Bilecik Kastamonu Otobüs Bileti

Bilecik Kastamonu Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 461 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 15dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Bilecik Kastamonu arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Bilecik Kastamonu otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Bilecik Kastamonu güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Bilecik Kastamonu seyahatinize başlamadan önce, Bilecik ve Kastamonu hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Bilecik ve Kastamonu şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Bilecik Kastamonu Otobüs Biletleri

 Bilecik Kastomunu otobüs bileti mi aradınız?  Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Taşköprü Yüzölçümü 1.752 km2 olan Taşköprü ilçesi kuzeyde Çatalzeytin ilçesi ve Sinop ili, kuzeydoğuda Hanönü ilçesi, doğuda gene Sinop ili, güneyde Çorum ili ve Tosya ilçesi, batıda da Merkez ilçe ve Devrekâni ilçesiyle çevrilidir.

İlin doğu kesiminde yer alan ilçenin kuzey, doğu ve güney kesimi dağlık alanlarla kuşatılmıştır; iç kesimi orta yükseklikteki dalgalı düzlüklerden oluşur. Kuzey kesimini Küre Dağlan, güney kesimini de İlgaz Dağı’nın kuzeydoğu uzantılan engebelendirir. Kuzey kesimdeki Yarahgöz Dağı’nın doruğu ilçe sınırlan dışmda kalırken, Saraycık Dağı güney kesimde 1.729 m’ye erişir. İlçe topraklanndan kaynaklanan sulan Kızüırmak’ın başlıca kollarından Gökırmak toplar. İlgaz Dağı’nm kuzey yamaçlarında doğup ilçe sınırlan içinde Gökırmak’a katılan başhca akarsular Akkaya Çayı ile Karadere ve Uludere’dir. Taşköprü kenti yakınlarında tabanı genişleyen Gökırmak Vadisindeki düzlükler ilçenin başhca tarım alanıdır. Doğal bitki örtüsü step görünümünde olan ilçenin dağlık alanları meşe, kayın, göknar. Karaçam ve san çamlardan oluşan ormanlarla kaplıdır. Elekdağ’da yaşayan geyikler ile karacalar için kurulmuş bir “yaban hayatı koruma sahası” vardır.

İlçe ekonomisi tanma dayalıdır. Yetiştirilen başhca bitkisel ürünler şekerpancan, buğday, elma, kendir, patates, arpa, soğan ve sarımsaktır. İlin en çok şekerpancarı, kendir, sarımsak ve soğan yetiştirilen ilçelerinden biri Taşköprü’dür. İlçenin alçak kesimlerinde sığır ve manda, dağlık kesimlerinde de koyun yetiştiriciliği yapılır. İlçede iki önemli sanayi kuruluşu vardır. Bunlar sicim ve kanaviçe üreten Taşköprü Jüt İpliği Fabrikası ile günümüzde özelleştirilmiş olan Türkiye Selüloz ve Kâğıt Fabrikalan’nın (SEKA) Kastamonu Kendir Selülozu ve Sigara Kâğıdı Tesisi’dir. Bir küçük sanayi sitesi olan ilçede orman ürünlerini işleyen fabrikalar da vardır.

Taşköprü yöresi MÖ 18. ve 17. yüzyıllarda Kaşkalann yurdu olan topraklar arasında yer alıyordu. Hıtitlerin ardından Frigya, Lidya ve Pers yönetiminde kaldıktan sonra MÖ 4. yüzyıl sonunda kurulan Pontus Krallığı’na bağlandı. Paflagonya’run sınırlan içinde yer alan yöre Roma’dan sonra Bizans egemenliğine girdi. 11. yüzyıl başlarında Bizans’m Paphlagonia Theması’na bağlı olan yöredeki en önemli kent Pompeiopolis’ti. Bu yüzyıl sonlannda Anadolu Selçuklularının eline geçen ve zaman zaman BizanslIların geri aldığı bu topraklar 13. yüzyılda Çobanoğullannın, 14. yüzyıl başlarında da Candaroğullan’nın yönetimine girdi. 1461’de kesin olarak Osmanlı topraklarına katılan yöre 19. yüzyıl sonlannda Kastamonu vilayetinin Merkez sancağına bağh Taşköprü kazasının sınırlan içindeydi.

Kentin hemen kuzeybatısındaki Zımbıllı Tepesi adıyla anılan alanda kalıntılanna rastlanan Pompeiopolis, Bizans döneminde Paphlagonia Theması’nın merkeziydi. Kentin bugünkü adı, Gökırmak üzerinde Çobanoğullarının 14. yüzyılda yaptırdığı sanılan ve günümüzde de kullanılan köprüden gelir. Yemyeşil elma bahçelerinin dizildiği Gökırmak kıyısında kurulmuş olan kent ilçenin orta kesiminde, Kastamonu’yu Sinop ile Boyabat’a bağlayan yol üzerindedir. 1927’de geçirdiği bir yangından sonra onarılan kent il merkezi Kastamonu’ya 42 km uzaklıktadır.

Donalar köyü yalanında bir kaya mezarına rastlanan ilçe tarihsel yapı açısından zengin sayılmaz. Başhca tarihsel yapılar ilçe merkezindeki Taşköprü ve Çaycevher köyündeki Kasım Bey Camisi’dir (1358). 

  Bilecik Hakkında
Nüfus:
160,798
Yüzölçümü:
4.306,77 km²
Plaka:
11
Telefon kodu:
(228)
Otogar:
Bilecik Otogarı
  Kastamonu Hakkında
Nüfus:
207,045
Yüzölçümü:
13.157,98 km²
Plaka:
37
Telefon kodu:
(366)
Otogar:
Kastamonu Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.