Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
240 TL
Bilet Al
300 TL
Bilet Al
300 TL
Bilet Al
300 TL
Bilet Al
350 TL
Bilet Al
350 TL
Bilet Al
400 TL
Bilet Al

Erzurum Yozgat Otobüs Bileti

Erzurum Yozgat Arası

En Ucuz Sefer
240,00 TL
Erzurum - Yozgat Arası Kaç Km
658 km
Erzurum - Yozgat Arası Kaç Saat
8sa 41dk
Günlük Sefer Sayısı
13
En Çok Sefer Yapan Firma
Bizim Iğdır Seyahat
Sefer Yapan Firma Sayısı
7

Erzurum Yozgat Online Otobüs Bileti
Erzurum Yozgat otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Erzurum Yozgat güzergahı için arama yapın, Erzurum - Yozgat arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Erzurum ve Yozgat Şehirlerinde Ulaşım
Erzurum ve Yozgat şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Erzurum Yozgat seyahatinize başlamadan önce, Erzurum ve Yozgat hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Erzurum - Yozgat Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Erzurum - Yozgat arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Erzurum - Yozgat otobüs bileti fiyatı en ucuz 240,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Bizim Iğdır Seyahat tarafından satılmaktadır.

Erzurum - Yozgat arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Erzurum - Yozgat arasında günlük ortalama 7 firma 13 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Bizim Iğdır Seyahat ,Iğdırlı Turizm ,Mek Ağrı Dağı Turizm ,Aras Seyahat ,Yeni Erciş İtimat Seyahat ,Kars Kalesi ,Ağrı Seç Turizm.

Erzurum - Yozgat arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Erzurum - Yozgat arası otobüs yolculuğu ortalama 8sa 41dk sürmektedir.

Erzurum - Yozgat arası uzaklık kaç km?

Erzurum - Yozgat arası karayolu ile 658 km'dir.

Erzurum Yozgat Otobüs Biletleri

Erzurum Yozgat otobüs bileti mi aradınız?  Erzurum Yozgat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 2.129 km2 olan Boğazlıyan ilçesi kuzeyde Sarıkaya, kuzeydoğuda Çayıralan, doğuda Çandır ilçeleri, güneydoğu ve güneyde Kayseri, güneybatıda Nevşehir illeri, batıda Yenifakıh ilçesi, kuzeybatıda da Şefaatli ilçesi ve Merkez ilçe ile çevrilidir.

 

Büyük bölümü orta yükseltili dalgalı düzlüklerden oluşan ilçe topraklarının güney kesimini Kurşunlu Dağı (1.786 m) engebelendirir. İlçe merkezi çevresindeki düzlükler tarım alanı olarak önem taşır. İlçe topraklarının sularını Delice Irmağı’na katılan Boğazlıyan Çayı ve kolları toplar. Bu akarsuya katılan Kozanözü üzerinde kurulan taşkın önleme ve sulama amaçlı Uzunlu Barajı’nın ardında oluşmuş küçük bir yapay göl vardır.

Başlıca ekonomik etkinlik bitkisel üretimdir. Topraklarının büyük bölümü ekime elverişli olan ilçede modern tarım yöntemlerinin kullanılması verim artışına yol açmıştır. En çok buğday, patates, şekerpancarı, fasulye ve mercimek yetiştirilir. İlçe topraklarının yer aldığı plato alanları koyun yetiştiriciliğine çok elverişlidir. Ayrıca sığır besiciliği yapılmaktadır. Kıl keçisi ile Ankara keçisi de yetiştirilir. Başlıca hayvansal ürünler tiftik, yapağı, yün ve deridir. İlçede deri işleyen bir tesis vardır.

 

İlçeye bağlı Yoğunhisar ve Çalapverdi köylerindeki höyüklerde ele geçen buluntular ilçe tarihinin Hititlere değin uzandığını gösterir. Yöre sırasıyla Frig, Lidya, Pers ve Kapadokya egemenliklerini yaşadı. MÖ 1. yüzyılda Roma, daha sonra da Bizans yönetimi altına girdi. 1340’ta Eretna Beyliği’ne, 1408’de de Osmanlı Devleti’ne bağlandı. Önceleri Rum Eyaleti’nin Bozok (Yozgat) sancağına bağlı bir kaza olarak yönetilirken Tanzimat döneminde Bozok’un Ankara vilayetine bağlanmasıyla Boğazlıyan da bu vilayetin bir kazası oldu. Kaza merkezinin belediyesi 1879’da kuruldu. Kurtuluş Savaşı sırasında çıkan Çapanoğlu Ayaklanması Boğazlıyan’da da etkili oldu.

Boğazlıyan kenti Kozanözü adıyla anılan derenin kenarında yer alır. Yozgat-Kayseri karayolu kentten geçer. Kentin, il merkezi Yozgat’a uzaklığı 91 km’dir. Boğazlıyan zengin sayılan bir tanmsal alanın ticaret merkezidir. Kentte Toprak Mahsulleri Ofisi’nin tahıl depoları vardır. Kent, mal ve hizmetler açısından il merkezi Yozgat’tan çok daha yakın ve daha gelişmiş bir merkez olan Kayseri’yle bağlantılıdır. 

Erzurum Yozgat otobüs bileti mi aradınız? Erzurum Yozgat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Erzurum Yozgat otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Bizim Iğdır Seyahat 240 TL
Iğdırlı Turizm 300 TL
Mek Ağrı Dağı Turizm 300 TL
Aras Seyahat 300 TL
Yeni Erciş İtimat Seyahat 350 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Erzurum Hakkında
Nüfus:
766,729
Yüzölçümü:
25.330,90 km²
Plaka:
25
Telefon kodu:
(442)
Otogar:
Erzurum Otogarı
  Yozgat Hakkında
Nüfus:
26,447
Yüzölçümü:
14.074,09 km²
Plaka:
66
Telefon kodu:
(354)
Otogar:
Yozgat Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.