Yolcu Sayısı
1

Bilecik otobüs bileti

Bilecik Otobüs Bileti

En popüler Bilecik otobüs rotaları

Bilecik otobüs bileti fiyatları, Bilecik otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Bilecik otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BayrampaşaBilecik300 TL14
EsenlerBilecik300 TL14
İstanbulBilecik300 TL14
AlibeyköyBilecik300 TL14
İstanbul (Anadolu)Bilecik219 TL10

Bilecik otogarı

  • Bilecik(228) 212 1088

Bilecik otobüs biletleri

Bilecik, ülkemizin yüzölçümü bakımından en küçük illerinden biri olmasına rağmen sayfalarca yazmakla bitmeyecek bir yerdir. Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı yer olması münasebetiyle gerek tarihte gerekse günümüzde çok özel bir yere sahiptir Bilecik. Günümüzde de hızla gelişim göstermeye ve büyümeye devam etmektedir.

Bilecik’in sahip olduğu ve sunduğu güzellikler neticesinde her geçen yıl cazibesine cazibe katmakta ve birçok vatandaşımızı kendine çekmektedir. Bu nedenle Bilecik’i ziyaret edenlerin sayısı gitgide artış gösterir.

Bilecik Ulaşım

Marmara Bölgesi’nde yer alan Bilecik’e karayolu ve demiryolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Karayolu ulaşımı Bilecik’e en popüler ulaşım şeklidir. Çünkü konum itibariyle oldukça merkezi bir yerde bulunmaktadır. Öyle ki Bilecik İstanbul’a 245 kilometre, İzmir’e 434 kilometre, Ankara’ya 316 kilometre ve Bursa’ya ise yalnızca 98 kilometre mesafededir. Bu mesafeler göz önünde bulundurulduğunda Bilecik’e karayolu ile ulaşmak en fazla 5 saat sürmektedir.

Özel araçla ulaşım imkanı olmayanların imdadına Bilecik otobüs seferleri yetişir. Yaz – kış fark etmeksizin her gün çok sayıda otobüs şirketi Bilecik’e yolcu taşımaktadır. Metro Turizm, Anadolu Ulaşım ve İsmail Ayaz kente yolcu taşıma hizmeti sunan Bilecik otobüs firmaları arasında...

Bilecik otobüs bileti satın almak için ise eskiden olduğu gibi bu otobüs firmalarının yazıhanelerini ziyaret etmeye artık gerek kalmamıştır. Türkiye’nin ilk online otogarı olma unvanıyla yola çıkan NeredenNereye.com üzerinden Bilecik otobüs bileti fiyatları için sorgulama yapabilirsiniz. Ana sayfada yer alan arama bölümünden hareket noktanızı seçip varış yeriniz olan Bilecik’i işaretler ve planladığınız seyahat tarihini de seçerseniz Bilecik otobüs seferleri karşınıza gelecektir. Bu sayfada tüm Bilecik otobüs firmaları arasında fiyat karşılaştırması yapabilir, seyahatinizin kaç saat süreceğini görebilir dahası sizi taşıyacak olan otobüsün özelliklerini (wi-fi olup olmadığı, koltuklarda müzik yayınının ya da ekranın olup olmadığı) görebilir ve sonrasında Bilecik ucuz otobüs bileti için satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Almış olduğunuz ucuz Bilecik otobüs bileti için iptal etme kararı verdiğinizde ise hiçbir kesinti ödemeden tek tıkla biletinizi iptal edebilirsiniz. Bütün bu işlemleri dilerseniz web sitemiz üzerinden dilerseniz de mobil uygulamamız aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bilecik Otogarı

Yapacağınız otobüs seyahati sonunda varış yeriniz Bilecik otogarı olacaktır. Bilecik Şehirler Arası Otobüs Terminali, şehir merkezine yalnızca 1 kilometrelik mesafede yer alır. Bilecik otogarından kalkan minibüsler ya da taksiler ile merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz seyahat firmalarının servisleri ile de Bilecik’in belli bazı konumlarına geçiş yapabilirsiniz.

Bölgeler arasında tam bir koridor durumunda olan Bilecik günümüzde olduğu kadar tarihte de çok önemli bir konuma sahip olmuştur. Geçmişi Milattan Önce 3 binli yıllara kadar uzanan Bilecik’te onlarca uygarlıktan kalma tarihi kalıntılar yer almaktadır. Ancak bizler için asıl önemi Osmanlı Devleti’nin doğduğu topraklar olmasından gelmektedir.

