaziantep, Türkiye’nin illerinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehir, bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gelişmiş şehridir. Bu nedenle çevresinden göç alarak nüfusunu arttırmaktadır. 
 
Gaziantep ziyaretçilerinin mutlaka görmesi gereken noktalar arasında, Nuri Mehmet Paşa Camii, Bakırcılar Çarşısı, Tekke Camii, Gaziantep Kahramanlık Panoroma Müzesi, Keyvanbey Hamamı, Hızır Yaylası yer almaktadır. 
 
Gaziantep Adana otobüs bileti alımlarınız için de sitemizi kullanabilirsiniz. Diyarbakır üzerinden zaman kaybetmeden Gaziantep’e gitmek için Star Diyarbakır, Öz Diyarbakır, Has Diyarbakır, Yeni Diyarbakır, Star Batman, Vangölü Turizm, Lider Siirt Turizm, Has Bingöl gibi otobüs firmalarının biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
Diyarbakır Gaziantep otobüs bileti mi aradınız? Diyarbakır Gaziantep otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Diyarbakır Gaziantep otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Isparta Petrol 35 TL
Lider Siirt Turizm 48 TL
Diyarbakır Barış Turizm 50 TL
Can Diyarbakır Turizm 50 TL
Lüks Batman Seyahat 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Diyarbakır Hakkında
Nüfus:
1,607,437
Yüzölçümü:
15.204,00 km²
Plaka:
21
Telefon kodu:
(412)
Otogar:
Diyarbakır Otogarı
  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.