Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Adana Artvin Otobüs Bileti

Adana Artvin Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 1016 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 17sa 10dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adana Artvin arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Adana Artvin otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Artvin güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Artvin seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Artvin hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Artvin şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Artvin Otobüs Biletleri

 Adana Artvin otobüs bileti mi aradınız? Adana Artvin otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Adana Artvin yolculuğunuz 13 saat sürmektedir. İller arası 1000 km mesafe bulunmaktadır. Karadeniz bölgesine yapacağınız yolculuk esnasında bol oksijenli yeşil alanla karşılaşacaksınız. Artvin şehri Doğu Karadeniz de bulunmaktadır. Gürcistan sınırında bulunur. Küçük bir il olan Artvin 166.000 nüfusludur.
Artvin ili Çoruh Nehri ve boğası ile ünlüdür. Simge olarak da kendilerine boğa figürünü seçmişlerdir. Yemyeşil ormanlarla kaplı bu kentte Gürcü ve Lazlarla çok fazla karşılaşırsınız. Kentin nüfusu Laz kökenli insanlardan oluşmaktadır. Artvin kentinin ünlü olduğu bir diğer özelliği ise milli parkıdır. Parkın içerisinde 2 tane göl bulunur. Bu göller henüz dünya mirası olmasa da bu şekilde görülmektedir.
Artvin ili Osmanlı döneminde 250 sene himayesinde kalmıştır. Daha sonra Osmanlı Devleti ve Ruslar arasında çıkan savaşın sonunda Artvinin çevre illeri ve ilçesi kaybedilmiştir.
Artvin ili cumhuriyetin kurulması ile birlikte 1924 yılında şehir olmuştur. Kentin adı önceleri Çoruh olarak geçmekteydi. Kent Karadeniz iklimine sahiptir. Yazları ılık ve yağışlı geçer. Artvin bütün bir yılı yağışlı geçirir.
Kente gittiğiniz zaman mutlaka 70 kilometre uzakta olan Şavşat kalesini ziyaret etmelisiniz. İki tane derenin birleştiği vadide yer alan kale 1987 yılında taşınmaz kültür varlığı olarak tescil edilmiştir. Ulaşımı açısından kolay bir mevkidedir. Malesefki kalenin tarihi hakkında kimse kesin bir bilgiye sahip değildir.
Görülmesi gereken bir diğer kale ise Ferhatlı kalesidir. Ardanuç ilçesine 6 km mesafedeki bu kale Ferhat ve Şirin’in görüşüp buluştuğu kale olarak bilinmektedir. İberya Kralı Vahtang kaleyi 5. yüzyılda yaptırmıştır. Artvin’e gittiğiniz zaman mutlaka bu kaleyi ziyaret etmelisiniz.
Artvin Kalesi yörenin görülmesi gereken tarihi yerlerinden biridir. Çoruh nehri üzerinde bulunan kale Bagrat Kralı Büyük Oşet tarafından yaptırılmıştır. Artvin’in en çok ziyaretçi alan kalesidir. Kale içerisinde şapel kalıntıları bulundurmaktadır.

  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Artvin Hakkında
Nüfus:
94,316
Yüzölçümü:
7.367,10 km²
Plaka:
08
Telefon kodu:
(466)
Otogar:
Artvin Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.