Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi
Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
220 TL
Bilet Al
250 TL
Bilet Al
250 TL
Bilet Al

Aydın Konya Otobüs Bileti

Aydın Konya Arası

En Ucuz Sefer
220,00 TL
Aydın - Konya Arası Kaç Km
541 km
Aydın - Konya Arası Kaç Saat
7sa 30dk
Günlük Sefer Sayısı
15
En Çok Sefer Yapan Firma
Bizim Iğdır Seyahat
Sefer Yapan Firma Sayısı
3

Aydın Konya Online Otobüs Bileti
Aydın Konya otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Aydın Konya güzergahı için arama yapın, Aydın - Konya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Aydın ve Konya Şehirlerinde Ulaşım
Aydın ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Aydın Konya seyahatinize başlamadan önce, Aydın ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Aydın - Konya Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aydın - Konya arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Aydın - Konya otobüs bileti fiyatı en ucuz 220,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Bizim Iğdır Seyahat tarafından satılmaktadır.

Aydın - Konya arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Aydın - Konya arasında günlük ortalama 3 firma 15 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Bizim Iğdır Seyahat ,Beydağı Turizm ,Gökbey Seyahat.

Aydın - Konya arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Aydın - Konya arası otobüs yolculuğu ortalama 7sa 30dk sürmektedir.

Aydın - Konya arası uzaklık kaç km?

Aydın - Konya arası karayolu ile 541 km'dir.

Aydın Konya Otobüs Biletleri

 Aydın Konya otobüs bileti mi aradınız? Aydın Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Karapınar, yüzölçümü 1.840 km2 olan Karapınar üçesi doğuda Emirgazi ve Ereğli üçesi, güneyde Karaman ili, batıda Çumra ve Karatay ilçeleri, kuzeybatıda gene Karatay üçesi, kuzeyde Aksaray ili, kuzeydoğuda da gene Emirgazi üçesiyle çevrilidir.

 

Konya Ovası’nın orta kesiminde yer alan ü- çe topraklarının doğu kesimini sönmüş bir yanardağ olan Karacadağ (1.375 m) engebelendirir. Hotamış ve Karapınar ovalan üçenin başhca tarım alanlandır. Suları tuzlu olan ve bir bölümü üçe sınırlan içinde kalan Hotamış Gölü kısmen kurutulmuş sazlık ve bataklık durumundadır. Gölün kurutulan bölümlerinde tanmsal etkinlik görülür. İlçedeki öteki göüer volkanik kökenli birer maar olan Acıgöl üe Meke Tuzlası Gölü olarak da bilinen Meke Gölü’dür. Ovanın bazı kesimlerine çöl görünümü veren kum birikintilerinin tarım alanlarının kaplamasını önleme çahşmalan uygulanmıştır. Karapmar kumluğu olarak anılan bu alanda kumların yayılması önlendiği gibi alanın bir bölümü tarla, meyve bahçesi ve fidanlık haline getirilmiş durumdadır.

 

İlçede başlıca ekonomik etkinlik tarımdır. Yeraltı ve yerüstü su kaynaklarından yoksun olan Karapmar Ovası’nda kuru tarım yapılır. İklimin sertliği ve yağışların azlığının yanı sıra sulama ve tuzluluk sorunları bitkisel üretimin çeşitlenmesini kısıtlar. Kuru tarım yapılan alanlarda buğday ve arpa, sulanabilen kesimlerde ise şekerpancarı yetiştirilir. Üretim miktarları hayli yüksektir. Bitkisel üretimin yanı sıra koyun yetiştiriciliği de yapılır, ilçedeki başhca sanayi tesisleri süt ürünleri, un, yem ve tuğla fabrikalarıdır, ilçenin çeşitli yerlerinde yapılan araştırmalarda elde edilen buluntular ilk yerleşmelerin Tunç Çağı’nda kurulduğunu gösterir. Yöredeki ilkçağ yerleşmelerinin Hyde, Thebasa ve Arrisama (Ardistama ya da Adristama) olduğu sanılmaktadır. Hyde bir ova kenti, Thebasa ise savunma amacıyla inşa edilmiş bir kaleydi. II. Selim’in Hyde kalıntıları üstünde kurdurduğu Sultaniye 19. yüzyıl sonlarında Konya vilayeti Merkez sancağına bağlı bir kaza merkeziydi. 1934’te adı Karapınar olarak değiştirilen kent Konya-Ereğli karayolu üzerindedir. Karapınar bu yolla il merkezi Konya’ya 92 km uzaklıktadır. Kentteki başhca tarihsel yapı II. Selim KüUiyesi’dir. Karapmar Meslek Yüksekokulu Selçuk Üniversitesine bağlıdır. 

Aydın Konya otobüs bileti mi aradınız? Aydın Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Aydın Konya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Bizim Iğdır Seyahat 220 TL
Beydağı Turizm 250 TL
Gökbey Seyahat 250 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Aydın Hakkında
Nüfus:
1,020,957
Yüzölçümü:
7.904,43 km²
Plaka:
09
Telefon kodu:
(256)
Otogar:
Aydın Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.