Erzurum Adana Otobüs Bileti

Erzurum Adana Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 813 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 13sa 19dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Erzurum Adana arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Cesur Bingöl firmasıdır.

Erzurum Adana bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Erzurum Adana bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Erzurum Adana otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Erzurum Adana Otobüs Biletleri

Erzurum, Türkiye’nin illerinden biri olup, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gelişmiş illerinden biridir. Aynı zamanda tarihi ve kültürel bakımdan da oldukça zengin bir şehirdir. Bunun nedeni geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasıdır.

Erzurum’un yükseltisi çevresine göre oldukça fazladır. Bağlı bulunduğu bölge ve yükseltisine göre gösterdiği iklim çeşidi karasal iklimin sert bir türevidir. Şehirde yazları sıcak ve kurak, kışları olabildiğince soğuk ve sert kar yağışlıdır. Ülke sınırları içerisinde en fazla kar yağışının görüldüğü yerlerden birisidir. Bu neden kış sporlarında gelişim göstermiştir. Şehir, geçtiğimiz yıllarda kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. 

İklimsel özelliklerinden dolayı kırsal kesimlerinden tarımdan ziyade hayvancılık gelişmiştir. Buna bağlı olarak, yöresel yemeklerinde et kültürü hâkimdir.

Kar yağışı yörenin kültürü üzerinde de etkili olmuştur. Şehrin en önemli film festivallerinden birinin adı “Kar” film festivalidir.

Adana, Türkiye’nin illerinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Ülkenin en gelişmiş şehirlerinden biri olmakla birlikte aynı zamanda en fazla nüfus yoğunluğunun olduğu şehirlerden bir tanesidir. Özellikle toprakları üzerine kurulduğu Çukurova, ülkenin en verimli tarım arazilerinden biridir. Özellikle tekstil sektörünün hammaddesi olan pamuk üretiminde ülkenin en önemli merkezi konumundadır.

Akdeniz ikliminin kurak bir versiyonu şehir üzerinden etkilidir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir.

Adana İstanbul otobüs bileti alımınızı da NeredenNereye üzerinden yapabilirsiniz. Erzurum üzerinden zaman kaybetmeden Adana’ya gitmek için Esadaş, Cesur Bingöl, Has Bingöl gibi otobüs firmalarının biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 

Erzurum Adana otobüs bileti mi aradınız? Erzurum Adana otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Erzurum Adana otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Has Bingol 103 TL
Cesur Bingöl 105 TL
Esadaş 115 TL
Iğdırlı Turizm 115 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Erzurum Hakkında
Nüfus:
766,729
Yüzölçümü:
25.330,90 km²
Plaka:
25
Telefon kodu:
(442)
Otogar:
Erzurum Otogarı
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.