Diyarbakır Ankara Otobüs Bileti

Diyarbakır Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 911 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 13 firma sefer düzenlemektedir. Diyarbakır Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 28 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Özlem Diyarbakır firmasıdır.

Diyarbakır Ankara otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Diyarbakır Ankara güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Diyarbakır Ankara seyahatinize başlamadan önce, Diyarbakır ve Ankara hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Diyarbakır ve Ankara şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Diyarbakır Ankara Otobüs Biletleri

Diyarbakır, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan illerinden bir tanesidir. Aynı zamanda ülkenin en kalabalık on ikinci şehri olma özelliğini elinde bulundurmaktadır. Türkiye’nin ve dünyanın yaşanılan en eski şehirlerinden biridir. Diyarbakır şehir merkezinin yaklaşık olarak 9000 yıllık bir tarihi olduğu düşünülmektedir. 

Tarihi açıdan bakıldığında oldukça zengin bir şehirdir. Bunun nedeni Mezopotamya medeniyetlerinin kesiştiği bir noktada bulunmasından kaynaklanmaktadır. Farklı etnik yapılar ve kültürler şehir içerisinde rahatlıkla gözlemlenebilir. Zazalar, Araplar şehir içinde yer alan etnik kültürlere sadece ufak bir örnek. Mezopotamya medeniyetlerini yansıtan yapılar açısında da zengin bir şehirdir. 
 
İklimsel olarak, kurak iklim özelliklerini göstermektedir. Yağış oranı en düşük olan illerden bir tanesidir. Yazları sıcaklık seviyesi oldukça yüksek olmak ile birlikte bir o kadar da kurak geçmektedir. Bu tarım üretimi zerinde doğrudan etki sağlamıştır. Yaz ürünlerinin üretilmesinde ön plandadır.
 
Ankara, Türkiye’nin şehirlerinden biri olup, aynı zamanda ülkenin başkentidir. Şehir, ülkenin en gelişmiş ikinci şehri olma özelliğini elinde bulundurmaktadır. Gelişimi nedeni ile istihdam sağlar ve bu durum çevresinden göç alarak nüfusunu arttırmasına neden olmuştur. 
 
Ankara’nın yükseltisi çevresine göre yükseltisi oldukça fazladır. Bunun şehre getirdiği bir özellik olarak karasal iklimin özellikleri görülmektedir. 
 
Ankara İzmir otobüs bileti alarak en uygun fiyatlarla İzmir'e de gidebilirsiniz. Diyarbakır üzerinden zaman kaybetmeden Ankara’ya gitmek için Lider Siirt Turizm, Metro Turizm, Özlem Diyarbakır Turizm, Batman Seyahat gibi otobüs firmalarının biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
Diyarbakır Ankara otobüs bileti mi aradınız? Diyarbakır Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Diyarbakır Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Diyarbakır Barış Turizm 104 TL
Lüks Batman Seyahat 104 TL
Star Batman 104 TL
Has Diyarbakır 104 TL
Lider Siirt Turizm 105 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Diyarbakır Hakkında
Nüfus:
1,607,437
Yüzölçümü:
15.204,00 km²
Plaka:
21
Telefon kodu:
(412)
Otogar:
Diyarbakır Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.