Yolcu Sayısı
1

Aydın Konya Otobüs Bileti

Aydın Konya Otobüs Seferleri

Otobüs FirmalarıBilet Fiyatları
Dilmenler Mardin Seyahat
290 TLBilet Al
Lider Elbistan
300 TLBilet Al
Malatya Zafer Turizm
300 TLBilet Al
Elazığ Murat Turizm
300 TLBilet Al
Aras Turizm
340 TLBilet Al
VanGölü Turizm
350 TLBilet Al
Mardin Seyahat
350 TLBilet Al
Süha Turizm
350 TLBilet Al
Nevşehir Seyahat
350 TLBilet Al
Esadaş Turizm
380 TLBilet Al
Ak Aksu Turizm
400 TLBilet Al
Patnos İtimat Turizm
400 TLBilet Al
Öz Gülaras
400 TLBilet Al
Adıyaman Anka Turizm
400 TLBilet Al
Gökbey Seyahat
450 TLBilet Al
Kontur
480 TLBilet Al
Adıyaman Ünal Turizm
500 TLBilet Al
Star Batman
500 TLBilet Al
Has Karayolu Turizm
560 TLBilet Al
Ben Turizm
600 TLBilet Al

Aydın Konya Arası

 • En Ucuz Sefer290,00 ₺
 • Aydın → Konya Arası Kaç Km541 km
 • Aydın → Konya Arası Kaç Saat8sa 23dk
 • Günlük Sefer Sayısı3
 • En Çok Sefer Yapan FirmaKontur
 • Sefer Yapan Firma Sayısı20

Aydın Konya Online Otobüs Bileti
Aydın Konya otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Aydın Konya güzergahı için arama yapın, Aydın - Konya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Aydın ve Konya Şehirlerinde Ulaşım
Aydın ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Aydın Konya seyahatinize başlamadan önce, Aydın ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Aydın → Konya Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aydın - Konya arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Aydın - Konya otobüs bileti fiyatı en ucuz 290,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Dilmenler Mardin Seyahat tarafından satılmaktadır.

Aydın - Konya arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Aydın - Konya arasında günlük ortalama 20 firma 3 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Dilmenler Mardin Seyahat, Lider Elbistan, Malatya Zafer Turizm, Elazığ Murat Turizm, Aras Turizm, VanGölü Turizm, Mardin Seyahat, Süha Turizm, Nevşehir Seyahat, Esadaş Turizm, Ak Aksu Turizm, Patnos İtimat Turizm, Öz Gülaras, Adıyaman Anka Turizm, Gökbey Seyahat, Kontur, Adıyaman Ünal Turizm, Star Batman, Has Karayolu Turizm, Ben Turizm.

Aydın - Konya arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Aydın - Konya arası otobüs yolculuğu ortalama 8sa 23dk sürmektedir.

Aydın - Konya arası uzaklık kaç km?
Aydın - Konya arası karayolu ile 541 km'dir.

Aydın Konya Otobüs Biletleri

 Aydın Konya otobüs bileti mi aradınız? Aydın Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Karapınar, yüzölçümü 1.840 km2 olan Karapınar üçesi doğuda Emirgazi ve Ereğli üçesi, güneyde Karaman ili, batıda Çumra ve Karatay ilçeleri, kuzeybatıda gene Karatay üçesi, kuzeyde Aksaray ili, kuzeydoğuda da gene Emirgazi üçesiyle çevrilidir.

 

Konya Ovası’nın orta kesiminde yer alan ü- çe topraklarının doğu kesimini sönmüş bir yanardağ olan Karacadağ (1.375 m) engebelendirir. Hotamış ve Karapınar ovalan üçenin başhca tarım alanlandır. Suları tuzlu olan ve bir bölümü üçe sınırlan içinde kalan Hotamış Gölü kısmen kurutulmuş sazlık ve bataklık durumundadır. Gölün kurutulan bölümlerinde tanmsal etkinlik görülür. İlçedeki öteki göüer volkanik kökenli birer maar olan Acıgöl üe Meke Tuzlası Gölü olarak da bilinen Meke Gölü’dür. Ovanın bazı kesimlerine çöl görünümü veren kum birikintilerinin tarım alanlarının kaplamasını önleme çahşmalan uygulanmıştır. Karapmar kumluğu olarak anılan bu alanda kumların yayılması önlendiği gibi alanın bir bölümü tarla, meyve bahçesi ve fidanlık haline getirilmiş durumdadır.

 

İlçede başlıca ekonomik etkinlik tarımdır. Yeraltı ve yerüstü su kaynaklarından yoksun olan Karapmar Ovası’nda kuru tarım yapılır. İklimin sertliği ve yağışların azlığının yanı sıra sulama ve tuzluluk sorunları bitkisel üretimin çeşitlenmesini kısıtlar. Kuru tarım yapılan alanlarda buğday ve arpa, sulanabilen kesimlerde ise şekerpancarı yetiştirilir. Üretim miktarları hayli yüksektir. Bitkisel üretimin yanı sıra koyun yetiştiriciliği de yapılır, ilçedeki başhca sanayi tesisleri süt ürünleri, un, yem ve tuğla fabrikalarıdır, ilçenin çeşitli yerlerinde yapılan araştırmalarda elde edilen buluntular ilk yerleşmelerin Tunç Çağı’nda kurulduğunu gösterir. Yöredeki ilkçağ yerleşmelerinin Hyde, Thebasa ve Arrisama (Ardistama ya da Adristama) olduğu sanılmaktadır. Hyde bir ova kenti, Thebasa ise savunma amacıyla inşa edilmiş bir kaleydi. II. Selim’in Hyde kalıntıları üstünde kurdurduğu Sultaniye 19. yüzyıl sonlarında Konya vilayeti Merkez sancağına bağlı bir kaza merkeziydi. 1934’te adı Karapınar olarak değiştirilen kent Konya-Ereğli karayolu üzerindedir. Karapınar bu yolla il merkezi Konya’ya 92 km uzaklıktadır. Kentteki başhca tarihsel yapı II. Selim KüUiyesi’dir. Karapmar Meslek Yüksekokulu Selçuk Üniversitesine bağlıdır. 

Aydın → Konya En Uygun Otobüs Biletleri

Aydın Konya otobüs bileti mi aradınız? Aydın Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Aydın Konya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler FirmalarFiyat
Dilmenler Mardin Seyahat290 TL
Lider Elbistan300 TL
Malatya Zafer Turizm300 TL
Elazığ Murat Turizm300 TL
Aras Turizm340 TL

Aydın Hakkında

 • Nüfus1.020.957
 • Yüzölçümü7.904 km2
 • Plaka09
 • Telefon kodu(256)
 • OtogarAydın Otogarı

Konya Hakkında

 • Nüfus2.079.225
 • Yüzölçümü40.814 km2
 • Plaka42
 • Telefon kodu(332)
 • OtogarKonya Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Aydın → Konya


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr