Edirne Kocaeli Otobüs Bileti

Edirne Kocaeli Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 339 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 45dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Edirne Kocaeli arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Edirne Kocaeli otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Edirne Kocaeli güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Edirne Kocaeli seyahatinize başlamadan önce, Edirne ve Kocaeli hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Edirne ve Kocaeli şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Edirne Kocaeli Otobüs Biletleri

 Edirne Kocaeli otobüs bileti mi aradınız? Edirne Kocaeli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Çoban Mustafa Paşa Külliyesi, Gebze'nin kuzeybatısındaki tepededir. Cami, türbe, medrese, imaret,  tekke, kervansaray ve kütüphaneden oluşan yapı topluluğunun Çoban Mustafa Paşa tarafından 1523/1524'te yaptırıldığı biliniyor.

Ketken, Kandıra kentinin 19 km kuzeydoğusundaki köydür. Plaj ve kamping tesisleri vardır.

Kuzuluyayla orman içi dinlenme yeri, İznik kentinin 38 km güneydoğusundaki Keltepe'dedir. Piknik alanları, çadır ve karavanlık kamp alanı içerir.

Pertev Paşa Camisi’nin yapımına Pertev Mehmed Paşa'nın vasiyeti üzerine 1572'de başlanmıştır. 1579/1580'de de tamamlanmıştır. Mimar Sinan yapısı olduğu bilinen caminin bir külliye oluşturan hamam, kervansaray ve sıbyan mektebi bölümleri günümüze ulaşamamıştır.

Saat Kulesi, İzmit mutasarrıfı Musa Kazım Bey tarafından II. Abdülhamid'in tahta çıkışının 25. yılı anısına yaptırılmıştır.

Sultan Abdülaziz Sarayı; Av Kasrı, Küçük Saray ve Hünkar Köşkü adlarıyla da bilinir. Saray, 1873'te Haydarpaşa-İzmit demiryolunun açılış törenine katılan padişah için yaptırılmış, günümüzde ise müze binası olarak kullanılmaktadır.

Bakanlar Kurulu’nun 1999’da çıkardığı kanun hükmündeki kararnameye göre eskiden Merkez ilçeye bağlı altı köy, Derince kenti merkez olmak üzere ilçe olarak örgütlendi.

Yüzölçümü 398 km2 olan Körfez ilçesi doğuda Derince ilçesi, güneyde İzmit Körfezi, batıda Gebze ilçesi, kuzeyde İstanbul ili, kuzeydoğuda da Kandıra ilçesiyle çevrilidir.

Eskiden Merkez ilçeye bağlı sekiz, Gebze’nin Mollafenari bucağına bağlı iki, Hereke bucağına bağlı yedi köy, 1987’de çıkarılan yasa uyarınca bir araya getirildi ve merkezi Yarımca kentinin adı Körfez biçiminde değiştirilerek bu adla ilçe yapıldı. Körfez Belediyesi’nin kuruluş tarihi 1964’tür. Körfez Meslek Yüksekokulu Kocaeli Üniversitesi’ne bağlıdır.

 

  Edirne Hakkında
Nüfus:
279,508
Yüzölçümü:
6.097,91 km²
Plaka:
22
Telefon kodu:
(284)
Otogar:
Edirne Otogarı
  Kocaeli Hakkında
Nüfus:
1,676,202
Yüzölçümü:
3.625,29 km²
Plaka:
41
Telefon kodu:
(262)
Otogar:
Kocaeli Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.