Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
160 TL
Bilet Al

Gaziantep Artvin Otobüs Bileti

Gaziantep Artvin Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 140,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 845 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 14sa 7dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Gaziantep Artvin arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Cesur Bingöl firmasıdır.

Gaziantep Artvin bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Gaziantep Artvin bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Gaziantep Artvin otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Gaziantep Artvin Otobüs Biletleri

Gaziantep, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Bağlı bulunduğu bölgenin en gelişmiş illerinden biridir. Bu özelliği ile çevresinden göç alır. Şehrin halk arasında bilinen ismi, Antep’tir. Günümüzde kullanılan isminin başındaki “gazi” unvanını ise milli mücadele zamanında göstermiş olduğu başarılardan dolayı almıştır. 

Gaziantep, bugün de üzerinde yaşanılmaya devam eden en eski şehirlerinden biridir.
Bağlı bulunduğu bölgeye bağlı olarak, Akdeniz iklimi ile paralel iklimsel özellikler taşımaktadır. Yazları sıcak ve oldukça kurak geçerken, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. Şehir, aynı zamanda dünyada üzerinde hala yaşam sürdürülen en eski şehirlerden biridir.
 
Gaziantep ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Şeyh Fetullah Camii, Zeugma Antik Kenti, Eyüpoğlu Camii, Zeytin Han, Zincirli Ören Yeri, Hızır Yaylası, Ali Nacar Camii yer almaktadır.
 
Artvin şehri Osmanlı döneminde 250 sene himayesinde kalmıştır. Daha sonra Osmanlı Devleti ve Ruslar arasında çıkan savaşın sonunda Artvin’in çevre illeri ve ilçesi kaybedilmiştir. Artvin şehri  Cumhuriyet'in kurulması ile birlikte 1924 yılında şehir olmuştur. Kentin adı önceleri Çoruh olarak geçmekteydi. Kent Karadeniz iklimine sahiptir. Yazları ılık ve yağışlı geçer. Artvin bütün bir yılı yağışlı geçirir. Artvin kentinde görülmesi gereken farklı noktalar da bulunmaktadır. Kentte bir çok şelale ve mesire alanları vardır. Dolishane kilisesi kentin merkezinde bulunan tarihi bir yapıdır.
 
Adana Gaziantep otobüs bileti alarak da Gaziantep'e gidebilirsiniz. Gaziantep üzerinden zaman kaybetmeden Artvin’e gitmek için Cesur Bingöl gibi otobüs firmalarının otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
Gaziantep Artvin otobüs bileti mi aradınız? Gaziantep Artvin otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Gaziantep Artvin otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Cesur Bingöl 160 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
  Artvin Hakkında
Nüfus:
94,316
Yüzölçümü:
7.367,10 km²
Plaka:
08
Telefon kodu:
(466)
Otogar:
Artvin Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.