Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
90 TL
Bilet Al
90 TL
Bilet Al
97 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
104 TL
Bilet Al
105 TL
Bilet Al
110 TL
Bilet Al
113 TL
Bilet Al
120 TL
Bilet Al

Ankara Diyarbakır Otobüs Bileti

Ankara Diyarbakır Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 911 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 40dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 11 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Diyarbakır arası giden otobüs firmaları ortalama 14 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Özlem Diyarbakır firmasıdır.

Ankara Diyarbakır bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Diyarbakır bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Diyarbakır otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Diyarbakır Otobüs Biletleri

Ankara Diyarbakır otobüs bileti mi aradınız? Ankara Diyarbakır otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!
 
Beypazarı evleri, Hititlerden kalma bir simge olan Güneş Kursu Abidesi gibi eserlerle akıllara yerleşmiş olan güzel Ankara’dan Diyarbakır'a bir seyahat planlıyorsanız, Diyarbakır'da keşfedecekleriniz sizi çok şaşırtacak diyebiliriz. Diyarbakır, sert bir doğu şehri imajının aksine, kalabalık ve rengarenk çarşısı, Orta Doğu ezgilerinin duyulduğu sokakları, cömert restoranların sunduğu lezzetleri ile görülmeye değer bir şehir. 
 
Ankara Diyarbakır otobüs bileti almak için NeredenNereye.com'un sadece iki adımda online otobüs bileti almanıza yardımcı olan sisteminden yararlanabilirsiniz. NeredenNereye.com ile Ankara'dan Diyarbakır'a giden tüm otobüslerin sefer saatleri, otobüs firmalarının ayrıntılı bilgileri, belirli sezonlara özel sundukları indirimler gibi bilgilere de ulaşabilirsiniz. Diyarbakır’ın keşfedeceğiniz güzelliklerine ulaşmak üzere çıkacağınız Ankara Diyarbakır otobüs yolculuğunuzda keyifli dakikalar dileriz. 
 
Fatih Paşa Camisi'nin güneyindeki Fatih Paşa Türbesi nin 16.yy'da yapıldığı sanılmaktadır. Türbe yıkık durumdadır. Fatih Paşa Camisi'nin batısındaki Özdemiroğlu Osman Paşa Türbesi (1585), sekiz köşeli ana mekanın önünde kare planlı, kubbeli girişi ile özgün bir yapıdır. Arap Şeyh Camisi'nin avlusu içindeki aynı adlı türbe (17. yy), sekizgen planlı, içten kubbe, dıştan piramit çatıyla örtülüdür. Türbe, günümüzde şadırvan işlevi görmektedir. İçkale'de, Kale Camisinin bitişiğindeki Sahabeler Türbesi nin ilk yapım tarihi kimi kaynaklarda 639'a değin götürülür. Girişindeki yazıta göre. 1631-1633’te Silahtar Mustafa Paşa tarafından yaptırılan yapı, kubbeli mekan, yanında yarım kubbeli mekan ve bunları saran bölümlerden oluşur.
 
Deliller Hüsrev Paşa Hanı: İki katlı ana mekan ile tek katlı ahırdan oluşan iki bölümlü bir yapıdır. Kareye yakın avlunun çevresindeki iki katlı revakların arkasında şadırvan yer alır, ikinci bölümü kemerlerle bağlanmış beş dizi sütunla altı sanma ayrılmıştır. Taçkapısı süslemesidir. Hemen Ankara Diyarbakır otobüs bileti satın alarak bu yapıyı daha yakından görebilirsiniz.
 
Hasan Paşa Hanı (1575): Osmanlı mimarisinin ilginç örneklerindendir. Duvarları ve iki katlı revaklarının avluya bakan yüzleri iki renkli taş dizileri kullanılarak zenginleştirilmiştir. 16. yy'da yapıldığı sanılan Çifte Han'ın bir bölümü yıkılmış, yapı özgün biçimini büyük ölçüde kaybetmiştir. 
 
Ankara’dan Diyarbakır’a giden otobüs firmaları; Özlem Diyarbakır, Star Batman, Öz Diyarbakır, Lider Siirt Turizm, Star Diyarbakır, Yeni Diyarbakır ve Has Diyarbakır’dır. Ayrıca bilet sonuç sayfası üzerinden; Ankara Diyarbakır arası kaç saat, kaç km, bilet fiyatları, sefer saatleri gibi bilgilere de ulaşabilirsiniz. Haydi hemen 2 adımda Ankara Diyarbakır otobüs bileti al!

Yeni Han (1788-1789): İki katlı, yalın bir yapıdır.
İçkale'deki kesme kara taştan yapılmış Arslanlı çeşme, suyu, devşirme olması mümkün bir arslan heykelinden akıtıldığı için bu adla anılmaktadır. Çeşmenin üst bölümünde, iki beyaz sütun üzerine oturtulmuş üçgen bir alınlık bulunmaktadır. Mardin Kapısı çıkışındaki Hatun Çeşmesi (Hatun Kastalı), yine kara kesme taştan yapılmıştır. Yol düzeyinin altında olduğundan, altı basamaklı bir merdivenle inilen Ardebaş Çeşmesi (1531), bir pınar görünümündedir. Gösterişli bir yapı olan Melek Ahmet Paşa Hamamı, Evliya Çelebinin hayranlıkla söz ettiği Behram Paşa Hamamı, Çardaklı Hamam, Vahap Ağa Hamamı, büyüklüğü dolayısıyla bu adı alan Deve Hamamı, Kadı Hamamı, Küçük Hamam, günümüze ulaşabilen hamam örnekleridir.
 
Kentteki öteki tarihsel yapıtlar arasında, 15. yy Akkoyunlu yapıtları olan İbrahim Bey Mescidi, Tacettin Mescidi, Hacıbüzürk Mescidi, yapım tarihi bilinemeyen Mirseyyaf Türbesi (Karadeniz Türbesi) günümüzde başka amaçlarla kullanılan Çimşid Bey Hamamı (16. yy), İpekoğlu Hamamı. Ali Paşa Hamamı, Kürtler Hamamı, kalan bölümlerinden özenli bir yapı olduğu anlaşılan Örfizade Tekkesi sayılabilir.
 
Öte yandan Diyarbakır'da Türk konut mimarisinin ilginç örnekleri bulunmaktadır. Fatih Camisinin hemen kuzeyindeki Şeyhoğulları Evi adıyla tanınan yapının iki bölümü ayaktadır. Kalıntılarda özgün biçimi anlaşılamayan yapının ayrıntılarında ortaya çıkan özelliklerden erken bir döneme ait olduğu sanılmaktadır. Yapı özellikle kubbeli örtü sistemi ile dikkat çekicidir. Bu erken örneğin dışında İskender Paşa Konağı, Behram Paşa Evi, Cemil Paşa Konağı, Gökalplar Evi, Trahom Hastanesi olarak bilinen ev dikkat çekicidir. Çoğu eski büyük ailelere ait olan bu evlerin yanı sıra, sur içinde boyutlarının küçüklüğü ve bazı bölümlerin olmayışı dışında aynı özellikleri yansıtan yapılara rastlamak mümkündür.
 
Diyarbakır Müzesi: 1934'te Zinciriye Medresesi'nde açılan müze, 1986'da yeni binasına taşındı. Müzede, Çayönü buluntuları, Asur, Hitit, Roma, Bizans, Artuklu, Selçuklu, Akkoyunlu, Osmanlı dönemlerinden yapıtlar sergilenmektedir. Çayönü'nde bulunmuş insan yüzlü taş figürler, Hitit yapıtı olan Ana Tanrıça Kabartması, Klasik Çağ'dan tunç Afrodit heykeli, müzedeki ilgi çekici yapıtların bazılarıdır.
 
NeredenNereye.com - Ankara Diyarbakır Otobüs Bileti Satış Hattı!
Ankara Diyarbakır otobüs bileti mi aradınız? Ankara Diyarbakır otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Diyarbakır otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Star Batman 90 TL
Siirt Petrol 90 TL
Lüks Batman Seyahat 97 TL
Siirt Has Turizm 100 TL
Star Diyarbakır 100 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Diyarbakır Hakkında
Nüfus:
1,607,437
Yüzölçümü:
15.204,00 km²
Plaka:
21
Telefon kodu:
(412)
Otogar:
Diyarbakır Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.