Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Aydın Kastamonu Otobüs Bileti

Aydın Kastamonu Arası

En Ucuz Sefer
-
Aydın - Kastamonu Arası Kaç Km
849 km
Aydın - Kastamonu Arası Kaç Saat
16sa 1dk
Günlük Sefer Sayısı
2
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Aydın Kastamonu Online Otobüs Bileti
Aydın Kastamonu otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Aydın Kastamonu güzergahı için arama yapın, Aydın - Kastamonu arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Aydın ve Kastamonu Şehirlerinde Ulaşım
Aydın ve Kastamonu şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Aydın Kastamonu seyahatinize başlamadan önce, Aydın ve Kastamonu hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Aydın - Kastamonu Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aydın - Kastamonu arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Aydın - Kastamonu otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Aydın - Kastamonu arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Aydın - Kastamonu arasında günlük ortalama 0 firma 2 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Aydın - Kastamonu arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Aydın - Kastamonu arası otobüs yolculuğu ortalama 16sa 1dk sürmektedir.

Aydın - Kastamonu arası uzaklık kaç km?

Aydın - Kastamonu arası karayolu ile 849 km'dir.

Aydın Kastamonu Otobüs Biletleri

 Aydın Kastomunu otobüs bileti mi aradınız? Aydın Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Cide ilçesi kuzeydoğuda Doğanyurt, doğuda Şenpazar, güneyde Azdavay ve Pınarbaşı ilçeleri, batıda Bartın ili, kuzeyde de Karadeniz ile çevrilidir.

İlçe topraklan dağlarla kaplıdır. Güney ve güneydoğuda Küre Dağları’nın uzantıları yer alır. Kuzeyde, kıyıya yakın kesimde Kestane Dağı uzanır. Isırganlı Dağı ise ilçenin doğu kesimini engebelendirir. İlçede ova denebilecek düzlüğe ancak vadi tabanlarında rastlanır. Başlıca akarsu ilçe merkezinin batısında denize dökülen Devrekâni Çayı’dır. Öbür akarsular Aydos ve Fakaz çaylan ile Kapı Suyu’dur. Düz olan ilçe kıyılannın uzunluğu 103 km’dir. Bu kıyılardaki başhca çıkıntı Kerempe Bumu’dur. İlçe topraklarının yaklaşık yüzde 70’i ormanlarla kaplıdır. Bu ormanlar gürgen, kayın, kestaneler ile karaçam ve göknarlardan oluşur.

İlçede başhca geçim kaynaklan ormancılık ve tarımdır. Bitkisel üretim vadi tabanlannın genişlediği kesimlerde yapılabilen bahçecilikle sınırlıdır. Sebzecilik ve meyvecilik önem taşır; elde edilen başlıca meyveler fındık, kestane ve elmadır.

Cide’de daha çok mera hayvancılığı yapüır. Küçük tekne yapımcılığı da geçim kaynaklarından birini oluşturur; ayrıca geleneksel tahta kaşık üretimi sürdürülmektedir. Tahta kaşıkların yapımında hammadde olarak yörede yetişen çok sert ve dayanıklı şimşir ağacı kullanılır. İlçede kereste ve mobilya fabrikalan ile ağaç işlemeciliği yapan küçük işletmeler, atölyeler vardır. Doğal plajlarıyla ünlü olan Cide’de yazın az da olsa turizm etkinliği görülür. Yöreye gelen ziyaretçilere ilçe merkezindeki birkaç otel, pansiyon ve lokanta hizmet verir. Küçük ölçekte balıkçılık da yapılan Cide, ekonomik olanakları kısıtlı olan bir ilçedir.

Bizans yönetimindeyken 14. yüzyıl başlarında Candaroğulları Beyliği’nin eline geçen Cide yöresi, 15. yüzyıl ortalarında Osmanlı topraklarına katıldı. Bir süre kadılıkla yönetildi ve 1868’de kaza olarak Kastamonu vilayeti Merkez sancağına bağlandı. Bu dönemde eski bir iskele olan Cide’de önemli bir tersane kuruldu. Kaza merkezinin belediyesi 1874’te kuruldu.

  Aydın Hakkında
Nüfus:
1,020,957
Yüzölçümü:
7.904,43 km²
Plaka:
09
Telefon kodu:
(256)
Otogar:
Aydın Otogarı
  Kastamonu Hakkında
Nüfus:
207,045
Yüzölçümü:
13.157,98 km²
Plaka:
37
Telefon kodu:
(366)
Otogar:
Kastamonu Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.