Yolcu Sayısı
1

Devrek otobüs bileti

Devrek Otobüs Bileti

En popüler Devrek otobüs rotaları

Devrek otobüs bileti fiyatları, Devrek otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Devrek otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
SaltukovaDevrek20 TL17
BoluDevrek240 TL14
KocaeliDevrek550 TL11
İzmitDevrek550 TL11
YeniçağaDevrek189 TL9

Devrek otobüs biletleri

Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Zonguldak’ın ilçelerinden bir tanesidir. Bu ilçenin eski çağlardan bu yana devam eden oldukça köklü bir geçmişi vardı. Bu geçmişinin aydınlatılması için çalışmalar devam ediyor olsa da kesin veriler ancak Selçuklu zamanına dayanmaktadır. Son zamanlarda doğal güzellikleri ile dikkatleri üzerine çeken noktalardan biri olan Devrek Karadeniz’in nadide ilçelerinden biri sayılarak, bölgenin özelliklerini kültürel ve fiziki olarak yansıtmaktadır. Bu bölge ilçe olmadan önce küçük bir köy şeklindeydi. Asıl gelişimini cumhuriyet ile birlikte göstermiş, çevresinden göç alarak nüfusunu arttırdığı için ilçe olmasına karar verilmiştir. Gelişiminde etkili olan faktörlerinde başında zengin yer altı kaynaklarına olan yakınlığı etkilidir. Bu alan üzerine yapılan sanayi ve maden çalışmaları gelişmesinde hayli etkili olmuştur.

Coğrafi olarak yer aldığı konumdan ötürü ilçe sınırları içerisinde Karadeniz ikliminin temel özellikleri görülmektedir. Bu bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum temel bitki örtüsünün ormanlar olmasını sağlamıştır ve bu ormanlar sağladığı mesire alanları ile ziyaretçilerine doğa turizmi açısından avantaj sağlamaktadır.
Devrek ziyaretçilerinin şehirdeki seyahatlerini bitirmeden önce görmesi gereken yerler arasında, Filyos Kalesi, Cumyanı Mağarası, Çayırköyü Su Mağarası, Halil Paşa Konağı, Cehennem Ağzı Mağaraları, Teion Antik Kenti, Gök Göl Mağarası yer almaktadır.
Devrek ziyaretçilerinin beldedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, beyaz baklava, pırasa dolması, sütlü artmut, kestaneli el böreği, kabak tatlısı, hüppülü, beyaz helva, baklaç, içli tavuk, kartlaç devrek simidi yer almaktadır. Neredennereye.com üzerinden Devrek otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr