Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Artvin Malatya Otobüs Bileti

Artvin Malatya Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 624 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 6dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Artvin Malatya arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Artvin Malatya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Artvin Malatya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Artvin Malatya seyahatinize başlamadan önce, Artvin ve Malatya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Artvin ve Malatya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Artvin Malatya Otobüs Biletleri

 Artvin Malatya otobüs bileti mi aradınız? Artvin Malatya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Hekimhan Yüzölçümü 1.869 km2 olan Hekimhan üçesi doğuda Arguvan, güneydoğuda Yazıhan, güneyde Akçadağ, batıda Darende ve Kuluncak ilçeleri, kuzeyde de Sivas iliyle çevrilidir. İlin kuzeyinde yer alan Hekimhan'ın topraklan engebeli ve yüksektir. Kuzeyde Yama Dağı’nın güney uzantüanndan Ayranca Dağı Hasbek Tepesi’nde 2.310 m’ye yükselir. İlçe topraklannın batı kesimini Akçababa Dağı ile Leylek Dağı (2.052 m) engebelendirir.

Ova düzlükleri Fırat’ın kollanndan biri olan Kuruçay’ın vadisinin genişlediği kesimlerde toplanmıştır. Bu düzlüklerden kuzeyde yer alanlar hayvancılık, güneydeküer ise bitkisel üretim bakımından önemlidir. İlçe halkının başlıca geçim kaynağı tarımdır. En çok buğday, kayısı, arpa, elma, patates, soğan, baklagiller ve üzüm yetiştirilir. Hayvancılık açısından koyun ve kıl keçisi önem taşır. Köylerde hayvansal ürünler elde edilmesinin yanı sıra halı ve kilim dokumacılığı da yaygındır. İlçe topraklannda demir, dolomit ve kireçtaşı yatakları vardır. Hasançele- bi’den çıkardan demir cevheri işlenmek üzere demiryoluyla İskenderun Demir-Çelik Tesislerine gönderilir.

Hekimhan’ın eski bir yerleşme kalıntısı üstünde Selçuklular tarafından kurulduğu sanılır. 16. yüzyılda Osmanlı topraklarına katılan Hekimhan Osmanlı döneminde İstanbul’dan Bağdat’a giden kervan yolu üzerinde bulunduğundan konaklama yeri olarak önem kazandı. Mısır’dan Hısn-ı Mansur’a (Adıyaman) sürülen Hakim bin Emrullah’ın burada bir han yaptırmış olmasından ötürü yerleşmenin zamanla Hekimhan adıyla anılmaya başladığı sanılmaktadır. 19. yüzyıl sonlarında Mamuretü’l-Aziz (Elazığ) vilayetinin Akçadağ kazasına bağlı bir nahiye olan Hekimhan, Cumhuriyet öncesinde kaza yapıldı. Hekimhan Belediyesi’nin kuruluş tarihi 1884’tür.

Hekimhan kenti ilçenin orta kesiminde Kuruçay’ın doğu kıyısında yer alır. Malatya-Çetinkaya demiryolu üzerinde bulunması nedeniyle gelişen, 1997’de ilin dördüncü büyük kenti olan Hekimhan, il merkezi Malatya’ya 90 km uzaklıktadır. İlçedeki başlıca tarihsel yapılar 13. Yüzyıl da yapılıp 16. yüzyılda onarılan Taşhan. 166’ı da yapılıp 1815’te onanldığı anlaşılan Köprei- Mehmed Paşa Camisi ve aym tarihte yapıkhi sanılan Köprülü Mehmed Paşa Hamamı'dır Hekimhan Meslek Yüksekokulu İnönü Üm- versitesi’ne bağhdır. 

  Artvin Hakkında
Nüfus:
94,316
Yüzölçümü:
7.367,10 km²
Plaka:
08
Telefon kodu:
(466)
Otogar:
Artvin Otogarı
  Malatya Hakkında
Nüfus:
762,538
Yüzölçümü:
12.102,70 km²
Plaka:
44
Telefon kodu:
(422)
Otogar:
Malatya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.