Sayısız tarihi yapıları, yemyeşil ormanları, geniş mesire alanları, göletleri ve tertemiz havası ile görenleri kendine hayran bırakan şehri baştan sona gezmek için bir gün yeterli değildir. Buraya geldiğinizde çevreyi gezmek için birkaç günü gözden çıkarmalısınız.

Bilecik’te Gezilecek Yerler

Hiç şüphesiz Şeyh Edebali Türbesi Bilecik’te görülecek yerler arasında ilk sırayı alır. Osmanlı Devleti’nin manevi kurucusu olarak bilinen Şeyh Edebali’nin türbesi Orhan Gazi tarafından yaptırılmıştır. Osman Gazi’nin gördüğü rüyayı yorumlayıp kıtalara hükmeden büyük bir imparatorluğun kurulacağını müjdeleyen Şeyh Edebali’nin türbesi Bilecik’te ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

Ertuğrul Gazi Türbesi de Bilecik’in Söğüt ilçesinde bulunur. Osman Bey’in babası olan Ertuğrul Gazi’nin bu türbesi ilk olarak Osman Gazi tarafından açık bir mezar olarak yaptırılmış daha sonra I.Mehmet tarafından türbe haline getirilmiştir.

Köprülü Mehmet Paşa Kervansarayı Bilecik’te görülecek hatta konaklanabilecek yerlerdendir. 17. Yüzyılda inşa edilen kervansaray 1912’de hasar görmüş ve bir süre unutulmuştur. 2007 yılında onarım ve restorasyondan geçen kervansaray 36 odası ile yeniden yapılış amacına uygun hizmet etmeye başlamıştır.

İnönü Şehitliği, Orhan Gazi Cami, Metristepe Zafer Anıtı, Söğüt Ertuğrul Gazi Müzesi, Merdivenli Kaya ve Bilecik Müzesi Müdürlüğü Bilecik’te görülecek diğer önemli tarihi yerler arasındadır.

Kömürsu Yaylası ise Bilecik’te görülmeyi hak eden en yeşil ve en güzel doğa harikası yerlerdendir. Yayla, 1700 metre yüksekte onlarca hektarlık alana yayılmış kayın, köknar, karaçam ve ardıç gibi ağaç türleri ile onlarca farklı türden çiçekle kaplıdır. Trekking gezileri için oldukça elverişlidir.

Bilecik Mutfağı

Bilecik, daha çok hamur işi lezzetleri ile ün yapmıştır. Mesela evlerde ekmek yapmak Bilecikliler için oldukça olağan ve kolay bir iştir. Kömme, yörenin en meşhur ekmeğidir. Pancar pekmezi, nohutlu mantı, ekşili kesme aşı çorbası, bıldırcın kebabı, ovmaç çorbası, keklik kebabı ve bükme yörenin en bilindik lezzetlerinden yalnızca birkaç tanesidir.

Bilecik Hatırası

Daha önce de belirttiğimiz gibi Bilecik, Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı yer olduğu için bölgenin kültüründe şıklık ve ihtişam olması kaçınılmazdır. Bu sebeple el işi ürünlerden yapılan süslemeler Bilecik için büyük önem arz etmektedir. Kırmızı topraktan yapılan vazo, sürahi, ibrik ya da daha bir sürü çömlekçilik ürünü olan eşya Bilecik’ten satın alabileceğiniz hatıraların en başında gelir. Öte yandan kentte ağaç oymacılığı ve dokumacılık da görülmektedir. Ayrıca Bilecik bezleri de değerli bir hatıra için yeterli olacaktır.

Araç gereçten ziyade Bilecik lezzetlerinden oluşan bir hatıra almak isterseniz ise ülkemizde nar üretiminde ilk sırayı almış olan Bilecik’e gidip nar almadan dönmek olmaz. Dilerseniz nar dilerseniz de nar lokumu alabilirsiniz. Bunun için en ideal adres İnhisar ilçesidir. Ayva ve ayva lokumu, boza ve helva ise Bilecik’in diğer ünlü lezzetleri arasında yer almaktadır.

Bilecik Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr