Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Diyarbakır Ağrı Otobüs Bileti

Diyarbakır Ağrı Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 446 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 33dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Diyarbakır Ağrı arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.

Diyarbakır Ağrı otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Diyarbakır Ağrı güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Diyarbakır Ağrı seyahatinize başlamadan önce, Diyarbakır ve Ağrı hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Diyarbakır ve Ağrı şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Diyarbakır Ağrı Otobüs Biletleri

 Diyarbakır Ağrı otobüs bileti mi aradınız? Diyarbakır Ağrı otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Diyarbakır Ağrı otobüs yolculuğunuz toplamda 5 saat 38 dakika sürecektir. İki il arasında ki toplam mesafe 439 kilometredir. Diyarbakır Ağrı otobüs biletlerini sitemizden güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Seyahatinizin güzergahı Silvan, Kozluk, Bitlis, Tatvan, Ahlat, Patnos ve Hamur il ve ilçeleridir. Varmak istediğiniz nokta olan Ağrı önemli bir dağa sahiptir. Bu şehirden bahsedince aklıma ilk gelen türkülere isim olmuş Ağrı Dağıdır. Ağrı Dağı efsaneye göre Nuhun gemisi bu dağdadır. Kutsal kitaplar da geçen bu dağ birçok açıdan büyük önem taşır. Konumu ve doğası ile de dikkat çeker. Ünlü yazar Marco Polo Ağrı Dağı için hiç bir zaman çıkılamayacağını yazmıştır. Fakat 9 Ekim 1829 senesinde dağa tırmanılmıştır. Türkler ve diğer milletler ilerleyen yıllarda birçok kez dağa tırmanmış ve zirve noktasına ulaşmışlardır.1990 senesinde dağa tırmanmak yasaklansa da 1998 yılında yasak kaldırılmış ve tekrar tırmanış başlamıştır. Ağrı Dağı volkanik özelliğe sahiptir. Türkiyenin en yüksek dağı olarak geçmektedir. Ağrı Dağı belli bir yükseklikten sonra ikiye ayrılmaktadır. Küçük Ağrıda krater çanağı bulunmamaktadır ve yüksekliği 3896 metredir. Bir dağcı değilseniz Ağrı Dağına tırmanamazsınız fakat şehirde uzaktan bakıldığında dağı görmeniz mümkündür.
Ağrı kentinin tarihi yerlerinden bir tanesi olan İshak Paşa Sarayı ziyaret edebileceğiniz bir yerdir. Saray 1784 senesinde tamamlanmıştır. Bir külliyeyi andıran saray Topkapı Sarayından sonra en kapsamlu ikinci saraydır. İshak Paşa Sarayı Doğubeyazıt ilçesinin doğusunda bulunmaktadır. Sarayın bazı bölümleri Topkapı Sarayını andırmaktadır. İshak Paşa Sarayı yüksek bir tepeye konuşlandırıldığından dolayı çevresinde düzlük alan çok azdır. Saray 7600 metrekare bir alana sahiptir.Tam olarak bilinmemekle birlikte saray inşasının 99 yıl sürdüğü belirtilir. Ağrı kentine gittiğiniz zaman mutlaka bu tarihi yapıyı görmelisiniz.

  Diyarbakır Hakkında
Nüfus:
1,607,437
Yüzölçümü:
15.204,00 km²
Plaka:
21
Telefon kodu:
(412)
Otogar:
Diyarbakır Otogarı
  Ağrı Hakkında
Nüfus:
294,705
Yüzölçümü:
11.498,67 km²
Plaka:
04
Telefon kodu:
(472)
Otogar:
Ağrı Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.