Yolcu Sayısı
1

Çaydeğirmeni otobüs bileti

Çaydeğirmeni Otobüs Bileti

En popüler Çaydeğirmeni otobüs rotaları

Çaydeğirmeni otobüs bileti fiyatları, Çaydeğirmeni otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Çaydeğirmeni otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ÇaycumaÇaydeğirmeni15 TL24
YeniçağaÇaydeğirmeni25 TL14
EsenlerÇaydeğirmeni75 TL11
BoluÇaydeğirmeni23 TL9
BartınÇaydeğirmeni15 TL7

Çaydeğirmeni otobüs biletleri

Çaydeğirmeni, Türkiye’nin illerinden biri olan Zonguldak’ın Devrek ilçesine bağlı belediyelerden bir tanesidir. Bu yörenin tarihi geçmişi oldukça eskilere dayanmaktadır. İlçe sınırları içerisinde yapılan çalışmalarda tarihini aydınlatmak için pek çok bulguya ulaşılmıştır. Anadolu’nun diğer noktaları gibi geçmişinde oldukça fazla medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu beldenin tarihine dair en ilginç noktalardan bir tanesi ise, bir dönem boyunca Selçuklu hükümdarlığında olmasına rağmen bu döneme ait hiç eserin bulunmamasıdır.

İlçe sınırları içerisinde bağlı bulunduğu coğrafi konum nedeni ile Karadeniz ikliminin temel özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu ilçe son zamanlarda doğal güzellikleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. İkliminin kaynaklanan doğal bitki örtüsü olan ormanlar ziyaretçileri için birbirinden güzel mesire alanlarına ev sahipliği yapmaktadır.
Bitki aynı zamanda yöresel mutfağı üzerinde de etkili olmuştur.
Çaydeğirmeni ziyaretçilerinin beldedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, beyaz baklava, pırasa dolması, sütlü artmut, kestaneli el böreği, kabak tatlısı, hüppülü, beyaz helva, baklaç, içli tavuk, kartlaç devrek simidi yer almaktadır.
Çaydeğirmeni ziyaretçilerinin yöredeki ziyaretlerini bitirmeden önce görmesi gereken yerler arasında, Filyos Kalesi, Cumyanı Mağarası, Çayırköyü Su Mağarası, Halil Paşa Konağı, Cehennem Ağzı Mağaraları, Teion Antik Kenti, Gök Göl Mağarası yer almaktadır.
Çaydeğirmeni otobüs bileti almak için www.neredennereye.com adresini kullanabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr