Artvin Kastamonu Otobüs Bileti

Artvin Kastamonu Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 892 km'dir.

Artvin Kastamonu otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Artvin Kastamonu güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Artvin Kastamonu seyahatinize başlamadan önce, Artvin ve Kastamonu hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Artvin ve Kastamonu şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Artvin Kastamonu Otobüs Biletleri

 Artvin Kastomunu otobüs bileti mi aradınız? Artvin Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Bozkurt Yüzölçümü 296 km2 olan Bozkurt ilçesi kuzeyde Karadeniz, kuzeydoğuda Abana, doğu ve güneydoğuda Çatalzeytüı, güneyde Devrekâni, güneybatıda Küre, batıda da İnebolu ilçeleriyle çevrilidir.

İlçe topraklan kuzeydeki dar kıyı şeridi ile bunun hemen güneyindeki engebeli alanlardan oluşur. Küre Dağları’nın uzantılarının yer aldığı bu dağlık yörenin en yüksek noktası Göynük Dağı’mn 1.804 m’ye erişen doruğudur. Akarsularla derin biçimde yarılmış olan dağ sıralan, denizin yumuşatıcı etkilerinin içeri girmesine olanak vermediği gibi, geniş ovaların oluşmasını da engeller. Buna karşılık orman alanları geniş yer tutar. İlçenin en önemli su kaynağı olan Abana Deresi, Küre Dağları’ndan doğar. Uzun süre, kabaca güney-kuzey doğrultusunda akar; daha sonra kuzeybatıya yönelir ve Abana ilçesi sınırlanna girerek Karadeniz’e dökülür.

Doğal kaynaklan yetersiz olan Bozkurt nüfus yitiren bir ilçedir. Ekime elverişli alanlannın darlığı nedeniyle bitkisel üretim ancak sınırlı ölçülerde ve yerel tüketimi karşılayabilecek ölçüde yapılır. Başlıca ürünler patates ve tahıldır. Öbür ekonomik etkinlikler hayvancılık ve ormancılıktır.

1945’te kurulan Abana ilçesinin merkezi 1953’te Bozkurt köyüne taşındı. Bu köyde belediye örgütü 1952’de kuruldu. Daha sonra bu sınırlar içinde 3 Temmuz 1968’de Abana ve Bozkurt ilçeleri oluşturuldu. İlçenin kuzeybatı köşesinde yer alan Bozkurt küçük bir kasabadır. Kasabanın, il merkezi Kastamonu’ya uzaklığı 93 km’dir. 

  Artvin Hakkında
Nüfus:
94,316
Yüzölçümü:
7.367,10 km²
Plaka:
08
Telefon kodu:
(466)
Otogar:
Artvin Otogarı
  Kastamonu Hakkında
Nüfus:
207,045
Yüzölçümü:
13.157,98 km²
Plaka:
37
Telefon kodu:
(366)
Otogar:
Kastamonu Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.