Erzurum Ankara Otobüs Bileti

Erzurum Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 877 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 12sa 14dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 9 firma sefer düzenlemektedir. Erzurum Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 14 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Esadaş firmasıdır.

Erzurum Ankara bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Erzurum Ankara bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Erzurum Ankara otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Erzurum Ankara Otobüs Biletleri

Erzurum, Türkiye’nin 81 ilinden biridir. Şehir, Doğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Bulunduğu bölgenin en büyük ilidir. Kurtuluş Savaşı döneminde milli mücadeleye ev sahipliği yapmasından dolayı siyasi ve kültürel bir değere de sahiptir. Doğu cephesinin en büyük savaşı burada verilmiştir. Erzurum şehrinin yükseltisi ülkenin geri kalanına göre oldukça fazladır. Şehirde karasal iklimin en sert şekillerinden biri görülür. Buna bağlı olarak tarım üretiminden daha fazla hayvancılık gelişmiştir. Erzurum büyük baş hayvancılığının merkezi konumundadır. Kış sporları açsından da oldukça gelişmiştir. Kış sporları olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. Yöresel lezzetlerinde ise hayvancılık faaliyetlerinden gelişmesinden ötürü et türevleri oldukça fazla kullanılmaktadır. Erzurum’un Çağ kebabı özellikle ülke içerisinde tanınmış bir lezzet olup farklı noktalarında ticari olarak kullanılmaktadır.

Ankara, Türkiye’nin seksen bir ilinden olmakla beraber aynı zamanda ülkenin başkentidir. Bununla beraber şehir sahip olduğu nüfus yoğunluğu ve ekonomisinin büyüklüğü bakımından ülkenin ikinci büyük şehridir. Asıl gelişimini, başkent olmasından sonra aldığı yatırımlar ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra çevresinden göç alarak büyümüştür. Ankara’da sert karasal iklim görülür. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı geçer. Sergilediği iklimsel özelliklere bağlı olarak soğuğa dayanıklı tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Ankara’nın tarihi olabildiğince eskiye dayanmaktadır. Gerçekleşen ilk yerleşimin MÖ. 3000’ li yıllara rastladığı bilinmektedir.
 
Ankara İzmir otobüs bileti alarak en uygun fiyatlarla İzmir'e de gidebilirsiniz. Erzurum üzerinden zaman kaybetmeden Ankara’ya gitmek için Esadaş, Dadaş Turizm, Iğdır Turizm, Metro Turizm gibi otobüs firmalarının otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz.
Erzurum Ankara otobüs bileti mi aradınız? Erzurum Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Erzurum Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Iğdırlı Turizm 90 TL
Vangölü Turizm 90 TL
Metro Turizm 90 TL
Dadaş Turizm 96 TL
Ağrı Kösedağı Turizm 100 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Erzurum Hakkında
Nüfus:
766,729
Yüzölçümü:
25.330,90 km²
Plaka:
25
Telefon kodu:
(442)
Otogar:
Erzurum Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.