Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
130 TL
Bilet Al

Aydın Kastamonu Otobüs Bileti

Aydın Kastamonu Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 130,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 849 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 16sa 1dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Aydın Kastamonu arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Aydın Kastamonu otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Aydın Kastamonu güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Aydın Kastamonu seyahatinize başlamadan önce, Aydın ve Kastamonu hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Aydın ve Kastamonu şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Aydın Kastamonu Otobüs Biletleri

 Aydın Kastomunu otobüs bileti mi aradınız? Aydın Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Cide ilçesi kuzeydoğuda Doğanyurt, doğuda Şenpazar, güneyde Azdavay ve Pınarbaşı ilçeleri, batıda Bartın ili, kuzeyde de Karadeniz ile çevrilidir.

İlçe topraklan dağlarla kaplıdır. Güney ve güneydoğuda Küre Dağları’nın uzantıları yer alır. Kuzeyde, kıyıya yakın kesimde Kestane Dağı uzanır. Isırganlı Dağı ise ilçenin doğu kesimini engebelendirir. İlçede ova denebilecek düzlüğe ancak vadi tabanlarında rastlanır. Başlıca akarsu ilçe merkezinin batısında denize dökülen Devrekâni Çayı’dır. Öbür akarsular Aydos ve Fakaz çaylan ile Kapı Suyu’dur. Düz olan ilçe kıyılannın uzunluğu 103 km’dir. Bu kıyılardaki başhca çıkıntı Kerempe Bumu’dur. İlçe topraklarının yaklaşık yüzde 70’i ormanlarla kaplıdır. Bu ormanlar gürgen, kayın, kestaneler ile karaçam ve göknarlardan oluşur.

İlçede başhca geçim kaynaklan ormancılık ve tarımdır. Bitkisel üretim vadi tabanlannın genişlediği kesimlerde yapılabilen bahçecilikle sınırlıdır. Sebzecilik ve meyvecilik önem taşır; elde edilen başlıca meyveler fındık, kestane ve elmadır.

Cide’de daha çok mera hayvancılığı yapüır. Küçük tekne yapımcılığı da geçim kaynaklarından birini oluşturur; ayrıca geleneksel tahta kaşık üretimi sürdürülmektedir. Tahta kaşıkların yapımında hammadde olarak yörede yetişen çok sert ve dayanıklı şimşir ağacı kullanılır. İlçede kereste ve mobilya fabrikalan ile ağaç işlemeciliği yapan küçük işletmeler, atölyeler vardır. Doğal plajlarıyla ünlü olan Cide’de yazın az da olsa turizm etkinliği görülür. Yöreye gelen ziyaretçilere ilçe merkezindeki birkaç otel, pansiyon ve lokanta hizmet verir. Küçük ölçekte balıkçılık da yapılan Cide, ekonomik olanakları kısıtlı olan bir ilçedir.

Bizans yönetimindeyken 14. yüzyıl başlarında Candaroğulları Beyliği’nin eline geçen Cide yöresi, 15. yüzyıl ortalarında Osmanlı topraklarına katıldı. Bir süre kadılıkla yönetildi ve 1868’de kaza olarak Kastamonu vilayeti Merkez sancağına bağlandı. Bu dönemde eski bir iskele olan Cide’de önemli bir tersane kuruldu. Kaza merkezinin belediyesi 1874’te kuruldu.

Aydın Kastamonu otobüs bileti mi aradınız? Aydın Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Aydın Kastamonu otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 130 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Aydın Hakkında
Nüfus:
1,020,957
Yüzölçümü:
7.904,43 km²
Plaka:
09
Telefon kodu:
(256)
Otogar:
Aydın Otogarı
  Kastamonu Hakkında
Nüfus:
207,045
Yüzölçümü:
13.157,98 km²
Plaka:
37
Telefon kodu:
(366)
Otogar:
Kastamonu Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.