Yolcu Sayısı
1

Erzurum Yozgat Otobüs Bileti

Erzurum Yozgat Otobüs Seferleri

Otobüs FirmalarıBilet Fiyatları
Esadaş Turizm
644 TLBilet Al
Metro Turizm
644 TLBilet Al
VanGölü Turizm
644 TLBilet Al
Aras Turizm
644 TLBilet Al
Palandöken Seyahat
644 TLBilet Al
Bizim Iğdır Turizm
644 TLBilet Al
Ağrı Seç Turizm
644 TLBilet Al
Yeni Erciş İtimat
644 TLBilet Al

Erzurum Yozgat Arası

 • En Ucuz Sefer644,00 ₺
 • Erzurum → Yozgat Arası Kaç Km658 km
 • Erzurum → Yozgat Arası Kaç Saat8sa 41dk
 • Günlük Sefer Sayısı9
 • En Çok Sefer Yapan FirmaAras Turizm
 • Sefer Yapan Firma Sayısı8

Erzurum Yozgat Online Otobüs Bileti
Erzurum Yozgat otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Erzurum Yozgat güzergahı için arama yapın, Erzurum - Yozgat arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Erzurum ve Yozgat Şehirlerinde Ulaşım
Erzurum ve Yozgat şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Erzurum Yozgat seyahatinize başlamadan önce, Erzurum ve Yozgat hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Erzurum → Yozgat Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Erzurum - Yozgat arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Erzurum - Yozgat otobüs bileti fiyatı en ucuz 644,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Esadaş Turizm tarafından satılmaktadır.

Erzurum - Yozgat arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Erzurum - Yozgat arasında günlük ortalama 8 firma 9 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Esadaş Turizm, Metro Turizm, VanGölü Turizm, Aras Turizm, Palandöken Seyahat, Bizim Iğdır Turizm, Ağrı Seç Turizm, Yeni Erciş İtimat .

Erzurum - Yozgat arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Erzurum - Yozgat arası otobüs yolculuğu ortalama 8sa 41dk sürmektedir.

Erzurum - Yozgat arası uzaklık kaç km?
Erzurum - Yozgat arası karayolu ile 658 km'dir.

Erzurum Yozgat Otobüs Biletleri

Erzurum Yozgat otobüs bileti mi aradınız?  Erzurum Yozgat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 2.129 km2 olan Boğazlıyan ilçesi kuzeyde Sarıkaya, kuzeydoğuda Çayıralan, doğuda Çandır ilçeleri, güneydoğu ve güneyde Kayseri, güneybatıda Nevşehir illeri, batıda Yenifakıh ilçesi, kuzeybatıda da Şefaatli ilçesi ve Merkez ilçe ile çevrilidir.

 

Büyük bölümü orta yükseltili dalgalı düzlüklerden oluşan ilçe topraklarının güney kesimini Kurşunlu Dağı (1.786 m) engebelendirir. İlçe merkezi çevresindeki düzlükler tarım alanı olarak önem taşır. İlçe topraklarının sularını Delice Irmağı’na katılan Boğazlıyan Çayı ve kolları toplar. Bu akarsuya katılan Kozanözü üzerinde kurulan taşkın önleme ve sulama amaçlı Uzunlu Barajı’nın ardında oluşmuş küçük bir yapay göl vardır.

Başlıca ekonomik etkinlik bitkisel üretimdir. Topraklarının büyük bölümü ekime elverişli olan ilçede modern tarım yöntemlerinin kullanılması verim artışına yol açmıştır. En çok buğday, patates, şekerpancarı, fasulye ve mercimek yetiştirilir. İlçe topraklarının yer aldığı plato alanları koyun yetiştiriciliğine çok elverişlidir. Ayrıca sığır besiciliği yapılmaktadır. Kıl keçisi ile Ankara keçisi de yetiştirilir. Başlıca hayvansal ürünler tiftik, yapağı, yün ve deridir. İlçede deri işleyen bir tesis vardır.

 

İlçeye bağlı Yoğunhisar ve Çalapverdi köylerindeki höyüklerde ele geçen buluntular ilçe tarihinin Hititlere değin uzandığını gösterir. Yöre sırasıyla Frig, Lidya, Pers ve Kapadokya egemenliklerini yaşadı. MÖ 1. yüzyılda Roma, daha sonra da Bizans yönetimi altına girdi. 1340’ta Eretna Beyliği’ne, 1408’de de Osmanlı Devleti’ne bağlandı. Önceleri Rum Eyaleti’nin Bozok (Yozgat) sancağına bağlı bir kaza olarak yönetilirken Tanzimat döneminde Bozok’un Ankara vilayetine bağlanmasıyla Boğazlıyan da bu vilayetin bir kazası oldu. Kaza merkezinin belediyesi 1879’da kuruldu. Kurtuluş Savaşı sırasında çıkan Çapanoğlu Ayaklanması Boğazlıyan’da da etkili oldu.

Boğazlıyan kenti Kozanözü adıyla anılan derenin kenarında yer alır. Yozgat-Kayseri karayolu kentten geçer. Kentin, il merkezi Yozgat’a uzaklığı 91 km’dir. Boğazlıyan zengin sayılan bir tanmsal alanın ticaret merkezidir. Kentte Toprak Mahsulleri Ofisi’nin tahıl depoları vardır. Kent, mal ve hizmetler açısından il merkezi Yozgat’tan çok daha yakın ve daha gelişmiş bir merkez olan Kayseri’yle bağlantılıdır. 

Erzurum → Yozgat En Uygun Otobüs Biletleri

Erzurum Yozgat otobüs bileti mi aradınız? Erzurum Yozgat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Erzurum Yozgat otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler FirmalarFiyat
Esadaş Turizm644 TL
Metro Turizm644 TL
VanGölü Turizm644 TL
Aras Turizm644 TL
Palandöken Seyahat644 TL

Erzurum Hakkında

 • Nüfus766.729
 • Yüzölçümü25.331 km2
 • Plaka25
 • Telefon kodu(442)
 • OtogarErzurum Otogarı

Yozgat Hakkında

 • Nüfus26.447
 • Yüzölçümü14.074 km2
 • Plaka66
 • Telefon kodu(354)
 • OtogarYozgat Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Erzurum → Yozgat


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr