Kişi
1

Artvin otobüs bileti

Artvin otobüs bileti

En popüler Artvin otobüs rotaları

Artvin otobüs bileti fiyatları, Artvin otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Artvin otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
FındıklıArtvin120 TL8
ErzurumArtvin200 TL7
AraklıArtvin140 TL7
NarlıArtvin500 TL3
KarlıovaArtvin350 TL2

Artvin otogarı

  • Artvin(466) 511 49 49 - 511 46 66

Artvin otobüs biletleri

Artvin otobüs bileti mi aradınız? Artvin'e giden otobüs firmaları ile en ucuz bileti fiyatları sorgulama işlemini yap ve satın al!

Artvin otobüs bileti ile yolculuk yapılan şehirlerden bir tanesidir. Yolculukların büyük çoğunluğunun otobüs ile yapıldığı dikkat çekmekte, müşterilerin hemen hepsi bu seyahatlerden memnun kaldığını dile getirmektedir. Artvin otobüs bileti satışları yılın belli dönemlerinde çok daha yoğun şekilde gerçekleşmektedir. Özellikle üniversite öğrencilerinin tatil dönemleri, özel gün ve haftalar bilet satışlarında ciddi artışların olmasını sağlamaktadır.

Yol yapımlarının hızla artış göstermesi özellikle seyahat alanında konforun hâkim olmasını sağlamaktadır. Seyahat etmek isteyen hemen herkes kısa süre içerisinde konforlu, rahat bir yolculuğun ardından Artvin’e gidebilmektedir.

Artvin’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin Batı Anadolu civarından Artvin’e seyahat etmek isteyenlerin bir kısmı uçak yolculuğunu düşünmektedir. Uçak yolculuğu, seyahat süresini en aza indirdiği için binlerce kişinin tercihi arasındadır. Ne var ki uçak bileti fiyatlarına göz gezdiren hemen herkes Artvin otobüs seferlerini alternatif olarak düşünmektedir. Otobüs yolculuğunun, uçak yolculuğuna kıyasla daha avantajlı olduğu görülmektedir.

Artvin otobüs seferleri yılın belli dönemlerinde artış göstermektedir. Bu dönemlerde önceden bilet almak çok büyük bir avantaj kazandırmaktadır. En iyi firmalarla dilediğiniz gibi yolculuk yapabilir, Artvin’e ulaşabilirsiniz.

Artvin Otobüs Firmaları

Artvin merkezli seyahat fırsatı tanıyan ve bu alanda en güvenilir, iyi hizmet verdiği düşünülen firmaların başında Mavi Karadeniz Turizm gelmektedir. Bu firmayla beraber Yeşil Artvin, Doğu Karadeniz ve de Cesur Bingöl firmaları da Artvin için seyahat hizmeti sunan otobüs firmaları arasında yer almaktadır. Tüm bu firmaların dışında Özlem Ardahan Turizm de Artvin’e seyahat etmek isteyen kişiler için alternatif otobüs firmalarından bir tanesidir.

Türkiye genelinde hizmet veren Kamil Koç, Ulusoy, Metro Turizm de Artvin yolculuğu gerçekleştirmek isteyenlere yardımcı olmaktadır. Ayrıca Lüks Karadeniz, Sahil Seyahat, Süha Turizm, Van Gölü Turizm de Artvin için tercih edilebilecek adreslerden birkaç tanesidir.

Artvin Otobüs Bileti Fiyatları

Artvin otobüs bileti fiyatları, gelinen şehre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Uzak şehirlerden yakın şehirlere doğru göz atıldığında fiyatta azalma olduğu göze çarpmaktadır. Bununla beraber tercih edilen yol güzergâhı da çok önemlidir. Güzergâhlarda oynama olduğunda bilet fiyatlarında da en az 5-10 TL’lik oynamalar kendini gösterebilmektedir.

Artvin otobüs bileti fiyatları İstanbul’dan gidecekler için 150 TL olarak hesap edilmektedir. Aynı şehre Ankara’dan gitmek isteyenler ise 110 TL olarak otobüs bileti alabilmektedir. Fiyatların genel olarak 70 TL ile 150 TL arasında değişiklik gösterdiğini söylemek doğru olacaktır.

Artvin Şehirlerarası Otobüs Terminali

Artvin ucuz otobüs bileti bulan kişiler, seyahat haklarını diledikleri zaman kullanabilmektedirler. Seyahat edebilmek için şehri tanımak zorunlu olmasa da gidip görülecek yerleri hakkında az çok fikir sahibi olmak yardımcı olacaktır. Bunun için başlangıç noktası olan şehirlerarası otobüs terminalini bilmek ve nasıl bir hizmet sunulduğunu öğrenmek gerekmektedir.

Artvin ucuz otobüs bileti bulabileceğiniz kapsamlı ulaşım ağına sahip terminal bulundurmaktadır. Erzurum caddesinde yer alan terminal, merkeze yaklaşık olarak 6 km uzaklıktadır. Kişiler, otobüsten indikten sonra varsa tercih ettikleri otobüs firmasının servisi ile şehir merkezine gidebilmektedirler. Servis bulunamadığında ise şehir içi ulaşım araçları tercih edilebilmektedir.

Artvin Şehirlerarası Otobüs Terminali Nasıl?

Ucuz Artvin otobüs bileti buldum gezmek istiyorum diyorsanız terminalden şehre kadar birkaç nokta hakkında fikir sahibi olmanız faydalı olacaktır.

Artvin şehirlerarası otobüs terminalini merak ederseniz mekânda 6 civarında yazıhane olduğunu bilmelisiniz. Bulunan yazıhaneler yalnızca bir otobüs firmasının değil birkaç firmanın yazıhane işletimini gerçekleştirmektedir. Bununla beraber terminal içerisinde yer alan büfe ve lokantalarıyla da beslenme ihtiyacınızı gerçekleştirebilmeniz mümkün olmaktadır.

Artvin’de Görülebilecek Yerler

Ucuz Artvin otobüs bileti bulmuşken gidip göreyim diyenlerden biriyseniz şehirde görmeye değer pek çok adres olduğundan şüpheniz olmasın. Artvin yemyeşil doğası ve eşsiz kültürü ile gezen herkeste etkileyici bir yöne sahiptir. Özellikle doğada bulunmayı sevenlerden biriyseniz Artvin’i gezmekten zevk alacağınızdan şüpheniz olmasın.

Artvin’in en sık ziyaretçi alan noktası Artvin kalesidir. Bunun yanında Hatila Vadisi Milli Parkı da şehre gelenlerin uğrak adresleri arasında yer almaktadır. Doğa gezintilerinden keyif almanız halinde Artvin yaylası ve gölleri de sizleri beklemektedir. Bunlarla beraber Cehennem Deresi Kanyonu da şehrin ziyaretçi alan noktalarındandır.

Kış mevsiminde Artvin’e gelirseniz Atabarı Kayak Merkezi’ni de ziyaret etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Artvin’in Neyi Meşhur?

Boğa güreşleri ile tanınan ve en eski zamanlardan itibaren boğa güreşi eğlencelerine yer veren Artvin bununla beraber tarihi eserleri ile de nam salmıştır. Şehirde bulunan kale, cami ve doğal güzellikler şehrin birçok meşhur noktası ile tanınmıştır.

Şavşat, Ferhatlı kalelerinin yanı sıra Kafkasör yaylası, Beyazsu yaylası da şehrin meşhur adresleri arasında yer almaktadır. Türkiye’de özellikle şelale konusunda zengin görülen Artvin, Maral Şelalesi ile birçok şehirden ziyaretçi ağırlamaktadır. Bunun yanında şehrin yemekleri ve lezzetleriyle de meşhur olduğu iyi bilinmektedir.

Artvin dendiğinde akla doğrudan beyaz patates ve bal gelmektedir. Şehrin bal konusunda çok zengin olduğu görülmektedir.

Artvin’de Ne Yenir?

Artvin’de mutfak kültürü oldukça zengindir. Özellikle süt ve süt ürünleri ile yapılan tarifler asırlardır kuşaktan kuşağa aktarılmaktadır. Şehri ziyarete gelen herkes et yemeklerine, çorbalarına ve tatlılarına muhakkak göz gezdirmelidir.

Peynir ve kaymak kuymağı, kuş yemeği, dağ pancarı ve puçuko yemekleri Artvin’de oldukça meşhur olan yemeklerdir.

Hamur işi yemek isteyen kişilerse çergebaz, bişi, Laz böreği ve hınkal yemeklerini Artvin’de diledikleri gibi tadabilmektedirler.

Artvin’e gitmişken meşhur tatlılarından tadayım diyenlerse hasuta, ballı lokum, zurbiyet ve kaysefe tatlılarına muhakkak göz atmalıdır. Lezzetli ve bir o kadar da meşhur olan bu tatlılar Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirler için hazırlanmaktadır.


neredennereye.com (1999 - 2022) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr