scorecardresearch

Çaycuma Otobüs Bileti

Çaycuma Otobüs Bileti

Çaycuma Otobüs Biletleri

 Zonguldak diyince aklımıza ilk gelen kömür karası gözler olarak dikkat çekmektedir. Bu durum karşısında özellikle maden yatakları ile ünlü olan Zonguldak ilinin  Çaycuma ilçesi hakkında merak edilen ve gezilmesi gereken yerler hakkında sizlere bilgiler vermeye devam edelim.
Çaycuma ilçesi Zonguldak’ın en çok bilinen ve  en çok ziyaret edilen ilçelerinin başında gelmektedir. Bu durum karşısında okuyucularımızdan gelen soruları cevaplamak için sizlere Çaycuma ilçesi hakkında merak edilenleri araştırdık.
Çaycuma ilçesi Zonguldak merkeze sadece 52 km uzaklık mesafede olup oldukça şirin bir beldedir.
Bu ilçenin en çok bilinen doğal güzelliği Filyos çayı olarak bilinmektedir. Çayın şehrin ortasından geçtiğini düşündüğümüz zaman aslında neden bu kadar şirin olduğunu anlamanız yeterli olacaktır. İşte bu çay üzerinde eski zamanlarda yapılan ticarete ait birçok kalıntı bulunmaktadır. Karadeniz’e kıyısı olduğundan dolayı birçok tarihi kalıntıyı bünyesinde barındıran bu ilçenin özellikle gezmek için kıyı kesimlerini tercih etmenizi öneriyoruz. Romalıların ve Bizanslıların eserlerinin bulunduğu bu ilçede mutlaka gitmenizi önerdiğimiz yer Tios Antik Kenti olarak dikkat çekiyor. Bu kentin içinde son yıllarda yapılan arkeolojik kazılar sonrasında birçok yer altı gün yüzüne çıkmış ve M.Ö yıllara ait birçok eser bulunmuştur. İşte bu durum karşısında Çaycuma ilçesine geldiğiniz zaman mutlaka bu antik kente gitmenizi öneriyoruz. Bu antik kent ziyaretinden sonra sizlere Çayır köyü su mağarası ziyareti öneriyoruz.Çaycuma otobüs bileti almak için neredenereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 
Çaycuma - 5 Günlük Hava Tahmini
22 Eyl Cuma
hafif yağmur
14 °C
hafif yağmur
23 Eyl Cumartesi
şiddetli yağmur
16,1 °C
şiddetli yağmur
24 Eyl Pazar
açık
19,6 °C
açık
25 Eyl Pazartesi
az bulutlu
21,6 °C
az bulutlu
26 Eyl Salı
orta şiddetli yağmur
19,1 °C
orta şiddetli yağmur