Elazığ Ankara Otobüs Bileti

Elazığ Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 760 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 33dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 14 firma sefer düzenlemektedir. Elazığ Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 14 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Elazığ Hazar Turizm firmasıdır.

Elazığ Ankara bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Elazığ Ankara bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Elazığ Ankara otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Elazığ Ankara Otobüs Biletleri

Elazığ, Türkiye’nin illerinden biri olup, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. İl, coğrafi olarak, Bingöl, Tunceli, Malatya illeri ile komşuluk içerisindedir. Nüfus bakımından incelendiğinde Doğu Anadolu’nun üçüncü en büyük ilidir. İlginç bir özellik olarak yörede, halk arasında kardeş kelimesi yerine gakkoş kullanılmaktadır. 
 
Elazığ tarihi açıdan zengin bir şehirdir. Bunun nedeni geçmişinde Mezopotamya medeniyetlerinin ticaret yol üzerinde bulunmasında kaynaklanmaktadır. Bu durum şehrin tarihi ve kültürel açıdan zengin bir varlığa sahip olmasını sağladığı gibi aynı zamanda etnik çeşitliliğinin de fazla olmasına neden olmuştur. Şehir içerisinde Suriyeli, Türk, Ermeniler uzun bir zaman beraber yaşamışlardır. 
 
Şehir, sınırları içerisinde karasal ikliminin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Kırsal kesimlerinden tarımdan çok hayvancılık gelişmiştir.
 
Doğu Anadolu üzerinden İç Anadolu’ya geçmek ve farklı yerler keşfetmek için Elazığ Ankara yolculuğu biçilmiş kaftandır. Ankara, ülkenin en gelişmiş kinci şehri olmak ile birlikte aynı zamanda başkentidir de .. Gelişmişliğinin çok büyük bir kısmını başkent olduktan sonra sağlamıştır.
 
Ankara tarihi bakımından da oldukça zengin bir şehirdir. Bunun nedeni geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasıdır. Son zamanlarda adını duyuran şifalı termal kaynakları ile ziyaretçilerinin ilgisini çekmektedir. 
 
Ankara İzmir otobüs bileti alarak en uygun fiyatlarla İzmir'e de gidebilirsiniz. Elazığ üzerinden zaman kaybetmeden Ankara’ya gitmek için Metro Turizm, Hazar Turizm, Has Bingöl Turizm, Star Diyarbakır Turizm, Murat Turizm, Best Van gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
Elazığ Ankara otobüs bileti mi aradınız? Elazığ Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Elazığ Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Can Dersim Tuncelililer 108 TL
Elazığ Hazar Turizm 108 TL
Elazığ Murat Turizm 108 TL
Öz Elazığlılar 108 TL
Can Diyarbakır Turizm 110 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Elazığ Hakkında
Nüfus:
406,131
Yüzölçümü:
9.281,45 km²
Plaka:
23
Telefon kodu:
(424)
Otogar:
Elazığ Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.