Aydın Konya Otobüs Bileti

Aydın Konya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 60,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 541 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Aydın Konya arası giden otobüs firmaları ortalama 15 sefer düzenlenmektedir.

Aydın Konya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Aydın Konya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Aydın Konya seyahatinize başlamadan önce, Aydın ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Aydın ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Aydın Konya Otobüs Biletleri

 Aydın Konya otobüs bileti mi aradınız? Aydın Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Karapınar, yüzölçümü 1.840 km2 olan Karapınar üçesi doğuda Emirgazi ve Ereğli üçesi, güneyde Karaman ili, batıda Çumra ve Karatay ilçeleri, kuzeybatıda gene Karatay üçesi, kuzeyde Aksaray ili, kuzeydoğuda da gene Emirgazi üçesiyle çevrilidir.

 

Konya Ovası’nın orta kesiminde yer alan ü- çe topraklarının doğu kesimini sönmüş bir yanardağ olan Karacadağ (1.375 m) engebelendirir. Hotamış ve Karapınar ovalan üçenin başhca tarım alanlandır. Suları tuzlu olan ve bir bölümü üçe sınırlan içinde kalan Hotamış Gölü kısmen kurutulmuş sazlık ve bataklık durumundadır. Gölün kurutulan bölümlerinde tanmsal etkinlik görülür. İlçedeki öteki göüer volkanik kökenli birer maar olan Acıgöl üe Meke Tuzlası Gölü olarak da bilinen Meke Gölü’dür. Ovanın bazı kesimlerine çöl görünümü veren kum birikintilerinin tarım alanlarının kaplamasını önleme çahşmalan uygulanmıştır. Karapmar kumluğu olarak anılan bu alanda kumların yayılması önlendiği gibi alanın bir bölümü tarla, meyve bahçesi ve fidanlık haline getirilmiş durumdadır.

 

İlçede başlıca ekonomik etkinlik tarımdır. Yeraltı ve yerüstü su kaynaklarından yoksun olan Karapmar Ovası’nda kuru tarım yapılır. İklimin sertliği ve yağışların azlığının yanı sıra sulama ve tuzluluk sorunları bitkisel üretimin çeşitlenmesini kısıtlar. Kuru tarım yapılan alanlarda buğday ve arpa, sulanabilen kesimlerde ise şekerpancarı yetiştirilir. Üretim miktarları hayli yüksektir. Bitkisel üretimin yanı sıra koyun yetiştiriciliği de yapılır, ilçedeki başhca sanayi tesisleri süt ürünleri, un, yem ve tuğla fabrikalarıdır, ilçenin çeşitli yerlerinde yapılan araştırmalarda elde edilen buluntular ilk yerleşmelerin Tunç Çağı’nda kurulduğunu gösterir. Yöredeki ilkçağ yerleşmelerinin Hyde, Thebasa ve Arrisama (Ardistama ya da Adristama) olduğu sanılmaktadır. Hyde bir ova kenti, Thebasa ise savunma amacıyla inşa edilmiş bir kaleydi. II. Selim’in Hyde kalıntıları üstünde kurdurduğu Sultaniye 19. yüzyıl sonlarında Konya vilayeti Merkez sancağına bağlı bir kaza merkeziydi. 1934’te adı Karapınar olarak değiştirilen kent Konya-Ereğli karayolu üzerindedir. Karapınar bu yolla il merkezi Konya’ya 92 km uzaklıktadır. Kentteki başhca tarihsel yapı II. Selim KüUiyesi’dir. Karapmar Meslek Yüksekokulu Selçuk Üniversitesine bağlıdır. 

  Aydın Hakkında
Nüfus:
1,020,957
Yüzölçümü:
7.904,43 km²
Plaka:
09
Telefon kodu:
(256)
Otogar:
Aydın Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.