Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
110 TL
Bilet Al

Bayburt Kastamonu Otobüs Bileti

Bayburt Kastamonu Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 714 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 13sa 41dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Bayburt Kastamonu arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Bayburt Kastamonu bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Bayburt Kastamonu bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Bayburt Kastamonu otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Bayburt Kastamonu Otobüs Biletleri

 Bayburt Kastomunu otobüs bileti mi aradınız? Bayburt Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Küre ilçesi doğuda Devrekâni, güneyde Şeydiler ve Ağlı, batıda Azdavay, kuzeybatıda Doğanyurt, kuzeyde İnebolu, kuzeydoğuda da Bozkurt ilçeleriyle çevrilidir.

Kastamonu ilinin kuzey kesiminde yer alan ve Karadeniz’e kıyısı olmayan ilçe topraklarını batıya doğru alçalan Küre Dağları engebelendirir. Bu dağlık ve yer yer plato görünümündeki alanın sularını Kayaaltı, Uzunöz ve Kadıoğlu dereleri gibi küçük akarsular toplar. Küre Dağları zengin bir orman örtüsüyle kaplıdır, ilçedeki başlıca mesire Mazruf Deposu orman içi dinlenme yeridir.

İlçe halkı geçimini tanm, ormancılık ve madencilikten sağlar. Yetiştirilen başhca bitkisel ürünler buğday, arpa ve patatestir. Hayvancılık da yapılan ilçede ormancılık önemli bir geçim kaynağıdır. İlçe topraklarındaki bakırlı pirit cevheri 2004’te özelleştirilen Küre Bakır Işletmesi’nce çıkarılmaktadır.

Çevresindeki bakırlı pirit yatakları Bizans döneminden beri işletilen ve Osmanlı döneminde Küre-i Nuhas (“Bakır Küresi") adıyla anılan kasaba 19. yüzyıl sonlannda Kastamonu vilayeti Merkez sancağının İnebolu kazasına bağlı bir nahiye merkeziydi. Küre kasabası 1926’da ilçe merkezi yapıldı. Küre Belediyesi de aynı yıl kuruldu.

İlçenin orta kesiminde, deniz düzeyinden 950 m yükseklikte kurulmuş olan Küre kasabasının 3 km doğusundan Kastamonu-İnebolu karayolu geçer. Kasaba Oyrak Geçidi’ni (1.210 m) aşan bu yolla il merkezi Kastamonu’ya 59 km uzaklıktadır. Kasabadaki başlıca tarihsel yapı Hoca Şemseddin Camisi’dir (1473).

Pınarbaşı, yüzölçümü 571 km2 olan Pınarbaşı ilçesi doğuda Azdavay ilçesi, güneyde Daday ilçesi ve Karabük ili, batıda Bartın ili, kuzeyde de Cide ilçesiyle çevrilidir. Eskiden Azdavay’a bağlı bir bucak olan Pınarbaşı 1987’de çıkarılan bir yasayla ilçe yapıldı.

Bayburt Kastamonu otobüs bileti mi aradınız? Bayburt Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Bayburt Kastamonu otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 110 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Bayburt Hakkında
Nüfus:
40,836
Yüzölçümü:
3.739,08 km²
Plaka:
69
Telefon kodu:
(458)
Otogar:
Bayburt Otogarı
  Kastamonu Hakkında
Nüfus:
207,045
Yüzölçümü:
13.157,98 km²
Plaka:
37
Telefon kodu:
(366)
Otogar:
Kastamonu Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.