Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
45 TL
Bilet Al

Bartın Kastamonu Otobüs Bileti

Bartın Kastamonu Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 45,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 181 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 8dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Bartın Kastamonu arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Bartın Kastamonu bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Bartın Kastamonu bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Bartın Kastamonu otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Bartın Kastamonu Otobüs Biletleri

 Bartın Kastomunu otobüs bileti mi aradınız? Bartın Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Daday Yüzölçümü 973 km2 olan Daday ilçesi doğuda Merkez ilçe, güneydoğuda İhsangazi, güneyde Araç ilçeleri, batıda Karabük ili, kuzeybatıda Pınarbaşı, kuzeyde Azdavay, kuzeydoğuda da Ağlı ve Şeydiler ilçeleriyle çevrilidir.

Daday ilçesi topraklan, Kastamonu ilinin kuzey kesimini engebelendiren Küre Dağları’yla, güneyini engebelendiren İlgaz Dağları arasında, yer yer akarsu vadileriyle parçalanmış platolardan oluşur. Kuzey kesimdeki Ballıdağ’ın yüksekliği 1.746 m’ye ulaşır. Başlıca akarsu Gökırmak’ın başlangıç kolu olarak kabul edilen Daday Çayı’dır. Daday’ın önemli düzlükleri de bu akarsu boyunca doğuya doğru genişleyerek uzanır.

İlçe ekonomisi tanma dayalıdır. Başlıca geçim kaynağı bitkisel üretimdir. Ovada başta arpa, buğday, şekerpancarı ve patates yetiştirilir. Hayvancılık da yapılan ilçede en çok koyun ve sığır yetiştiriciliği yapılır. İlçedeki ekonomik etkinliklerden biri de ormancılıktır. Ormanlar gürgen, meşe, göknar, karaçam ve sarıçamlardan oluşur. İlçedeki sanayi tesisleri kereste ve un fabrikalarıyla dokuma atölyesidir.

Antik Çağ’da Dadybra olarak adlandırılan Daday, Bizans dönemi sonrasmda Candaroğullanna bağlandı; 13. yüzyılda Osmanlı topraklarına katıldı. Bu dönemde küçük bir nahiyeydi. 19. yüzyıl sonlarında Kastamonu vilayeti Merkez sancağına bağlı bir kaza haline getirildi. Kaza merkezinin belediyesi 1873’te kuruldu. İlçe merkezi Daday kasabası Daday Çayı’nın suladığı küçük bir ovanın kenarında kurulmuştur. İl merkezine yakınlığı nedeniyle gelişememiş olan kasaba Kastamonu kentine 33 km uzaklıktadır. İnciğez köyünde yer alan Hikmet Ağa Konağı saptanabilen en eski Türk evlerinden biri olmasıyla dikkat çeker. Konağın büyük yazlık odasında bulunan yazıtta 1632’de yapıldığı belirtilmektedir. 

Bartın Kastamonu otobüs bileti mi aradınız? Bartın Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Bartın Kastamonu otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 45 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Bartın Hakkında
Nüfus:
72,995
Yüzölçümü:
2.080,36 km²
Plaka:
74
Telefon kodu:
(378)
Otogar:
Bartın Otogarı
  Kastamonu Hakkında
Nüfus:
207,045
Yüzölçümü:
13.157,98 km²
Plaka:
37
Telefon kodu:
(366)
Otogar:
Kastamonu Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.